Samsung Neo QLED QE75QN85BAT – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung Neo QLED QE75QN85BAT to telewizor 4K o przekątnej ekranu 75 cali należący do serii Samsung QN85B. W sklepach może być dostępny również pod nazwą „Samsung QE75QN85BAT” oraz „Samsung QE75QN85B”. Ten telewizor wyróżnia się bardzo dobrej jakości obrazem uzyskiwanym dzięki technologii Quantum Mini LED we współpracy z unowocześnionym procesorem. W porównaniu z poprzednikiem odznacza się również większą skalą luminacji, obsługą systemu Dolby Atmos oraz odświeżonym systemem Smart TV.

W tej prezentacji sprawdzisz najważniejsze informacje, w tym specyfikację, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historię zmian cen w sklepach w Polsce.

9099,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
8499,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
7999,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Specyfikacja Samsung Neo QLED QE75QN85BAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE75QN85B 75″, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelQLED, LCD IPS, miniLED, 100/120 Hz
ProcesorAI Neo Quantum 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetyczna tryb SDR / HDRE / G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h103 / 221
Kolor obudowyBright Silver
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)167 / 95,7 / 2,8 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)167 / 101,9 / 31,3 cm
Waga (bez podst. / z podst.)34 / 39,9 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 400 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4 (standard 2.1)
USB2
Wyjście optyczneTak
Ethernet (LAN)Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
60 W
Kanały2.2.2 CH
Dolby AtmosTak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu w Samsung Neo QLED QE75QN85BAT

Samsung Neo QLED QE75QN85BAT oferuje świetnej jakości szczegółowy obraz 4K dzięki technologii Quantum Mini LED. Panel z podświetleniem mini LED (których wysokość stanowi zaledwie 1/40 wysokości konwencjonalnej diody LED) oraz kontrolowanymi strefami wykorzystującymi zwiększoną, 14-bitową skalę luminancji sprawia, że nawet ciemne sceny są wyraźne i niezwykle realistyczne.

Dzięki technologii Quantum Mini LED i mikrowarstwie obrazy wyświetlane na Samsung Neo QLED QE75QN85BAT są bardzo wyraźne w każdym detalu, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach
Dzięki technologii Quantum Mini LED i mikrowarstwie obrazy wyświetlane na ekranie Samsung Neo QLED QE75QN85BAT są bardzo wyraźne w każdym detalu, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach

Unowocześniony procesor AI Neo Quantum 4K pozwala na oglądanie obrazów w maksymalnej jakości. Korzystając z technologii głębokiego uczenia analizuje i optymalizuje obrazy w czasie rzeczywistym. Pozwala cieszyć się wrażeniami, jakich dostarcza odpowiednio wyskalowana z materiałów o niższej jakości rozdzielczość zbliżona do 4K. Procesor odpowiada również za zarządzanie technologią Quantum Mini LED zapewniając niezwykle realistyczny obraz w każdej scenie.

Procesor AI Neo Quantum 4K w Samsung QE75QN85AAT
Unowocześniony Procesor AI Neo Quantum 4K inteligentnie skaluje obrazy do jakości 4K, a ulepszone rozpoznawanie obiektów zwiększa głębię obrazu i zapewnia realistyczne wrażenia

Tryb Komfort dla Oczu automatycznie dostosowuje jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia sprawiając, że oglądane treści są przyjazne dla oczu. Pozwala to na dłuższe, komfortowe korzystanie z telewizora bez uczucia zmęczonych oczu.

Obraz zoptymalizowany w Trybie Komfortu dla Oczu w telewizorze Samsung QE75QN85B
Tryb Komfort dla Oczu w Samsung QE75QN85B dzięki automatycznej regulacji jasności zapewnia komfort użytkowania telewizora niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

W telewizorze Samsung QE75QN85BAT w porównaniu do ubiegłorocznej serii ulepszono głębię obrazu, która teraz odzwierciedla postrzeganie głębi przez ludzkie oko. Dzięki wsparciu sieci neuronowych technologia Wzmocnienie Głębi Obrazu zwiększa kontrast pierwszego planu, utrzymując tło na bazowym poziomie. Z jej pomocą wszystkie bliższe detale stają się jeszcze bardziej realistyczne i żywe.

Prezentacja technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu w telewizorze Samsung QE75QN85BAT
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Najszerszą paletę barw, a więc i zapierające dech w piersiach kolory zapewnia charakterystyczna dla serii QLED technologia Quantum Dot. Miliard kolorów wyraźnie wypełnia ekran telewizora, bez względu na jasność panującą w salonie.

Technologia Quantum Dot na ekranie telewizora Samsung Neo QLED QE75QN85BAT
Technologia Quantum Dot w Samsung Neo QLED QE75QN85BAT zapewnia perfekcyjne cieniowanie kolorów

Samsung Neo QLED QN85B 75″, podobnie jak każdy inny telewizor z serii Neo QLED z technologią Quantum Mini LED dostarcza zupełnie nowych wrażeń z oglądania treści HDR. O odpowiednie zwiększanie głębi kolorów i kontrastu każdej sceny w tym modelu dba technologia Neo Quantum HDR 1500, która pozwala dostrzec nawet najmniejsze szczegóły. Telewizor obsługuje formaty HDR10HDR10+ Adaptive i HLG.

Telewizor Samsung Neo QLED QN85B 75" pokazuje rzeczywiste ciemne i jasne kolory włącznie z małymi detalami w treściach HDR
Dzięki technologii Neo Quantum HDR 1500 w treściach HDR wyświetlanych na ekranie Samsung QE75QN85BAT można dostrzec nawet najmniejsze szczegóły

Samsung QN85B 75″ to również doskonały ekran do gier. Wyposażony jest w cztery złącza HDMI 2.1. Pozwala wejść na nowy poziom grania z obsługą gier 4K przy 120 kl./s. Ulepszona dynamika ruchu zwiększa komfort gry i pozwala na osiąganie lepszych rezultatów. Brak rozmyć, opóźnień i rwania obrazu oraz udoskonalona płynność ruchu zapewni doskonałe wrażenia podczas każdej rozgrywki.

Porównanie widoku gry na ekranie Samsung QE75QN85BAT bez oraz z aktywną funkcją Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+
Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ umożliwia komfortowe rozgrywki w gry 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji

Samsung Neo QLED QE75QN85BAT posiada funkcję FreeSync Premium Pro, która niweluje szarpanie obrazu i zapewnia płynność ruchu. Z kolei Automatyczny Tryb Gry umożliwia błyskawiczną odpowiedź na każdy ruch przeciwnika. Nowy Panel Gracza ułatwia ustawienie idealnych parametrów gry oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Zalety funkcji FreeSync Premium Pro ukazane na przykładzie szarpania obrazu, gdy jest ona wyłączona.
Funkcja FreeSync Premium Pro eliminuje efekt szarpania obrazu i zapewnia płynność ruchu w grach na Samsung Neo QLED QE75QN85BAT

Samsung QE75QN85B wyposażony jest w system audio 2.2.2 o łącznej mocy 60 W. Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem zapewnia niepowtarzalne wrażenia. Dźwięk kinowej jakości sprawia wrażenie bycia w centrum akcji. 

Wizualizacja technologii Dźwięku Podążającego za Obiektem w telewizorze Samsung QE75QN85BAT
Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem w połączeniu z systemem 2.2.2 zapewne kinowe wrażenia audio

Wysokiej jakości dźwięk ma ogromny wpływ na odbiór każdego filmu i serialu. Nowością w tegorocznej serii telewizorów Samsung Neo QLED jest obsługa systemu Dolby Atmos. W połączeniu z wbudowanymi, wielokanałowymi głośnikami dostarcza spektakularnych wrażeń podczas seansów filmowych. Technologia działa również z zewnętrznymi, kompatybilnymi systemami audio.

Wizualizacja fal dźwiękowych z Dolby Atmos rozchodzących się z telewizora Samsung Neo Qled QE75QN85BAT
Tegoroczna seria telewizorów Samsung Neo QLED jest pierwszą, która obsługuje system Dolby Atmos

Dźwięk z wbudowanych głośników można opcjonalnie wzmocnić zewnętrznym systemem audio. Połączenie dedykowanego soundbara Samsung (sprzedawany oddzielnie) z telewizorem jeszcze nigdy nie było tak proste. Technologia Q-Symphony pozwala idealnie zestroić ze sobą te dwa urządzenia i cieszyć się wzmocnionym, ekscytującym dźwiękiem.

Symulacja rozchodzenia się fal dźwiękowych z telewizora Samsung QE75QN85B i soundbara grających równomiernie dzięki technologii Q-Symphony.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora Samsung QE75QN85B i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung Neo QLED QE75QN85BAT

Samsung Neo QLED QE75QN85BAT to wszechstronny telewizor 4K dostarczający wyjątkowych i realistycznych wrażeń wizualnych i brzmieniowych. Z tego powodu sprawdzi się nie tylko podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych, ale przede wszystkim jako ekran domowego kina i ekran konsoli do gier. Jest bezpośrednim następcą wysoko ocenianego przez użytkowników ubiegłorocznego modelu Samsung Neo QLED QE75QN85AAT. I choć w zakresie technologii i liczby stref podświetlenia nie doszło do większych zmian, to Samsung QE75QN85B 75″ zyskał unowocześniony procesor obrazu, zwiększoną skalę luminacji (z dwunastobitowej do czternastobitowej), dekodowanie formatu Dolby Atmos oraz większą liczbę złącz HDMI w formacie 2.1. Samsung QE75QN85B posiada również nową wersję systemu operacyjnego Tizen – 6.5 (poprzedni model nie otrzyma aktualizacji). Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu, który sam dzieli treści na kategorie i wyświetla propozycje na podstawie historii naszych wyszukiwań. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Disney+, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych.

Nowy SmartHub w Samsung Neo QLED QE75QN85BAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści.
Ulepszony układ SmartHub w Samsung Neo QLED QE75QN85BAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści dopasowanych do zainteresowań

Funkcja SmartThings w Samsung QE75QN85BAT automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być sprzęty inteligentne, mobilne, a nawet te starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń. Pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung QE75QN85BAT
Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung Neo QLED QE75QN85BAT
Samsung Neo QLED QE75QN85BAT umożliwia prowadzenie wideorozmów

Inną przydatną funkcjonalnością w tym modelu Samsung Neo QLED QN85B 75″ jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora. Połączenie obsługuje smartfony z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzenia Apple z systemem iOS lub macOS wspierające technologię Apple AirPlay 2.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung Neo QLED QN85B 75"
Technologia Multi View pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na jednym, podzielonym ekranie telewizora

Samsung QN85B 75 cali odznacza się ultrasmukłym (jego grubość to zaledwie 2,7 centymetra) i eleganckim designem Neo Slim Design stanowiąc stylowy element wyposażenia salonu. Pięknie prezentuje się z każdej strony zarówno stojąc na podstawie, jak i będąc powieszonym na ścianie. A dzięki trybowi Ambient+ w czasie gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji czarną taflę ekranu możemy zamienić np. w galerię zdjęć.

Zdjęcie profilowe telewizora Samsung QN85B 75 cali pokazujące jego ultrasmukły design Neo Slim.
Ultrasmukły design telewizora Samsung QN85B 75 cali sprawia, że stanowi on gustowny, wysmakowany element dekoracyjny każdego salonu

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung QE75QN85B i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj zweryfikowane zakupem komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo Media Expert
Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt

Cena Samsung Neo QLED QE75QN85BAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora Samsung Neo QLED QE75QN85BAT wynosi 14999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą „Samsung QE75QN85BAT” oraz „Samsung QE75QN85B”.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE75QN85B 75″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung Neo QLED QE75QN85BAT DVB-T2/HEVC

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QE75QN85BAT jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE75QN85B

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung QE75QN85B. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung Neo QLED QE75QN85BAT?

Ten telewizor oferuje obraz 4K, który jest wyraźny i ostry dzięki podświetleniu Quantum Mini LED i unowocześnionemu procesorowi Neo Quantum 4K. Ta technologia dzięki lepszej kontroli podświetlenia pozwala uzyskać obraz o większej szczegółowości. Procesor przetwarza obrazy z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, posiada zdolność interpolacji obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Na komfort korzystania z tego modelu wpływa tryb Komfort dla Oczu, który automatycznie dostosowuje parametry obrazu do zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu.

Jaka cena Samsung QE75QN85B?

Cena producenta wynosi 14999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung Neo QLED QE75QN85BAT?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167 cm szerokości, 95,7 cm wysokości i 2,8 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung Neo QLED QE75QN85BAT?

Matryca LCD IPS mini LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE75QN85BAT ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość dźwięku w telewizorze Samsung QE75QN85B 75″?

Telewizor posiada system głośników 2.2.2 o łącznej mocy 60 W. Za sprawą technologii dźwięku podążającego za obiektem słyszalny jest on z tego miejsca na ekranie, w którym rozgrywa się akcja. Uzupełnieniem systemu jest dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie), który dzięki Q-Symphony wzmacnia dźwięk i potęguje wrażenia. Telewizor obsługuje system Dolby Atmos.

Jakie funkcje dla graczy w Samsung QE75QN85BAT?

Telewizor wyposażony jest złącza HDMI 2.1 i obsługuje gry w jakości 4K przy 120 kl./s. Niezauważalne opóźnienia (poniżej 10 ms) i natychmiastowa reakcja na ruch sprawiają, że ten model to idealna propozycja dla graczy. Funkcja FreeSync Premium Pro niweluje efekt szarpania obrazu i zapewnia płynność ruchu. Panel Gracza umożliwia kontrolę funkcji gry oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung QE75QN85B?

Telewizor obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z nowym, pełnoekranowym menu. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View).

Ile prądu zużywa Samsung QE75QN85BAT?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej E w trybie SDR i G w trybie HDR i zużywa 103 kWh energii elektrycznej w trybie SDR i 221 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung QN85B 75 cali?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0