LG 75QNED813QA – Opinie, cena, dane techniczne

LG 75QNED813QA to telewizor 4K z odświeżaniem 100/120 Hz o przekątnej ekranu 75 cali. Jest to podstawowy model tegorocznej serii LG QNED i od wyżej pozycjonowanych modeli odróżnia się przede wszystkim podświetleniem standardowymi diodami LED, słabszym systemem audio i brakiem obsługi Dolby Vision i Dolby Atmos. Adresowany jest do użytkowników, którzy poszukują telewizora z wyższą częstotliwością odświeżania obrazu i żywymi, intensywnymi kolorami do codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów, seriali i sportu oraz jako ekranu do gier za możliwie niską cenę. W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz ceny i historia zmian cen tego modelu LG 75QNED81 w Polsce.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz ceny i historia zmian cen tego modelu LG 75QNED81 w Polsce.

5299,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
6699,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl

Specyfikacja LG 75QNED813QA

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze LG 75QNED813QA, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali (189 cm)
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD IPS, podświetlenie Edge LED, Local Dimming, 100/120 Hz
Procesorα5 Gen5 AI 4K
HDRHDR10 Pro, HLG
Smart TVTak, webOS 6.0
Klasa energetyczna w trybie SDR / HDRF / G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h109 / 200
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 167,5 x 96,4 x 4,4 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 167,5 x 104,3 x 40,5 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 36,6 / 40 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 400

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.0)
TunerDVB-T2/HEVC, DVB-C, DVB-S2/S
HDMI4 (2x standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
20 W
Kanały2.0 CH

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Apple AirPlay 2Tak
Apple HomeKitTak
Sterowanie głosoweLG ThinQ AI, Amazon Alexa, Asystent Google
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu w LG 75QNED813QA

LG 75QNED813QA oferuje bardzo dobrej jakości obraz wyświetlany na panelu LCD z podświetleniem Edge LED i lokalnym wygaszaniem. Ten model należy do serii QNED odznaczającej się wiernym odwzorowaniem barw i żywymi kolorami dzięki technologiom Quantum Dot i NanoCell. Technologia wygaszania LG QNED wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia do mapowania i przesyłania informacji o obiektach do bloków przyciemniania podświetlenia, tworząc ostrzejsze, bardziej naturalne obrazy przy jednoczesnym minimalizowaniu efektu halo. Technologia NanoCell wykorzystuje nanocząsteczki o rozmiarze około 1 nm do filtrowania wyblakłych kolorów z fal RGB. Usuwają one zanieczyszczone kolory z fal RGB, pozostawiając na ekranie tylko czyste i dokładne barwy.

Zobrazowanie technologii wygaszania LG QNED. Pokazane są dwa ekrany telewizora przedstawiające zdjęcia niebieskiego motyla spijającego miód z różowego kwiatu. Obraz po lewej jest odrobinę blady, a obraz po prawej wzbogacony technologią LG QNED jest bardzo żywy.
Technologia wygaszania LG QNED tworzy ostrzejsze i bardziej naturalne obrazy

LG 75QNED813QA wyposażony jest w wydajny procesor α7 piątej generacji wspierany sztuczną inteligencją. W czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje obrazy. AI Picture Pro w czasie rzeczywistym analizuje obraz, usuwa szumy i poprawia jego właściwości dla zapewnienia optymalnej jakości obrazu. Ulepszone funkcje AI 4K Upscaling i AI Tone Mapping zwiększają kontrast i rozdzielczość, aby zapewnić optymalnie szczegółowy obraz, a funkcje Fore/Background Effect Enhancement i Dynamic Vivid maksymalizują głębię pola i ekspresji kolorów, co pozwala uzyskać wyjątkowo realistyczną jakość obrazu.

Zobrazowanie działania funkcji AI Picture Pro w telewizorze LG 75QNED813QA. Zbliżenie na twarz kobiety po lewej i po prawej stronie. Lewa strona twarzy kobiety wydaje się ciemniejsza i mniej wyraźna, a prawa jest jaśniejsza i wyraźniejsza.
AI Picture Pro poprawia właściwości obrazu w czasie rzeczywistym

Opracowana przez firmę LG technologia HDR10 Pro automatycznie dostosowuje jasność ekranu i wzmacnia zwykłe treści HDR, aby ukazać więcej szczegółów oraz zapewnić wyraźniejszy obraz każdej sceny.

Porównanie obrazu SDR oraz HDR zoptymalizowanego przez HDR10 Pro
HDR10 Pro automatycznie reguluje jasność dla podkreślenia kolorów i wydobycia detali również w zwykłych treściach HDR

Tryb FILMMAKER pozwala oglądać filmy dokładnie tak, jak zaplanował to reżyser. Ten tryb zachowuje oryginalne kolory, ustawienia i częstotliwość zmiany klatek, aby przedstawić widzowi prawdziwą wizję reżysera.

Tryb FILMMAKER pozwala oglądać obrazy zgodnie z zamierzeniem twórcy
Aktrywacja trybu FILMMAKER pozwala oglądać obrazy zgodnie z zamierzeniem twórcy (wyłącza wygładzanie, zachowuje proporcje, kolory i częstotliwość wyświetlania klatek)

Uzupełnieniem kinowych wrażeń wizualnych są bardzo dobre wrażenia dźwiękowe. Telewizor wyposażony jest w dwukanałowy system audio o mocy 20 W. Dźwięk jest jednak optymalizowany przez sztuczną inteligencję. Procesor wykorzystujący technologię głębokiego uczenia na podstawie punktów danych audio rozpoznaje głosy, efekty dźwiękowe i częstotliwość audio, umożliwiając optymalizację dźwięku na podstawie typu oglądanej treści, aby zapewnić jeszcze bardziej wciągający dźwięk przestrzenny.

Wizualizacja dźwięku z telewizora LG 75QNED813QA
AI Sound Pro miksuje dźwięk do efektu wirtualnego 5.1.2

LG 75QNED813QA oferuje również wysokiej jakości obraz w grach wideo. Obsługuje technologie 4K 120 Hz, VRR, ALLM i eARC z najnowszej normy HDMI 2.1, które redukują zamazanie ruchu i poświatę oraz zapewniają płynny i doskonale zsynchronizowany obraz w wysokiej rozdzielczości. Technologia AMD FreeSync Premium zapewnia obraz bez opóźnień oraz efektu zacinania i rozrywania.

Porównanie widoku gry na ekranie konwencjonalnego telewizora oraz na ekranie telewizora LG 75QNED813QA
Obraz gry na ekranie telewizora LG 75QNED813QA w porównaniu z ekranem konwencjonalnego telewizora

LG połączyło siły z niektórymi największymi twórcami i firmami technologicznymi z branży gier, aby umożliwić grę w najnowsze tytuły HDR z najwyższym realizmem wciągającego świata. Technologia HGiG analizuje parametry telewizora i jakość wyświetlanego obrazu w celu dopasowania jakości grafiki HDR zapewniając optymalne wrażenia z gry.

Porównanie widoku gry bez HGiG oraz z HGiG. Lewa połowa obrazu jest blada i mało kolorowa, a prawa strona jest bardziej kolorowa.
Technologia HGiG poprawia jakość obrazu w grach

Funkcja optymalizatora gier przedstawia wszystkie ustawienia gry w jednym wygodnym menu telewizora, a nowy pulpit gry zapewnia szybki dostęp do bieżących ustawień.

Obraz przedstawiający pulpit gry – jego paleta ukazuje ikony stanu gry, trybu ciemnego, App on App, optymalizatora gry, wszystkich ustawień i przewodnika.
Pulpit gry umożliwia kontrolę i zmianę ustawień bez opuszczania trybu gry


Dzięki wbudowanej obsłudze GeForce Now i Google Stadia LG 75QNED813QA umożliwia także bezproblemowe granie w chmurze. Pozwala to na ponowne odkrywanie gier i poznawanie nowych bezpośrednio na ekranie telewizora.

Pokazane są trzy telewizory. Środkowy ekran przedstawia dwa logo ustawione po przekątnej – logo NVIDIA GeFORCE NOW i logo STADIA. Po lewej stronie pokazano Splitgate, a po prawej – Cyberpunk 2077.
LG 75QNED813QA posiada wbudowaną obsługę GeForce Now i Google Stadia


Opinie o LG 75QNED813QA

Telewizor LG 75QNED813QA to w aktualnym roczniku podstawowy model serii LG QNED. Od wyżej pozycjonowanego modelu serii (LG 75QNED863QA) odróżnia się przede wszystkim podświetleniem standardowymi diodami LED, słabszym systemem audio, brakiem obsługi Dolby Vision i Dolby Audio, a co za tym idzie – niższą ceną. Jest to więc model stworzony z myślą o użytkownikach poszukujących uniwersalnego telewizora wyróżniającego się bardzo dobrym obrazem z intensywnymi, żywymi kolorami i odświeżaniem 100/120 Hz do codziennego oglądania programów telewizyjnych, sportu, filmów, seriali oraz jako ekranu gier wideo za możliwie niską cenę. W porównaniu z odpowiednikiem z ubiegłego roku ten model wyróżnia się ulepszonym procesorem wydajniej optymalizującym obraz, a także dźwięk, który teraz jest przetwarzany do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2. LG 75QNED81 posiada również nową wersję systemu operacyjnego Smart TV. Oferuje on szereg opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników. Zapewnia łatwiejszy dostęp do preferowanych kanałów, aplikacji oraz treści. Technologia LG ThinQ AI dopasowuje propozycje treści do indywidualnych preferencji. System zapewnia dostęp do większości serwisów strumieniowania wideo, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, Apple TV, Player, Polsat Go i innych.

Widok menu Smart TV na ekranie telewizora LG 75QNED813QA
System webOS w nowej wersji oferuje więcej możliwości personalizacji, w tym tworzenie indywidualnych profili użytkowników

Ponadto LG 75QNED813QA 75″ LED umożliwia sterowanie głosowe funkcjami telewizora i połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Współpracuje z asystentami Amazon Alexa i Asystentem Google. Umożliwia również bezprzewodowe klonowanie widoku urządzenia mobilnego na ekran telewizora w pełnej jakości. W tym zakresie obsługuje technologię AirPlay 2 umożliwiając korzystanie z niej użytkownikom urządzeń Apple. Komunikację ułatwia również pilot, który wyposażony jest w funkcję Magic Tap pozwalającą na szybkie i proste nawiązanie połączenia telefonu z telewizorem. Ponadto zawiera system wskazywania oraz dedykowane klawisze skrótów do najpopularniejszych aplikacji. Telewizor wyróżnia się minimalistycznym i smukłym designem. Ten model to wersja z czarnym, matowym kolorem obudowy. Technicznie bliźniaczym odpowiednikiem jest LG 75QNED823QB, który posiada srebrną, szczotkowaną obudowę.

Poznaj opinie innych osób, które kupiły LG 75QNED813QA i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo Media Expert
Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt

Cena LG 75QNED813QA – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora LG 75QNED813QA wynosi 7999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniem: LG 75QNED81, LG 75QNED813QA QNED oraz LG 75QNED813QA 75″ LED.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu LG w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższy wykres przedstawia historię zmian ceny telewizora LG 75QNED813QA 75″ LED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen 75QNED813QA Telewizor LG

Statystyki

Aktualna cena 5299,00 zł 12 czerwca 2024
Najwyższa cena 6699,00 zł 4 lipca 2023
Najniższa cena 5299,00 zł 21 grudnia 2023
Monitorowane od 4 lipca 2023

Ostatnie zmiany ceny

5299,00 zł 21 grudnia 2023
5999,00 zł 15 listopada 2023
6699,00 zł 11 listopada 2023
5999,00 zł 11 października 2023
5599,00 zł 5 lipca 2023

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena LG 75QNED813QA jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla 75QNED813QA Telewizor LG - 5299,00 zł

Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o LG 75QNED813QA 75″ LED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu LG 75QNED813QA 75″ LED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w LG 75QNED813QA?

Ten model LG 75QNED81 oferuje bardzo dobrej jakości obraz w standardzie 4K z technologią Quantum Dot i NanoCell, która oczyszcza kolory odfiltrowując mdłe barwy. Dzięki temu na ekranie są one naturalniejsze i żywe w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD LED. Technologia wygaszania LG QNED tworzy ostrzejsze i bardziej naturalne obrazy. Procesor obrazu α7 piątej generacji AI 4K w czasie rzeczywistym analizuje oryginalną treść i optymalizuje jej jakość. Funkcja 4K Upscaling interpoluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Technologia LG HDR10 Pro dostosowuje jasność, aby uwypuklić kolory, ukazać szczegóły i zapewnić realistyczną klarowność obrazu w treściach HDR.

Jaka cena LG 75QNED813QA?

Cena producenta wynosi 7999 zł. Może się różnić ona w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu LG w elektromarketach w Polsce oraz historię zmian cen i alert cenowy sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma LG 75QNED813QA?

Ten model LG o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167,5 cm szerokości, 96,4 cm wysokości i 4,4 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w LG 75QNED813QA?

Matryca LCD IPS z podświetleniem Edge LED i Local Dimming, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

LG 75QNED813QA ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu LG wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość dźwięku w LG 75QNED81?

Ten model posiada standardowy system głośników 2.0 o łącznej mocy 20 W. Funkcja AI Sound Pro miksuje dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2. Funkcja Bluetooth Surround Ready pozwala wzmocnić dźwięk dzięki możliwości szybkiego i prostego podłączenia głośników zewnętrznych poprzez Bluetooth.

Czy LG 75QNED813QA to telewizor odpowiedni dla graczy?

Tak, wejście HDMI w standardzie 2.1 z funkcjami VRR, ALLM i eARC zapewnia obsługę gier w jakości 4K przy płynności 120 FPS. Funkcja Game Optimizer automatycznie dostosowuje parametry obrazu dla uzyskania najlepszego efektu w zależności od gatunku gry oraz pozwala tworzyć i zapisywać własne ustawienia. Dzięki technologii AMD FreeSync Premium obraz w grach pozbawiony jest zauważalnych efektu przycinania, rozrywania.

Jakie funkcje Smart TV oferuje LG 75QNED813QA 75″ LED?

Smart TV w tym modelu obsługiwany jest przez system operacyjny webOS w ulepszonej wersji. Nowa wersja systemu oferuje szereg opcji personalizacji, w tym indywidualne profile użytkowników. Pozwala odkrywać ciekawe treści dzięki spersonalizowanym rekomendacjom. Umożliwia głosowe sterowanie funkcjami telewizora oraz połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Ponadto umożliwia bezprzewodowe klonowanie widoku smartfona na ekran telewizora. Współpracuje z Apple AirPlay 2 oraz Apple HomeKit.

Ile prądu zużywa LG 75QNED813?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej F w trybie SDR i G w trybie HDR. Zużywa odpowiednio 109 kWh energii elektrycznej w SDR i 200 kWh w trybie HDR na każde 1000 godzin działania.

Czym różni się LG 75QNED813QA od LG 75QNED823QB?

Technicznie są to te same modele. Różnią się kolorem obudowy, która w LG 75QNED813QA jest czarna, matowa, a w LG 75QNED823QB srebrna, szczotkowana.

Gdzie kupić LG 75QNED813QA?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 1 Ocena: 5]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0