Samsung Neo QLED QE65QN91BAT – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung Neo QLED QE65QN91BAT to jedna z najlepszych propozycji telewizora LCD 4K 65 cali z podświetleniem mini LED na rok modelowy 2022/23. W sklepach dostępny jest również pod oznaczeniem „Samsung QE65QN91BAT„, „Samsung QE65QN91B” i „Samsung QN91B 65 cali”. Jest to telewizor typu all-in-one. Wyróżnia się ulepszonym procesorem obrazu, który we współpracy z technologią Quantum Mini LED zapewnia świetne wrażenia wizualne oraz bardzo dobrej jakości dźwiękiem z obsługą systemu Dolby Atmos. Jest to również jeden z nielicznych dostępnych modeli z odświeżaniem 144 Hz.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historia zmian cen w sklepach w Polsce.

7959,00 zł
dostępny
Euro.com.pl
8599,00 zł
dostępny
Mediamarkt.pl
9999,00 zł
dostępny
Mediaexpert.pl

Specyfikacja Samsung Neo QLED QE65QN91BAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE65QN91B 65″, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu65 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD VA, FALD, mini LED, do 144 Hz
ProcesorNeo Quantum 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaG
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h84 / 188
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 144,6 / 82,9 / 2,6 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 144,6 / 89,1 / 28,6 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 24,4 / 31,4 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 300 mm

Złącza

WiFiTak
BluetoothTak
TunerDVB-T2CS2 x 2
HDMI4 (standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak

Dźwięk

Moc
dźwięku
60 W
Kanały4.2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
WideorozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung Neo QLED QE65QN91BAT

Samsung Neo QLED QE65QN91BAT oferuje świetnej jakości obraz dzięki technologii Quantum Mini LED. To właśnie mniejsze, a co za tym idzie precyzyjniejsze diody LED i większa liczba stref podświetlenia zapewniają nową jakość obrazu i wyrazistość detali nawet w jasnych i ciemnych scenach. Kontrolowane podświetlenie ekranu wykorzystujące 14-bitową skalę luminacji pozwoli cieszyć się obrazem w kinowej jakości, na którym zauważalne są nawet najmniejsze szczegóły. 

Dzięki Quantum Mini LED i mikrowarstwie, wyświetlane obiekty są w każdym detalu bardzo wyraźne, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach obrazu
Dzięki Quantum Mini LED i mikrowarstwie, wyświetlane obiekty są w każdym detalu bardzo wyraźne, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach obrazu

Dzięki ulepszonemu procesorowi AI Neo Quantum 4K telewizor sam zadba o to, by oglądane treści osiągały jak najwyższą jakość. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji skanuje on obraz i w ciągu ułamków sekund interpoluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Pozwala to rozkoszować się wrażeniami, jakich dostarcza znakomity obraz. Procesor odpowiada również za zarządzanie technologią Quantum Mini LED i odznacza się ulepszonym rozpoznawaniem obiektów w celu zwiększania głębi obrazu, co pozwala cieszyć się niezwykle realistycznym obrazem.

Procesor AI Neo Quantum 4K w Samsung Neo QLED QE65QN91BAT
Unowocześniony Procesor AI Neo Quantum 4K inteligentnie skaluje obrazy do jakości 4K, a ulepszone rozpoznawanie obiektów zwiększa głębię obrazu i zapewnia realistyczne wrażenia

Technologia HDR w Samsung QE65QN91BAT pozwala poczuć wciągającą głębię obrazu i prawdziwie przeżywać oglądane filmy i seriale. To możliwe dzięki technologii Quantum Mini LED. Najdrobniejsze detale są widoczne dzięki kontrastowi scen, który gwarantuje Neo Quantum HDR 2000. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+ Adaptive i HLG.

Technologia HDR w telewizorze Samsung QE65QN91BAT dokładnie odzwierciedla jasne i ciemne kolory, wychwytując każdy szczegół obrazu.
Dzięki technologii Neo Quantum HDR 2000 Samsung QE65QN91B dokładnie odzwierciedla jasne i ciemne kolory, wychwytując każdy szczegół obrazu.

Charakterystyczną dla serii telewizorów Samsung Neo QLED jest Powłoka Antyrefleksyjna, która zapewnia komfort oglądania ulubionych treści, znacząco ograniczając refleksy światła. Pozwala to na oglądanie ulubionych treści nawet w jasnych pomieszczeniach.

Powłoka antyrefleksyjna w Samsung QE65QN91B
Powłoka antyrefleksyjna w Samsung QE65QN91B umożliwia komfortowe oglądanie nawet w jasnych pomieszczeniach

Komfort oglądania obrazów w Samsung Neo QLED QE65QN91BAT zwiększa tryb Komfort dla Oczu. Ta funkcja automatycznie dostosowuje poziom jasności i temperaturę barw do pory dnia. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny dla oczu, które są mniej podatne na zmęczenie.

Tryb Komfort dla Oczu w Samsung Neo QLED QE65QN91BAT
Tryb Komfort dla Oczu zapewnia wygodę oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

Samsung QE65QN91BAT wyposażony jest w funkcję Wzmocnienia Głębi Obrazu. Jest to technologia odzwierciedlająca postrzeganie głębi przez ludzkie oko. Dzięki niej to, co znajduje się na pierwszym planie, zyskuje wysoki kontrast, a tło pozostaje niezmienione. Widzowi wydaje się, że patrzy na wielowymiarowy, prawdziwy obraz.

Prezentacja trzech kroków wyświetlania żywych obiektów w technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu na telewizorze Samsung QE65QN91BAT.
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Samsung Neo QLED QE65QN91BAT oferuje również doskonały obraz w grach. Wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Pozwala zachwycić się obrazem nie tylko ostrym, ale też płynnym jak nigdy dotąd. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania oferuje zupełnie nową jakość oglądania relacji sportowych i niczym niezakłócony komfort gry na konsoli. Funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K gwarantuje najwyższą wydajność dynamiki obrazu bez irytujących rozmyć i opóźnień.

Porównanie widoku obrazu w grach z i bez wysokiej częstotliwości odświeżania.
Odświeżanie do 144 kl./s. zapewnia najwyższą wydajność dynamiki obrazu

Ten model Samsung QN91B 65 cali posiada funkcję FreeSync Premium Pro. Technologia ta pozwala cieszyć się płynnością animacji bez ścinania klatek czy szarpania obrazu. Ponadto telewizor posiada Automatyczny Tryb Gry i udoskonalony Panel Gracza, który pozwala na dopasowanie funkcji i ustawień urządzeń zewnętrznych bez opuszczania trybu gry.

Zalety funkcji FreeSync Premium Pro ukazane na przykładzie szarpania obrazu, gdy jest ona wyłączona.
FreeSync Premium Pro pozwala na dynamiczną rozgrywkę bez efektu ścinania klatek czy szarpania obrazu

Samsung QE65QN91B wyposażony jest w system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 60 W współpracujących z technologią Dolby Atmos, która działa również dla kompatybilnych zewnętrznych systemów audio. System z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+ zapewnia czysty, porywający dźwięk i pozwala przeżywać ścieżkę dźwiękową każdego filmu z wrażeniem bycia w centrum akcji.

Działanie systemu audio w telewizorze Samsung Neo QLED QE65QN91B
System audio 4.2.2 z funkcją Adaptacji Dźwięku+ zapewnia wciągające wrażenia kinowe

Funkcja Q-Symphony pozwala na idealną synchronizację pracy głośników dedykowanego soundbara (sprzedawany oddzielnie) z głośnikami telewizora. Oferuje wzmocniony, czysty dźwięk i jeszcze więcej wrażeń z oglądania.

Symulacja rozchodzenia się fal dźwiękowych z telewizora Samsung QE65QN91B i dedykowanego soundbara grających równomiernie dzięki technologii Q Symphony.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung Neo QLED QE65QN91BAT

Podsumowując, Samsung Neo QLED QE65QN91BAT to świetny telewizor typu all-in-one. Idealnie sprawdzi się podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych, ale przede wszystkim jako ekran kina domowego i konsoli do gier, do czego został stworzony. Jest bezpośrednim następcą docenianego przez użytkowników modelu Samsung Neo QLED QE65QN91AAT z poprzedniego rocznika modelowego. Tegoroczny model wyposażony jest w unowocześniony procesor oferujący ulepszoną głębię, zwiększoną skalę luminacji (z 12-bitowej do 14-bitowej), dekodowanie formatu Dolby Atmos, większą liczbę złącz HDMI w standardzie 2.1 i częstotliwość odświeżania do 144 Hz, co jest istotne dla graczy komputerowych. Samsung QE65QN91B posiada również system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5, w której dolny pasek został zastąpiony pełnoekranowym menu. Układ jest jeszcze bardziej intuicyjny i sam dzieli treści na kategorie, biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze wyszukiwania. Zoptymalizowany Smart Hub sprawia, że ograniczamy czas poświęcany do tej pory na wyszukiwanie tego, co akurat chcieliśmy uruchomić. Samsung QE65QN91BAT umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, jak: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wiele innych.

Nowy SmartHub wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści.
Pełnoekranowy interfejs umożliwia lepszy dostęp do funkcji Smart TV na ekranie Samsung QE65QN91BAT

Samsung QE65QN91B pozwala również na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, które stało się jeszcze wygodniejsze dzięki funkcji SmartThings. Pozwala wygodnie zarządzać zarówno najnowszym sprzętem internetowym, mobilnym, inteligentnym, jak i urządzeniami starszej generacji. SmartThings Hub umożliwia łatwe i szybkie podłączenie zgodnego sprzętu bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Można nimi sterować za pomocą pilota, a nawet głosowo z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Na ekranie telewizora Samsung QE65QN91B widać menu SmartThings. Ikonki WiFi pokazane nad telewizorem, odkurzaczem samojezdnym i oczyszczaczem powietrza.
Panel SmartThings umożliwia wygodne sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy, również za pomocą komend głosowych

Samsung QE65QN91BAT oferuje również przydatną funkcjonalność Wideorozmów. Dzięki niej możemy bezprzewodowo połączyć telewizor z kamerą zewnętrzną Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub kamerą swojego smartfona i w ten sposób stworzyć telewizor do sali konferencyjnej, z możliwością obsługi rozmów wideo. To również świetny sposób na kontakt z rodziną lub znajomymi. Aplikacja Google Duo pozwala na spotkanie niemal tak, jak na żywo.

Aplikacja Google Duo na Samsung QE65QN91BAT
Aplikacja Google Duo na Samsung QE65QN91BAT pozwala widzieć rozmówców w niemal rzeczywistych rozmiarach

Samsung Neo QLED QE65QN91BAT oferuje również możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu udząrzenia mobilnego lub komputera (laptopa) na duży ekran w pełnej jakości. Telewizor współpracuje przy tym z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzeniami z systemem iOS i macOS (Apple), wspierającymi technologię AirPlay 2. Funkcja Multi View pozwala widzieć na telewizorze treści z kilku urządzeń i tym samym nie rozpraszać uwagi pomiędzy różnymi ekranami.

Działanie funkcji Multi View na Samsung Neo QLED QE65QN91BAT
Funkcja MultiView pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na podzielonym ekranie telewizora

Ten telewizor z serii Samsung QN91B 65 cali wyróżnia się również minimalistyczną i smukłą konstrukcją. Neo Slim Design zachwyca minimalistycznym wykończeniem i ultra smukłym profilem, którego piękno jest dostrzegalne pod każdym kątem.

Zdjęcie profilowe telewizora Samsung  Neo QLED QE65QN91BAT pokazujące jego ultrasmukły design Neo Slim.
Konstukcja Neo Slim Deign sprawia, że telewizor Samsung QE65QN91B pięknie prezentuje się w salonie zarówno ustawiony na podstawie, jak i wiszący na ścianie

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung Neo QLED QE65QN91BAT i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj zweryfikowane zakupem komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo Media Expert
Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt

Cena Samsung Neo QLED QE65QN91BAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna Samsung Neo QLED QE65QN91BAT wynosi 12999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą “Samsung QE65QN91B” oraz „Samsung QE65QN91BAT”.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE65QN91B 65″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung Neo QLED QE65QN91BAT DVB-T2/HEVC

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QE65QN91BAT jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny

Porównaj ten model z innymi telewizorami Samsung. Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 65 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE65QN91B 65″

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o z tej prezentacji modelu Samsung QE65QN91B 65 cali. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung Neo QLED QE65QN91BAT?

Ten model oferuje doskonały obraz 4K. Jest to zasługą technologii podświetlenia mini LED i Neo Quantum HDR 2000 – obraz odznacza się bardzo dobrym kontrastem, głębią kolorów, ostrością i szczegółowością. Wydajny procesor obrazu Neo Quantum 4K z technologią głębokiego uczenia inteligentnie skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Komfort oglądania obrazów na tym telewizorze zwiększa powłoka antyrefleksyjna eliminująca odblaski oraz czujnik światła dostosowujący jasność ekranu do zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu.

Jaka cena Samsung QE65QN91B 65″?

Cena producenta wynosi 12999 zł. Porównanie cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung Neo QLED QE65QN91BAT?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 65 cali (164 cm) ma 144,6 cm szerokości, 82,9 cm wysokości i 2,6 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung Neo QLED QE65QN91BAT?

Matryca LCD VA miniLED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE65QN91BAT ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi do 144 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE65QN91B?

Telewizor posiada system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 60 W. Wyposażony jest w technologię dźwięku podążającego za obiektem+ i obsługuje system Dolby Atmos. Funkcja Q-Symphony idealnie zestraja dźwięk z dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) dostarczając kinowych wrażeń.

Jakie funkcje Smart TV oferuje Samsung QE65QN91BAT?

System operacyjny Tizen 6.5 oferuje szybki i płynny dostęp do aplikacji telewizyjnych, w tym najpopularniejszych Netflix, YouTube, Viaplay, HBO Max, Player. Panel SmartThings umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. A sterowanie samym telewizorem możliwe jest głosowo z wykorzystaniem asystentów: Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona na ekran telewizora. Współpracuje przy tym z technologią Apple AirPlay 2.

Jakie funkcje dla graczy w Samsung QE65QN91B 65″?

Telewizor wyposażony jest w cztery złącza HDMI w nowym standardzie 2.1. Obsługuje gry w jakości 4K nawet przy 144 kl./s. Posiada technologię AMD FreeSync Premium Pro. Niezauważalne opóźnienia i natychmiastowa reakcja na ruch, sprawiają, że ten model to doskonały wybór dla graczy. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji gamingowych (fps, VRR, HDR) oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Ile prądu zużywa Samsung QE65QN91BAT?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa 111 kWh energii elektrycznej w SDR i 227 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung Neo QLED QE65QN91BAT?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 7 Ocena: 3.4]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0