Telewizory Samsung – Przegląd i porównanie wszystkich modeli

Jeśli chcesz poznać telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego skorzystaj z poniższej prezentacji. Znajdziesz tutaj wszystkie telewizory Samsung Neo QLED i Samsung QLED oraz pozostałe telewizory Ultra HD tego producenta dostępne w sprzedaży w Polsce. Dla każdego z nich przygotowaliśmy zestaw najważniejszych informacji, w tym o podstawowych danych technicznych, funkcjach oraz cenach. Możliwość szybkiego porównania będzie pomocna w wyborze odpowiedniego modelu dla siebie.

Telewizory Samsung QD-OLED

Nowością w aktualnej linii modelowej Samsung jest wprowadzenie do oferty telewizora OLED. Technologia ta pozwala uzyskać najprecyzyjniejszą kontrolę luminacji i koloru, gdyż każdy piksel emituje i w pełni kontroluje swoje własne światło. 

Największym ograniczeniem w dotychczas stosowanych panelach OLED (typ WOLED produkowany przez LG Display) był poziom jasności obniżany przez konieczność stosowania filtrów kolorów, które pomimo, że są precyzyjne, to właśnie negatywnie wpływają na jasność. Ten problem w najnowszych telewizorach z panelem WOLED jest ograniczany przez stosowanie nowej warstwy emisyjnej i technologii przetwarzania obrazu, jednak Samsung zaproponował inne rozwiązanie. 

Wykorzystując technikę QLED stworzył zupełnie nowy typ panelu OLED: QD-OLED. Zapewniająca szeroką paletę barw technologia kropek kwantowych (Quantum Dot) eliminuje konieczność stosowania filtrów kolorów, co przekłada się na lepsze parametry w zakresie poziomu luminacji, czystości i nasycenia kolorów w materiałach HDR. W połączeniu z głęboką czernią, nieskończonym kontrastem i doskonałymi kątami widzenia telewizory OLED Samsung oferują najwyższą jakość obrazu.

W aktualnym roku modelowym Samsung oferuje jeden model telewizora QD-OLED w dwóch najpopularniejszych wariantach rozmiaru przekątnej ekranu: 55 cali i 65 cali:

Telewizor Samsung OLED S95B

MatrycaOLED, typ QD-OLED
Odświeżanie100/120 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor Neural Quantum Processor 4K
Dźwięk2.2.2 60W
Standard HDMI4 x 2.1
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Rozmiary ekranu55 cali – QE55S95BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65S95BAT – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung OLED S95B dzięki samoświecącym niezależnie od siebie pikselom oferuje doskonałej jakości precyzyjny i czysty obraz. Nowy typ panelu QD-OLED wykorzystujący technologię Quantum Dot zachwyca głębokością czerni, wyrazistością bieli i hipnotyzująco żywymi kolorami. Wysokiej jakości obraz to również zasługa zastosowania wydajnego procesora Samsung OLED Neural Quantum 4K. Oprócz optymalizacji w czasie rzeczywistym ten układ zapewnia efektywne skalowanie obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+ zapewniając jasne obrazy o większym zakresie kontrastu. Komfort oglądania zwiększa tryb Komfort dla Oczu automatycznie dostosowując poziom jasności i temperaturę barw do warunków oświetlenia w otoczeniu. Samsung OLED S95B oferuje również doskonały obraz w grach wideo. Wyposażony jest w złącza HDMI 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Funkcja FreeSync Premium zapewnia płynny obraz bez ścinania klatek czy szarpania obrazu. Panel gracza pozwala na dopasowanie funkcji i ustawień połączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Samsung OLED S95B wyposażony jest w system audio 2.2.2 o łacznej mocy 60 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+. Obsługuje system Dolby Atmos. Dźwięk można opcjonalnie wzmocnić podłączając dedykowany soundbar Samsung (Q-serii, sprzedawany osobno) i idealnie zsynchronizować z głośnikami telewizora używając funkcji Q-Symphony. Dostęp do funkcji Smart TV zapewnia system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5. Umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, jak: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wiele innych. Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Inne praktyczne funkcjonalności to możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu urządzenia mobilnego lub komputera (również dla urządzeń Apple) oraz możliwość prowadzenia wideorozmów (z wykorzystaniem zewnętrznej kamerki USB lub kamerki urządzenia mobilnego). Samsung OLED S95B dostępny jest w dwóch wariantach rozmiaru przekątnej ekranu: 55 cali i 65 cali. Poniższe zestawienie to porównanie cen i dostępności tego modelu w sklepach dla każdego wariantu przekątnej ekranu:

Telewizory Samsung Neo QLED 8K

Telewizory Samsung Neo QLED 8K należą do linii Excellence Line i w aktualnym roku modelowym są to najbardziej zaawansowane telewizory LCD LED tego producenta. Imponują nie tylko jakością obrazu i dźwięku, ale również jakością wykonania. I choć rozdzielczość 8K jest standardem przyszłości, to dzięki technologii Quantum Mini LED oraz niezwykle wydajnemu neuronowemu układowi Quantum AI 8K telewizory tej serii już teraz zapewniają wyświetlanie obrazów o niżej rozdzielczości źródłowej w jakości zbliżonej do 8K. Uzupełnieniem wrażeń wizualnych są doskonałe efekty dźwiękowe osiągane dzięki zaawansowanym systemom audio i obsłudze Dolby Atmos. Telewizory odznaczają się smukłym profilem z niewidocznymi krawędziami i smukłą ramką. Ta minimalistyczna konstrukcja zapewnia bardziej immersyjne wrażenia i pięknie prezentuje się w salonie. Opcjonalnie do telewizora można dokupić dopasowany uchwyt pozwalający na jego powieszenie w sposób idealnie przylegający do ściany. Podłączenie do złączy ułatwia w tym przypadku znajdujący się w zestawie z telewizorem zewnętrzny moduł One Connect Pro.

Poszczególne telewizory Samsung Neo QLED 8K prezentujemy poniżej w kolejności od najwyższego do najniższego oznaczeniem modelu.

Telewizory Samsung Neo QLED QN900B 8K

Samsung Neo QLED QN900B 8K
MatrycaLCD VA
PodświetlenieMini LED, FALD
Odświeżaniedo 144 Hz
Rozdzielczość8K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Neo Quantum 8K
Dźwięk6.2.4 90W
Standard HDMI4 x 2.1
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Moduł One Connect ProTak
Powłoka antyrefleksyjnaTak
Rozmiary ekranu65, 75, 85 cali

Samsung Neo QLED QN900B 8K to flagowy telewizor LCD LED tego producenta w aktualnym roku modelowym. Wyróżnia się najlepszą jakością obrazu z częstotliwością odświeżania do 144 Hz oraz zaawansowanym systemem audio 6.2.4-kanałowym o łącznej mocy 90 W. Posiada rozbudowane funkcje Smart TV i obsługuje standard WiFi 6 zapewniający najszybsze połączenie z siecią. Oferowany jest w trzech wariantach przekątnych ekranu: 65, 75 i 85 cali. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen i dostępności każdego z wariantów rozmiaru przekątnych ekranu w Polsce:

Telewizory Samsung Neo QLED QN800B 8K

Samsung Neo QLED QN800B 8K
MatrycaLCD VA
PodświetlenieMini LED, FALD
Odświeżanie100/120 Hz
Rozdzielczość8K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Neo Quantum 8K
Dźwięk4.2.2 70W
Standard HDMI4 x 2.1
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Moduł One Connect ProTak
Powłoka antyrefleksyjnaTak
Rozmiary ekranu65, 75, 85 cali

Samsung Neo QLED QN800B 8K w porównaniu z wyżej prezentowanym modelem oferuje częstotliwość odświeżania 100/120 Hz i nieco słabszy system audio 4.2.2-kanałowy o mocy 70W, który jednak można wzmocnić i idealnie zsynchronizować dedykowanym sounbarem Q-serii. Telewizor również obsługuje standard WiFi 6 i posiada moduł One Connect Pro z czterema złączami HDMI w standardzie 2.1. Dostępny jest w trzech wariantach rozmiaru przekątnej ekranu: 65, 75 i 85 cali. Ceny i dostępność poszczególnych wariantów w Polsce zawarte są w poniższym zestawieniu:

Telewizory Samsung Neo QLED QN700B 8K

Samsung Neo QLED QN700B 8K
MatrycaLCD VA
PodświetlenieMini LED, FALD
Odświeżanie50/60 Hz
Rozdzielczość8K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Neo Quantum 8K
Dźwięk4.2 60W
Standard HDMI4 x 2.1
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Moduł One Connect ProTak
Powłoka antyrefleksyjnaTak
Rozmiary ekranu55, 65, 75 cali

Samsung Neo QLED QN700B to podstawowy telewizor 8K tego producenta. Wyposażony jest w panel o niższej częstotliwości odświeżania 50/60 Hz. Posiada również najmniej zaawansowany system audio 4.2-kanałowy o łącznej mocy 60W. Oferuje te same funkcje Smart TV, co wyżej prezentowane modele, a łączność bezprzewodowa w tym przypadku obsługiwana jest przez standard WiFi 5. W zestawie z telewizorem znajduje się moduł One Connect Pro. Porty HDMI 2.1 w tym przypadku obsługują wejście 8K60, ale nie oferują wsparcia dla HFR (wejścia 120Hz). Telewizor oferowany jest w trzech wariantach rozmiaru przekątnej ekranu: 55, 65 i 75 cali. Poniższe zestawienie zawiera porównanie cen i dostępności Samsung Neo QLED QN700B 8K dla każdego wariantu:

Telewizory Samsung Neo QLED 4K

Zapoczątkowana przez Samsung ewolucja podświetlenia telewizorów LCD 4K z zastosowaniem diod mini LED została bardzo dobrze odebrana przez rynek i jest kontynuowana oraz udoskonalona w aktualnym roku modelowym. Technologia Quantum Mini LED dzięki możliwości umieszczenia większej liczby diod na tym samym obszarze ekranu (rozmiar diody mini LED stanowi około 1/40 rozmiaru standardowej diody LED) umożliwia lepszą kontrolę podświetlenia, a tym samym polepszenie parametrów obrazu w zakresie jasności szczytowej, głębi czerni, kontrastu i szczegółowości. Telewizory serii z aktualnego rocznika modelowego wyróżniają się zwiększoną skalą luminacji (14-bitową od modeli 55 cali wzwyż), udoskonalonym procesorem obrazu, możliwością wyświetlania ruchu z częstotliwością odświeżania do 144 Hz (QN95B i QN91B), a ponadto obsługą systemu Dolby Atmos i nową wersją systemu Tizen.

Poszczególne telewizory Samsung prezentujemy poniżej w kolejności od najwyższego do najniższego oznaczeniem modelu.

Telewizory Samsung Neo QLED QN95B 4K

Telewizor Samsung Neo QLED QN95B
MatrycaLCD VA
PodświetlenieMini LED, FALD
Odświeżaniedo 144 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Neo Quantum 4K
Dźwięk4.2.2 70W
Standard HDMI4 x 2.1
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Moduł One Connect ProTak
Powłoka antyrefleksyjnaTak
Rozmiary ekranu55 cali – QE55QN95BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65QN95BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – QE75QN95BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
85 cali – QE85QN95BAT

Najwyższym modelem w hierarchii serii Neo QLED jest Samsung Neo QLED QN95B. Jest to jednocześnie najlepszy telewizor LCD 4K tego producenta z aktualnego rocznika modelowego. Za zarządzanie technologią podświetlenia i przetwarzanie obrazów w tym modelu odpowiedzialna jest wydajna jednostka AI Neo Quantum 4K. Dzięki sztucznej inteligencji obrazy o niższej rozdzielczości źródłowej w ułamku sekundy efektywnie skaluje do jakości zbliżonej 4K. Odpowiedni kontrast scen gwarantuje technologia Neo Quantum HDR 2000 a funkcja Wzmocnienia Głębi Obrazu odzwierciedla postrzeganie głębi przez ludzkie oko. Komfort oglądania poprawia powłoka antyrefleksyjna ograniczająca refleksy światła. Z kolei tryb Komfort Dla Oczu pozwala na automatycznie dostosowanie jasności ekranu, tonacji i poziomu niebieskiego światła do warunków otoczenia. Ten telewizor Samsung oferuje również wysokiej jakości obraz w grach wideo. Wyposażony jest w zewnętrzny moduł One Connect ze złączami HDMI w standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Jako jeden z dwóch modeli telewizorów Samsung z aktualnego rocznika modeli posiada możliwość wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K. Funkcja FreeSync Premium Pro pozwala cieszyć się płynnością animacji bez ścinania klatek czy efektu szarpania obrazu. Udoskonalony Panel Gracza pozwala na dopasowanie funkcji i ustawień urządzeń zewnętrznych bez opuszczania trybu gry. Dopełnieniem jest funkcja MultiView, która pozwala podzielić ekran na dwie części. W grach można ją wykorzystać np. do wyświetlenia na jednym ekranie tutorialu z instrukcją pokonania trudnego fragmentu gry. Samsung Neo QLED QN95B wyposażony jest w system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 70 W współpracujących z technologią Dolby Atmos, która działa również dla obsługujących ten system zewnętrznych zestawów audio. Funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem+ zapewnia czysty, porywający dźwięk z wrażeniem bycia w środku akcji. Nowa wersja systemu operacyjnego Tizen – 6.5 z udoskonalonym układem umożliwia intuicyjny i szybki dostęp do funkcji Smart TV, w tym do ogromnej liczby aplikacji TV, m.in.: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wielu innych. Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Przydatną może być również funkcjonalność wideorozmów, która po połączeniu telewizora z kamerą zewnętrzną pozwala widzieć rozmówcę w niemal rzeczywistych rozmiarach. Telewizor oferuje również możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu urządzenia mobilnego lub komputera (laptopa), w tym urządzeń Apple dzięki wsparciu technologii Apple AirPlay 2. Poniższe zestawienie to porównanie aktualnych cen i dostępności telewizora Samsung Neo QLED QN95B o poszczególnych rozmiarach ekranu w sklepach:

Telewizory Samsung Neo QLED QN91B 4K

Telewizor Samsung Neo QLED QN91B
MatrycaLCD
PodświetlenieMini LED, FALD
Odświeżaniedo 144 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Neo Quantum 4K
Dźwięk4.2.2 60W
Standard HDMI4 x 2.1
TunerDVB-T2CS2 x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Moduł One Connect ProNie
Powłoka antyrefleksyjnaTak
Rozmiary ekranu43 cale – QE43QN91BAT
50 cali – QE50QN91BAT
55 cali – QE55QN91BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65QN91BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – QE75QN91AAT – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung Neo QLED QN91B to technicznie zbliżony model do prezentowanego powyżej QN95B. Najważniejsze różnice dotyczą braku zewnętrznego modułu One Connect Pro i nieco słabszej mocy systemu audio (60 W względem 70 W). Wyposażony jest w tę samą technologię Quantum Mini LED zapewniającą precyzyjne sterowanie podświetleniem z wykorzystaniem 14-bitowej skali luminacji (z wyjątkiem modeli 43 i 50 cali, które posiada 12-bitową skalę luminacji). O maksymalizację wrażeń dba ta sama jednostka AI Neo Quantum 4K, która poprawia oglądane obrazy w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i skalowania materiałów o niższej niż 4K rozdzielczości. Odpowiedni kontrast i wrażenia w treściach HDR zapewnia technologia Neo Quantum HDR 2000 i funkcja Wzmocnienia Głębi Obrazu. Telewizor oferuje cztery tryby wyświetlania pozwalające dopasować ustawienia obrazu do rodzaju oglądanych treści i swoich preferencji. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej Samsung Neo QLED QN91B zapewnia lepsze wrażenia z oglądania w dzień, a tryb Komfort Dla Oczu pozwala ograniczyć emisję niebieskiego światła i zapewnia optymalne wrażenia z oglądania późnym wieczorem czy w nocy. Samsung Neo QLED QN91B to także doskonały telewizor dla graczy. Wyposażony jest w złącza HDMI 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K zapewnia wysoką dynamikę, bez opóźnień i rozmyć. Telewizor obsługuje technologię FreeSync Premium Pro. Oferuje szereg rozwiązań dla graczy, jak automatyczny Tryb Gry, czy ulepszony Panel Gracza 2.0 ułatwiający kontrolę nad ustawieniami ekranu, bezprzewodowymi słuchawkami i innymi parametrami. Ten telewizor Samsung posiada wbudowany system głośników 4.2.2 o łacznej mocy 60 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+ wywołującą wrażenie bycia w centrum akcji. Obsługuje system Dolby Atmos. Dźwięk można wzmocnić dedykowanym soundbarem (Q-serii) i idealnie zsynchronizować z głośnikami telewizora używając funkcji Q-Symphony. Nowy Smart Hub z udoskonalonym układem jest jeszcze bardziej intuicyjny w użytkowaniu. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań. System umożliwia dostęp do większości popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in.: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wielu innych. Umożliwia również sterowanie urządzeniami inteligentnego domu (Panel SmartThings) oraz przeprowadzanie wideorozmów (z wykorzystaniem zewnętrznej kamerki). Praktyczną funkcjonalnością jest również możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu urządzenia mobilnego lub komputera (laptopa) na ekran telewizora. Dzięki obsłudze technologii Apple AirPlay 2 jest to również możliwe dla urządzeń Apple. Ceny i dostępność poszczególnych wariantów przekątnej ekranu telewizora Samsung Neo QLED QN91B zawarte jest w poniższym zestawieniu:

Telewizory Samsung Neo QLED QN85B 4K

Telewizor Telewizor Samsung Neo QLED QN85B
MatrycaLCD IPS (VA 85 cali)
PodświetlenieMini LED, FALD
Odświeżanie100 / 120 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Neo Quantum 4K
Dźwięk2.2.2 60W
Standard HDMI2.1
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Moduł One Connect ProNie
Powłoka antyrefleksyjnaTak
Rozmiary ekranu55 cali – QE55QN85BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65QN85BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – QE75QN85BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
85 cali – QE85QN85BAT – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung QN85B to najniżej umiejscowiony model w hierarchii serii Neo QLED, ale i najprzystępniejszy cenowo. Technologia Quantum Mini LED w połączeniu z QLED i przetwarzaniem obrazu przez wydajny procesor AI Neo Quantum 4K przekłada się na wysoki poziom realizmu, szczegółowości, ostrości oraz intensywność kolorów w prezentowanych obrazach. O odpowiednie zwiększanie głębi kolorów i kontrastu każdej sceny materiałów HDR w tym modelu dba technologia Neo Quantum HDR 1500. Komfort oglądania zwiększa powłoka antyrefleksyjna oraz tryb Komfort dla Oczu, który pozwala na automatyczne dostosowanie jasności ekranu, tonacji i poziomu niebieskiego światła do pory dnia i warunków oświetlenia w pomieszczeniu. Samsung Neo QLED QN85B oferuje również wysokiej jakości obraz w grach wideo. Zwiększona liczba złącz HDMI 2.1 pozwala na podłączenie większej liczby urządzeń, w których ten standard jest wymagany. Ulepszona dynamika ruchu zwiększa komfort gry i pozwala na osiąganie lepszych rezultatów. Brak rozmyć, opóźnień i rwania obrazu oraz udoskonalona płynność ruchu zapewnia doskonałe wrażenia, również w grach 4K przy 120 kl./s. Funkcja FreeSync Premium Pro niweluje efekt szarpania obrazu w dynamicznych rozgrywkach. Nowy Panel Gracza pozwala na kontrolę i zmianę ustawień parametrów gry oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Telewizor wyposażony jest w system audio 2.2.2 o łącznej mocy 60 W z funkcją Dźwięku Podążającego Za Obiektem. Obsługuje system Dolby Atmos. Podobnie jak w prezentowanych wyżej modelach serii dostęp do funkcji Smart TV zapewnia system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5. Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu. Umożliwia on dostęp do wszystkich popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in.: Netflix, YouTube, Viaplay, HBO Max, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+, Amazon Prime Video i innych. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona lub komputera (laptopa) na duży ekran. Wspiera przy tym technologię Apple AirPlay 2. Użycie aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB lub kamery urządzenia mobilnego pozwala na przeprowadzanie wideorozmów. Funkcja SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. System zapewnia obsługę asystentów głosowych i sterowanie funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami za pomocą głosu. Poniższe zestawienie zawiera ceny tego telewizora Samsung Neo QLED QN85B w poszczególnych wariantach rozmiaru ekranu:

Telewizory Samsung QLED

Telewizory Samsung QLED z aktualnego rocznika modelowego wyposażone są w ulepszony procesor obrazu z nowymi funkcjami optymalizacji. Obsługiwane są przez nowy system operacyjny Tizen 6.5 zapewniający dostęp do ogromnej liczby aplikacji tv, w tym najpopularniejszych serwisów streamingowych w najwyższej jakości obrazu. Umożliwiają sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu oraz bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona lub komputera (laptopa) w pełnej jakości (wspierają również z Apple AirPlay 2).

Telewizory Samsung QLED Q80B

Telewizor Samsung QLED Q80B
MatrycaLCD VA
PodświetlenieLED, FALD
Odświeżanie100 / 120 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Quantum Processor 4K
Dźwięk2.2.2 60W, Dolby Atmos
Standard HDMI1 x 2.1, 3 x 2.0
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Rozmiary ekranu55 cali – QE55Q80BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65Q80BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – QE75Q80BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
85 cali – QE85Q80BAT – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung QLED Q80B to najlepszy telewizor Samsung ze standardowej linii QLED. Jego wybór to kompromis pomiędzy wysokiej jakości obrazem i ceną. Został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują telewizora z przeznaczeniem do korzystania również jako ekranu kina domowego i konsoli do gier nowej generacji. W tym modelu zastosowano matrycę VA z podświetleniem FALD częstotliwością odświeżania 100/120 Hz. Gęsto skoncentrowane strefy podświetlenia przekładają się na większą wyrazistość, głębszą czerń i czystszą biel. Wydajny układ AI Quantum 4K inteligentnie skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Quantum HDR 1500 odpowiada za wysokiej jakości obraz w filmach i innych treściach HDR. Odznacza się on bardzo dobrym kontrastem i detalami widocznymi nawet w ciemnych i jasnych obszarach. Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu naśladuje sposób, w jaki ludzkie oko postrzega głębię. Zwiększa kontrast pierwszego planu obrazu jednocześnie utrzymując tło na bazowym poziomie. Na wyróżnienie zasługuje również intensywność kolorów, co jest znakiem rozpoznawczym wszystkich modeli QLED za sprawą technologii Quantum Dot, która poprzez możliwość wyświetlenia miliarda odcieni kolorów zapewnia żywe i realistyczne obrazy. Na komfort oglądania obrazów wpływają również szerokie kąty widzenia oraz funkcja Komfort dla Oczu, która uwzględniając lokalne godziny wschodu i zachodu słońca automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Samsung QLED Q80B oferuje również bardzo dobrej jakości obraz w grach. Dzięki złączom HDMI w standardzie 2.1 umożliwia rozgrywki w gry 4K przy 120 kl./s. Zaawansowane funkcje dla graczy poprawiają przy tym płynność i reakcję na ruch. Telewizor posiada certyfikat AMD FreeSync Premium Pro. Technologia ta zapewnia wrażenia w grach w prawdziwym HDR, niweluje drgania i efekt rozrywania obrazu. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji bez opuszczania trybu gry. Samsung QLED Q80B wyposażony jest w system audio 2.2.2 o łącznej mocy 60 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem. Ten model jako jedyny ze standardowej linii QLED obsługuje system Dolby Atmos. Dostęp do funkcji Smart TV zapewnia system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5 z pełnoekranowym menu. Umożliwia szybkie i płynne korzystanie z aplikacji tv, w tym najpopularniejszych w Polsce: Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+, Amazon Prime Video i innych. Panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy. Przydatną funkcją jest możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputera (laptopa) lub smartfona. Telewizor obsługuje przy tym technologię Apple AirPlay 2. System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB. Dostępność i aktualne ceny telewizora Samsung QLED Q80B w sklepach dla poszczególnych przekątnych ekranu prezentowane są w poniższym zestawieniu:

Samsung QLED Q77B (Q70B)

Telewizor Samsung QLED Q77B
MatrycaLCD VA
PodświetlenieEdge LED
Odświeżanie100 / 120 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Quantum Processor 4K
Dźwięk2.0 20W
Standard HDMI1 x 2.1, 3 x 2.0
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
System operacyjnyTizen 6.5
Rozmiary ekranu55 cali – QE55Q77BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65Q77BAT – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – QE75Q77BAT – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung QLED Q77B to najniższy w hierarchii model z linii QLED z odświeżaniem 100/120 Hz i złączem HDMI w standardzie 2.1. Adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują telewizora z wyższą częstotliwością odświeżania nie tylko do codziennego oglądania programów tv, ale również sportu, filmów i seriali oraz konsoli do gier w możliwie niskiej cenie. Wyposażony jest w matrycę VA z podświetleniem Edge LED. Technologia Dual LED dostosowując temperaturę koloru do oglądanej treści zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory. Z kolei dzięki charakterystycznej dla całej serii QLED technologii Quantum Dot telewizor oferuje stuprocentowe natężenie barw. W efekcie na jego ekranie możemy podziwiać żywy i realistyczny obraz. Wydajny układ AI Quantum 4K z wykorzystaniem sztucznej inteligencji poprawia parametry obrazu, dźwięku i funkcji. Inteligentne skalowanie zapewnia wyświetlanie obrazów z materiałów o niższej rozdzielczości w jakości zbliżonej 4K. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+ i HLG zapewniając wysoki kontrast, nasycenie barw i dobrze widoczne detale w treściach HDR. Funkcja Komfort dla Oczu automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Samsung QLED Q77B oferuje bardzo dobrej jakości obraz również w grach 4K przy 120 kl./s. Praktyczne menu Panelu Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji i podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Telewizor posiada certyfikat AMD FreeSync Premium PRO. Technologia ta zapewnia płynną animację bez efektu zacinania i szarpania obrazu. Samsung QLED Q77B posiada standardowy, dwukanałowy system głośników o mocy 20 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Dźwięk można wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować za pomocą funkcji Q-Symphony. Nowy system operacyjny Tizen w wersji 6.5 zapewnia dostęp do funkcji Smart TV z intuicyjnym menu. Możemy na nim korzystać ze wszystkich najpopularniejszych aplikacji serwisów strumieniowania wideo i muzyki, w tym Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+ i innych. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie i wyświetlanie obrazu z komputera (laptopa) i smartfona. Współpracuje przy tym z technologią Apple AirPlay 2. Sterowanie funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu możliwe jest z wykorzystaniem asystentów głosowych. Ten model jest dostępny również w technicznie bliźniaczej wersji Samsung QLED Q70B, różniącej się kolorem podstawy. Aktualne ceny i dostępność telewizora Samsung QLED Q77B w sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Samsung QLED Q67B

Samsung QLED Q60B
MatrycaLCD VA
PodświetlenieEdge LED
Odświeżanie50 / 60 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor AI Quantum Processor 4K
Dźwięk2.0 20W
Standard HDMI2.0
TunerDVB-T2CS2/HEVC
System operacyjnyTizen 6.5
Rozmiary ekranu43 cali – QE43Q67BAU
50 cali – QE50Q67BAU – szczegółowy opis i specyfikacja
55 cali – QE55Q67BAU – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – QE65Q67BAU – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – QE75Q67BAU – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung Q67B to podstawowy model serii QLED z rocznika 2022/2023. Adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują telewizora z jakością kolorów uzyskiwaną dzięki technologii kropek kwantowych w niskiej cenie i do podstawowych zastosowań (codzienne oglądanie programów tv, filmów i seriali z platform streamingowych). Wyposażony jest w panel z podświetleniem Edge LED, a częstotliwość odświeżania wynosi 50/60 Hz. Podświetlenie Dual LED zapewnia optymalną gamę kolorów. Procesor Quantum Lite 4K posiada zdolność skalowania obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Telewizor obsługuje technologię HDR10+ zapewniając szczegółowy obraz z dobrze widocznymi detalami nawet w jasnych i ciemnych scenach w treściach HDR. Samsung Q67B posiada standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W. Wrażenia dźwiękowe wzbogaca funkcja Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite oraz wirtualny dźwięk przestrzenny 3D. Telewizor umożliwia synchronizację zewnętrznego soundbara z użyciem funkcji Q-Symphony. Nie obsługuje systemu Dolby Atmos. Podobnie jak inne telewizory Samsung z nowego rocznika posiada system operacyjny Tizen 6.5 do oferowania funkcji Smart TV. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybkie wyszukiwanie treści. Umożliwia dostęp do większości popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki. Ponadto umożliwia klonowanie widoku urządzenia mobilnego lub laptopa na ekran telewizora, prowadzenie wideorozmów (po podłączeniu zewnętrznej kamerki USB) oraz sterowanie urządzeniami inteligentnego domu przy użyciu panelu SmartThings. Samsung Q67B wyróżnia się smukłą konstrukcją. W zestawie znajduje się pilot minimalistyczny pilot SolarCell ładowany energią słoneczną, a także pochodzącą z domowego oświetlenia. Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu w sklepach dla poszczególnych wariantów rozmiaru ekranu:

Telewizor Samsung The Frame LS03B

Samsung The Frame LS03B
MatrycaLCD VA
PodświetlenieEdge LED
Odświeżanie100 / 120 Hz (od modelu 55 cali wzwyż)
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+ Adaptive, HLG
Procesor AI Quantum Processor 4K
Dźwięk2.0.2, 40W
Standard HDMI2.1
TunerDVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy
System operacyjnyTizen 6.5
Rozmiary ekranu32 cale – QE32LS03BBU
43 cale – QE43LS03BAU
50 cali – QE40LS03BAU
55 cali – QE45LS03BAU
65 cali – QE65LS03BAU
75 cali – QE75LS03BAU
85 cali – QE85LS03BAU

Telewizor Samsung The Frame jest telewizorem QLED o właściwościach technicznych zbliżonych do Samsung QLED Q77B (Q70B). Należy jednak do osobnej linii modelowej ze względu na konstrukcję obudowy, która przypomina ramę obrazu. W dodatku wymienna rama telewizora i możliwość dokupienia dodatków (podstawy, obrotowego uchwytu) dają duże możliwości personalizacji w zakresie dopasowania koloru i stylu do wnętrza i własnych preferencji. Telewizor Samsung The Frame oprócz swoich podstawowych funkcji może na ekranie wyświetlać dzieła sztuki, które w tej obudowie wyglądają jak prawdziwy obraz. Tryb Sztuka pozwala na wyświetlanie jednego z ponad 1600 obrazów pochodzących ze zbiorów światowych dzieł sztuki lub po prostu prywatne zdjęcia, galerię rodzinnych zdjęć, które można przesłać na telewizor bezprzewodowo z użyciem smartfona lub poprzez USB. Umieszczone w obudowie czujniki dostosowują parametry obrazu do zmieniającego się oświetlenia w pomieszczeniu, by obrazy wyglądały idealnie w każdych warunkach. Ten telewizor Samsung wyposażony jest w panel LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 100/120 Hz (modele 43 i 50 cali – 50/60 Hz). Treści przetwarzane są przez procesor Quantum Processor 4K. W tym modelu zastosowano system audio 2.0.2 o łącznej mocy 40 W. Telewizor dekoduje format Dolby Atmos. Funkcje Smart TV obsługiwane są przez ten sam system operacyjny, co w prezentowanych wyżej telewizorach Neo QLED i QLED, czyli Tizen w wersji 6.5. Umożliwia on dostęp do aplikacji tv, sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, klonowanie widoku smartfona i PC na ekran telewizora i jest przy tym zgodny z technologią Apple AirPlay. W zestawie znajduje się dopasowany uchwyt pozwalający na przymocowanie telewizora równolegle do ściany. Poniższe zestawienie to porównanie cen telewizora Samsung The Frame LS03B w zależności od przekątnej ekranu:

Telewizory Samsung 4K Ultra HD

Poniższe zestawienie to pozostałe modele telewizorów Samsung Ultra HD oferowane w roku modelowym 2022 / 2023. Jest ono na bieżąco uzupełniane wraz z dostępnością nowych modeli w Polsce.

Poszczególne telewizory Samsung posegregowane są w kolejności od najwyższego do najniższego oznaczeniem modelowym telewizora Samsung.

Samsung BU8002K

Samsung BU8002K
MatrycaLCD VA
PodświetlenieEdge LED
Odświeżanie50 / 60 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor Crystal Processor 4K
Dźwięk2.0 20W
Standard HDMI2.0
TunerDVB-T2C/HEVC
System operacyjnyTizen 6.5
Rozmiary ekranu43 cali – UE43BU8002K
50 cali – UE50BU8002K – szczegółowy opis i specyfikacja
55 cali – UE55BU8002K – szczegółowy opis i specyfikacja
65 cali – UE65BU8002K – szczegółowy opis i specyfikacja
75 cali – UE75BU8002K – szczegółowy opis i specyfikacja

Samsung BU8002K to jeden z budżetowych modeli tego producenta, który jednak wyróżnia się żywymi kolorami. Przeznaczony jest dla użytkowników, którzy poszukują tańszego telewizora do codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów i seriali z platform streamingowych z dobrej jakości wrażeniami wizualnymi i dźwiękowymi. Wyposażony jest w panel LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 50/60 HzRozdzielczość 4K i technologia Dynamicznego Koloru Krystalicznego zapewniają wyraźne, szczegółowe obrazy wypełnione żywymi barwami. Procesor Crystal 4K skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+, a Wzmacniacz Kontrastu poprawia naturalność i szczegółowość obrazów. Tryb niskiego opóźnienia i Upłynniacz Ruchu poprawiają właściwości obrazu w grach wideo, jednak z uwagi na ograniczenia sprzętowe telewizor nie obsłuży gier w jakości 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji. Samsung BU8002K wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Wirtualny efekt przestrzenny 3D oraz funkcja adaptacji poprawiają wrażenia dźwiękowe. Ten telewizor to również bardzo dobry Smart TV. System operacyjny Tizen w wersji 6.5 z pełnoekranowym, intuicyjnym menu umożliwia szybkie wyszukiwanie interesujących treści. Obsługuje aplikacje większości popularnych platform strumieniowania wideo, m.in.: Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych. Umożliwia klonowanie widoku ekranu smartfona lub laptopa na ekran telewizora. Po podłączeniu zewnętrznej kamerki USB (sprzedawana oddzielnie) lub połączeniu ze smartfonem pozwala na prowadzenie wideorozmów. Panel SmartThings umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy. Samsung BU8002K wyróżnia się ultrasmukłą, minimalistyczną konstrukcją. W zestawie znajduje się pilot SolarCell ładowany energią słoneczną, a nawet za pomocą domowego oświetlenia. Telewizor obsługuje nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Samsung BU8002K dostępny jest w kilku wariantach przekątnych ekranu: 43 cale, 50 cali, 55 cali, 65 cali i 75 cali. Aktualne ceny tego telewizora w sklepach w Polsce dla poszczególnych rozmiarów ekranu zawarte są w poniższym zestawieniu:

Samsung AU7192

Samsung AU7192
MatrycaLCD VA
PodświetlenieDirect LED
Odświeżanie50 / 60 Hz
Rozdzielczość4K
Formaty HDRHDR10, HDR10+, HLG
Procesor Crystal Processor 4K
Dźwięk2.0 20W
Standard HDMI2.0
TunerDVB-T2, DVB-S2, DVB-C, analogowy
System operacyjnyTizen 6.0
Rozmiary ekranu43 cali – UE43AU7192U
50 cali – UE50AU7192U
55 cali – UE55AU7192U
65 cali – UE65AU7192U
75 cali – UE75AU7192U
85 cali – UE85AU7192U

Samsung AU7192 to najmniej zaawansowany z podstawowych modeli telewizorów Samsung 4K. Jest to telewizor z poprzedniego roku modelowego, który nadal oferowany jest w sprzedaży w sklepach. Posiada tuner telewizji satelitarnej DVB-S2 i podobnie jak pozostałe telewizory Samsung obsługuje nowy standard naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. Oferuje ostry obraz w rozdzielczości 4K. UHD Dimming reguluje poziom jasności poszczególnych obszarów obrazu, co eliminuje zniekształcenia i przekłada się na głębszą czerń i jaśniejszą biel. W treściach HDR jakość obrazu podnosi technologia HDR kompatybilna z HDR10+. Upłynniacz Ruchu zapewnia dynamiczny obraz ograniczając efekt opóźnienia i rozmycia w szybkich scenach i transmisjach wydarzeń sportowych. System operacyjny Tizen 6.0 zapewnia dostęp do aplikacji tv, między innymi serwisów strumieniowania wideo i muzyki, takich jak YouTube, Netflix, Player, Polsat Go, Spotify i wielu innych. Umożliwia również bezprzewodowe połączenie i przesyłanie obrazów z laptopa i smartfona. Ceny telewizora Samsung AU7192 w zależności od przekątnej ekranu w sklepach są następujące:

4699,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
3499,00 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl
6969,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
2686,00 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl
2190,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
1299,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Pytania i odpowiedzi

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o telewizorach Samsung z tej prezentacji streszczone w krótkich odpowiedziach. Jeżeli masz inne pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi poniżej – prześlij je nam lub umieść w komentarzu. Postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Czy Samsung oferuje telewizory OLED?

W roku modelowym 2022/23 w ofercie telewizorów Samsung pojawił się model OLED z nowym typem panelu QD-OLED.

Co wyróżnia serię telewizorów Samsung Neo QLED?

Neo QLED to oznaczenie marketingowe telewizorów Samsung QLED z podświetleniem mini LED, które zapewniają lepszą kontrolę podświetlenia w porównaniu ze standardowymi diodami LED. W połączeniu z właściwościami sprzętowymi oraz technologiami optymalizacji uzyskiwany obraz jest konkurencyjny dla wyświetlaczy OLED. Charakteryzuje się głęboką czernią i przede wszystkim czystą bielą oraz naturalnymi kolorami. Ponadto wszystkie telewizory Samsung Neo QLED posiadają powłokę antyrefleksyjną eliminującą odblaski i wyróżniają się smukłym designem (około 2,7 cm grubości).

Jaka rozdzielczość w telewizorach Samsung QLED?

Obecnie modele Neo QLED QN900A i QN800A oferują obraz w rozdzielczości 8K. Wszystkie pozostałe modele Samsung QLED posiadają rozdzielczość 4K.

Które telewizory Samsung QLED są polecane dla graczy?

Wszystkie telewizory serii Neo QLED oraz model QLED Q80A są najbardziej odpowiednie dla graczy. Dzięki złączu HDMI 2.1 oferują obsługę gier 4K przy 120 kl./s. Charakteryzują się niezauważalnym opóźnieniem wejściowym i natychmiastową reakcją na ruch. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry. Możliwość ustawienia proporcji 21:9 lub 32:9 pozwoli uzyskać widok jak w ultraszerokich monitorach dla graczy.

Jaka jakość dźwięku w telewizorach QLED?

Wszystkie telewizory QLED zawierają technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem a stopień jej zaawansowania uzależniony jest od systemu głośników w modelu i może być oznaczony dopiskiem „PRO”, „+” lub „Lite”. Ponadto dźwięk w każdym telewizorze QLED można wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany osobno) i zsynchronizować za pomocą funkcji Q-Symphony.

Jakie funkcje Smart TV posiadają telewizory Samsung?

W roczniku modelowym 2022/23 w telewizorach Samsung dostępny jest sytem operacyjny Tizen w wersji 6.5. Zapewnia dostęp do ogromnej liczby aplikacji telewizyjnych, w tym najpopularniejszych serwisów streamingowych w jakości 4K HDR. Umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu oraz bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona na ekran telewizora w pełnej jakości (wspiera również Apple AirPlay2). Sterowanie funkcjami telewizora ułatwiają asystenci głosowi: Samsung Bixby, Amazon Alexa oraz Asystent Google.

Co to jest moduł One Connect Pro?

To zewnętrzna „skrzynka” ze złączami, którą można umieścić na tylnej części podstawy lub w pobliżu telewizora. Ułatwia podłączanie zewnętrznych urządzeń i pozwala utrzymać porządek z kablami. Tylko telewizory wyposażone w ten moduł posiadają cztery złącza HDMI w standardzie 2.1. Znajduje się w wyposażeniu modeli Neo QLED QN900B, QN800B i QN95B.Moduł Samsung One Connect Pro

Ile kosztują telewizory Samsung w roku modelowym 2022/23?

Aktualne ceny każdego telewizora w sklepach zawarte są w prezentacji poszczególnych modeli.

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 4 Ocena: 5]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0