LG 55NANO913PA – opinie, cena, specyfikacja

LG 55NANO913PA to 55-calowy telewizor 4K serii LG NanoCell z rocznika modelowego 2021/22. W sklepach dostępny jest również pod oznaczeniem „LG 55NANO913PA NanoCell” oraz „LG LED 55NANO913PA”. To telewizor o najlepszych właściwościach obrazu spośród wszystkich modeli LG NanoCell 4K. Poznaj najważniejsze informacje, w tym dane techniczne, funkcje, opinie oraz ceny w sklepach w Polsce.

Specyfikacja LG 55NANO913PA

Dane techniczne

Przekątna ekranu55 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD IPS, podświetlenie FALD, 100/120 Hz
Procesorα7 Gen4 AI
HDRHDR10 Pro, Dolby Vision, HLG
Smart TVTak, webOS 6.0
Klasa energetycznaG
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h102 / 163
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 123,3 / 71,6 / 4,5 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 123,3 / 78,1 / 27,1 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 18,4 / 24,8 kg

Złącza

WiFiTak (802.11ac)
BluetoothTak (5.0)
TunerDVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2
HDMI4 (2x standard 2.1)
USB3
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
40 W
Kanały2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweLG ThinQ AI, Amazon Alexa, Asystent Google
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w LG 55NANO913PA

LG 55NANO913PA to telewizor oferujący obraz w jakości 4K z głębszą czernią uzyskiwaną dzięki bezpośredniemu podświetleniu LED ze strefowym wygaszaniem oraz dokładnie odwzorowanymi kolorami dzięki LG NanoCell. Technologia ta z wykorzystaniem nanocząsteczek odfiltrowuje mdłe barwy poprzez usunięcie zanieczyszczeń z fal RGB pozostawiając czyste kolory, co przekłada się na żywszy i bardziej realistyczny obraz w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD LED. Z kolei technologia Full Array Dimming dzięki precyzyjniejszej kontroli podświetlenia zapewnia głębszą czerń niż modele z podświetleniem Edge LED. W efekcie obrazy posiadają lepszy kontrast i są bardziej szczegółowe. A przetwarzaniem obrazów w tym modelu zajmuje się wydajny procesor α7 Gen4 AI. Jest to ta sama jednostka, co w tegorocznych modelach OLED z serii A1 i B1. Procesor wykorzystuje zaawansowane algorytmy głębokiego uczenia do analizy obrazu w czasie rzeczywistym i usuwania szumów oraz poprawy jego właściwości. Dzięki tak inteligentnemu skalowaniu obrazy o niższej rozdzielczości na ekranie pokazywane są w jakości zbliżonej do 4K. Poniższe wideo pokazuje sposób działania funkcji AI Picture w procesorze α7:

Dzięki funkcji Motion Pro obrazy w LG 55NANO913PA NanoCell pozostają płynne i wyraźne również w dynamicznych scenach oraz podczas transmisji rozgrywek sportowych. A w filmach obraz jest dodatkowo optymalizowany przez technologię HDR10 Pro która poprawia treści HDR poprzez zmianę poziomu jasności dla ukazania detali i podkreślenia kolorów. System Dolby Vision IQ inteligentnie dostosowuje parametry obrazu do gatunku materiału i warunków otoczenia. Z kolei włączenie trybu Filmmaker Mode pozwoli oglądać obrazy zgodnie z zamiarem twórcy, tj. z zachowaniem oryginalnych proporcji, kolorów i częstotliwości zmiany klatek.

Ten model idealnie sprawdzi się również w roli ekranu konsoli do gier dzięki właściwościom obrazu i zastosowanym technologiom. Wejścia HDMI w standardzie 2.1 z obsługą VRR, ALLM i eARC pozwolą uruchomić gry w jakości 4K przy 120 kl./s. i cieszyć się płynną grą z natychmiastową reakcją na ruch. Telewizor posiada funkcję Game Optimizer, która automatycznie dostosowuje ustawienia grafiki i widoczności do gatunku gry: FPS, fabularnej lub strategicznej czasu rzeczywistego. Certyfikat i technologia AMD FreeSync Premium modyfikująca częstotliwość zmiany klatek eliminuje efekt rozrywania i przycinania.

Na uwagę zasługuje również dźwięk w LG LED 55NANO913PA. Telewizor wyposażony jest w system audio 2.2 o łącznej mocy 40W. Za sprawą funkcji AI Sound procesor inteligentnie miksuje dźwięk dla uzyskania efektu przestrzennego 5.1. Z kolei technologia Bluetooth Surround Ready pozwala na prostsze i szybkie utworzenie bezprzewodowego połączenia z głośnikami zewnętrznymi poprzez Bluetooth. A wrażenia kinowe w filmach zapewnia system Dolby Atmos.

Telewizor LG 55NANO913PA
LG 55NANO913PA NanoCell (fot. LG)

Opinie o LG 55NANO913PA

Podsumowując, LG 55NANO913PA to najlepszy 55-calowy telewizor 4K z serii NanoCell. Dzięki zastosowaniu typu podświetlenia FALD oferuje najlepszy kontrast i bardziej szczegółowy obraz przy niezauważalnym efekcie podświetlenia ze wszystkich telewizorów serii. Jest to więc model przeznaczony dla bardziej wyczulonych na te aspekty użytkowników, którzy poszukują telewizora LED z bardzo dobrej jakości obrazem nie tylko do codziennego oglądania programów telewizyjnych, ale również do kina domowego oraz jako ekranu konsoli do gier. Jeśli mielibyśmy się doszukiwać minusów to wskazalibyśmy na nieco większe zużycie energii elektrycznej (163 kWh na 1000 h w trybie HDR w/g producenta), które jednak i tak jest niższe niż w porównywalnych telewizorach tej klasy innych producentów. 

LG LED 55NANO913PA wyróżnia się bardzo dobrym systemem Smart TV ze sztuczna inteligencją LG ThinQ AI która umożliwia głosową komunikację z telewizorem (rozpoznaje język polski). WebOS w wersji 6.0 zapewnia płynny i szybki dostęp do aplikacji tv, a spersonalizowane rekomendacje pozwalają odkrywać interesujące treści. Telewizor umożliwia klonowanie ekranu smartfona. Współpracuje z Apple AirPlay2 i Apple HomeKit

Nawiązywanie połączenia jest proste i szybkie dzięki funkcji Magic Tap w pilocie. Jest on dodatkowo wyposażony w system wskazywania oraz posiada dedykowane klawisze skrótów do najpopularniejszych aplikacji. Telewizor wyróżnia się smukłą konstrukcją i minimalistycznym designem. Powieszony na ścianie ściśle do niej przylega stając się stylowym dodatkiem we wnętrzu.

Poznaj opinie innych osób, które kupiły LG 55NANO913PA NanoCell i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Neonet

Cena LG 55NANO913PA – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna LG 55NANO913PA NanoCell wynosi 4699 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą “LG LED 55NANO913PA”.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu LG w poszczególnych elektromarketach w Polsce. Sprawdź promocje i rabaty obowiązujące online. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić w ratach 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty. Jeśli chciałbyś kupić telewizor w promocji, możesz również sprawdzić aktualne promocje na telewizory.

Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 55 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o LG LED 55NANO913PA

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu LG 55NANO913PA. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jakie wymiary ma LG 55NANO913PA?

Ten model LG o przekątnej ekranu 55 cali (139 cm) ma 123,3 cm szerokości, 71,6 cm wysokości i 4,5 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w LG 55NANO913PA?

Matryca LCD IPS z podświetleniem FALD, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

LG 55NANO913PA ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu LG wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość obrazu w LG 55NANO913PA NanoCell?

Ten LG oferuje bardzo dobrej jakości obraz 4K z żywymi i naturalnymi kolorami uzyskiwanymi poprzez odfiltrowywanie mdłych barw (NanoCell). Z kolei dzięki technologii Full Array Dimming ten model odznacza się najgłębszą czernią, a co za tym idzie największym kontrastem i szczegółowością obrazu spośród wszystkich modeli LG NanoCell 4K. Obrazy przetwarzane są przez procesor α7 Gen4 AI, który wykorzystując algorytmy głębokiego uczenia skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Funkcja Motion Pro zapewnia płynny i ostry obraz w dynamicznych scenach. W treściach HDR obraz optymalizowany jest przez technologie HDR10 Pro i Dolby Vision IQ. Włączenie trybu Filmmaker Mode pozwala oglądać obrazy zgodnie z zamierzeniem reżysera.

Jaka jakość dźwięku w LG 55NANO913PA?

Ten model posiada system głośników 2.2 o łącznej mocy 40 W. Funkcja AI Sound miksuje dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1. Kinowe wrażenia w filmach zapewnia system Dolby Atmos. Telewizor oferuje możliwość szybkiego i prostego połączenia z zewnętrznymi głośnikami poprzez Bluetooth.

Czy LG LED 55NANO913PA to telewizor odpowiedni dla graczy?

Tak, złącza HDMI w standardzie 2.1 z funkcjami VRR, ALLM i eARC zapewniają obsługę gier na konsolach najnowszej generacji w 4K przy 120 kl./s. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu dla uzyskania najlepszego efektu w zależności od gatunku gry. Technologia AMD FreeSync Premium pozwala uzyskać wyraźniejszy i płynniejszy obraz w grach bez zauważalnych opóźnień i przycinania.

Jakie funkcje Smart TV oferuje LG 55NANO913PA?

System operacyjny webOS w wersji 6.0 ze sztuczną inteligencją LG ThinQ AI zapewnia szybki i płynny dostęp do aplikacji tv oraz odkrywanie interesujących treści dzięki spersonalizowanym rekomendacjom. Umożliwia sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Współpracuje z Asystentem Google i Amazon Alexa. Ponadto oferuje możliwość klonowania widoku smartfona na ekran telewizora w pełnej jakości. Współpracuje z Apple AirPlay2 i Apple HomeKit.

Ile prądu zużywa LG LED 55NANO913PA?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa 102 kWh energii elektrycznej w SDR i 163 kWh w trybie HDR na każde 1000 godzin działania.

Jaka cena LG 55NANO913PA NanoCell?

Cena producenta wynosi 4699 zł. Porównanie cen tego modelu LG w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Gdzie kupić LG 55NANO913PA?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0