Samsung Neo QLED QE75QN95BAT – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung Neo QLED QE75QN95BAT to najlepszy telewizor LCD 4K z podświetleniem mini LED z aktualnego rocznika modelowego. Ten model o przekątnej ekranu 75 cali należy do serii Samsung QN95B. W sklepach dostępny jest również pod oznaczeniem „Samsung QE75QN95BAT”, „Samsung QE75QN95BA”, „Samsung QE75QN95B” i „Samsung QN95B 75 cali”. Wyróżnia się najlepszą jakością obrazu i dźwięku z obsługą systemu Dolby Atmos oraz ultrasmukłą konstrukcją z zewnętrznym modułem złącz One Connect Pro.

Poniższa prezentacja zawiera najważniejsze informacje, w tym dane techniczne, funkcje, opinie oraz ceny i historię zmian cen tego modelu w sklepach w Polsce.

14999,00 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl
13099,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl

Specyfikacja Samsung Neo QLED QE75QN95BAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE75QN95B 75″, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD VA, FALD, mini LED, do 144 Hz
ProcesorNeo Quantum 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaF
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h126 / 282
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 167,1 x 95,8 x 1,8 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 167,1 x 102,4 x 31,8 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 31,3 / 41,3 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 400 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4 (standard 2.1)
USB3
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
70 W
Kanały4.2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
WideorozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT

Samsung Neo QLED QE75QN95BAT oferuje świetnej jakości obraz dzięki technologii Quantum Mini LED. To właśnie mniejsze, a co za tym idzie precyzyjniejsze diody LED i większa liczba stref podświetlenia zapewniają nową jakość obrazu i wyrazistość detali nawet w jasnych i ciemnych scenach. Kontrolowane podświetlenie ekranu wykorzystujące 14-bitową skalę luminacji pozwoli cieszyć się obrazem w kinowej jakości, na którym zauważalne są nawet najmniejsze szczegóły. 

Dzięki Quantum Mini LED i mikrowarstwie, wyświetlane obiekty są w każdym detalu bardzo wyraźne, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach obrazu
Dzięki Quantum Mini LED i mikrowarstwie, wyświetlane obiekty są w każdym detalu bardzo wyraźne, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach obrazu

Dzięki ulepszonemu procesorowi AI Neo Quantum 4K telewizor sam zadba o to, by oglądane treści osiągały jak najwyższą jakość. Pozwala to rozkoszować się wrażeniami, jakich dostarcza znakomity obraz. Procesor odpowiada za zarządzanie technologią Quantum Mini LED i odznacza się ulepszonym rozpoznawaniem obiektów w celu zwiększania głębi obrazu, co pozwala cieszyć się niezwykle realistycznym obrazem.

Procesor AI Neo Quantum 4K w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT
Ulepszone rozpoznawanie obiektów w procesorze AI Neo Quantum 4K zwiększa głębię obrazu i zapewnia realistyczne wrażenia

Procesor w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT efektywnie interpoluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Udoskonalony proces skalowania oparty jest aż na 20 wielomodelowych sieciach neuronowych, które analizują dane obrazu. Każda z sieci odpowiada za określony obszar i jest automatycznie dobierana przez algorytm, aby zwiększyć jakość dostarczanej treści. Inteligentny algorytm wykorzystuje proces szczegółowego uczenia się do analizy obrazu i treści wejściowych, a następnie podnosi jakość każdej sceny, udoskonalając jej kontrast oraz kolory.

Skalowanie obrazu do jakości zbliżonej 4K przez procesor AI Neo Quantum 4K
Kolejną zaletą procesora obrazu w Samsung QE75QN95BAT jest efektywne skalowanie materiałów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K

Technologia HDR w Samsung QE75QN95BAT pozwala poczuć wciągającą głębię obrazu i prawdziwie przeżywać oglądane filmy i seriale. To możliwe dzięki technologii Quantum Mini LED. Najdrobniejsze detale są widoczne dzięki kontrastowi scen, który gwarantuje Neo Quantum HDR 2000. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+ Adaptive i HLG.

Technologia HDR w telewizorze Samsung QE75QN95BAT dokładnie odzwierciedla jasne i ciemne kolory, wychwytując każdy szczegół obrazu.
Dzięki technologii Neo Quantum HDR 2000 Samsung QE75QN95B dokładnie odzwierciedla jasne i ciemne kolory, wychwytując każdy szczegół obrazu.

Charakterystyczną dla serii telewizorów Samsung Neo QLED jest Powłoka Antyrefleksyjna, która zapewnia komfort oglądania ulubionych treści, znacząco ograniczając refleksy światła. Pozwala to na oglądanie ulubionych treści nawet w jasnych pomieszczeniach.

Powłoka antyrefleksyjna w Samsung QE75QN95B
Powłoka antyrefleksyjna w Samsung QE75QN95B umożliwia komfortowe oglądanie nawet w jasnych pomieszczeniach

Komfort oglądania obrazów w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT zwiększa tryb Komfort dla Oczu. Ta funkcja automatycznie dostosowuje poziom jasności i temperaturę barw do pory dnia. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny dla oczu, które są mniej podatne na zmęczenie.

Tryb Komfort dla Oczu w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT
Tryb Komfort dla Oczu zapewnia wygodę oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

Samsung QE75QN95BAT wyposażony jest w funkcję Wzmocnienia Głębi Obrazu. Jest to technologia odzwierciedlająca postrzeganie głębi przez ludzkie oko. Dzięki niej to, co znajduje się na pierwszym planie, zyskuje wysoki kontrast, a tło pozostaje niezmienione. Widzowi wydaje się, że patrzy na wielowymiarowy, prawdziwy obraz.

Prezentacja trzech kroków wyświetlania żywych obiektów w technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu na telewizorze Samsung QE75QN95BAT.
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Samsung Neo QLED QE75QN95BAT oferuje również doskonały obraz w grach. Wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Pozwala zachwycić się obrazem nie tylko ostrym, ale też płynnym jak nigdy dotąd. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania oferuje zupełnie nową jakość oglądania relacji sportowych i niczym niezakłócony komfort gry na konsoli. Funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K gwarantuje najwyższą wydajność dynamiki obrazu bez irytujących rozmyć i opóźnień.

Porównanie widoku obrazu w grach z i bez wysokiej częstotliwości odświeżania.
Odświeżanie do 144 kl./s. zapewnia najwyższą wydajność dynamiki obrazu

Ten model Samsung QN95B 75 cali posiada funkcję FreeSync Premium Pro. Technologia ta pozwala cieszyć się płynnością animacji bez ścinania klatek czy szarpania obrazu. Ponadto telewizor posiada Automatyczny Tryb Gry i udoskonalony Panel Gracza, który pozwala na dopasowanie funkcji i ustawień urządzeń zewnętrznych bez opuszczania trybu gry.

Zalety funkcji FreeSync Premium Pro ukazane na przykładzie szarpania obrazu, gdy jest ona wyłączona.
FreeSync Premium Pro pozwala na dynamiczną rozgrywkę bez efektu ścinania klatek czy szarpania obrazu

Samsung QE75QN95B wyposażony jest w system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 60 W współpracujących z technologią Dolby Atmos, która działa również dla kompatybilnych zewnętrznych systemów audio. System z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+ zapewnia czysty, porywający dźwięk i pozwala przeżywać ścieżkę dźwiękową każdego filmu z wrażeniem bycia w centrum akcji.

Działanie systemu audio w telewizorze Samsung Neo QLED QE75QN95B
System audio 4.2.2 z funkcją Adaptacji Dźwięku+ zapewnia wciągające wrażenia kinowe

Funkcja Q-Symphony pozwala na idealną synchronizację pracy głośników dedykowanego soundbara (sprzedawany oddzielnie) z głośnikami telewizora. Oferuje wzmocniony, czysty dźwięk i jeszcze więcej wrażeń z oglądania.

Symulacja rozchodzenia się fal dźwiękowych z telewizora Samsung QE75QN95B i dedykowanego soundbara grających równomiernie dzięki technologii Q Symphony.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung Neo QLED QE75QN95BAT

Samsung Neo QLED QE75QN95BAT to najlepszy telewizor 4K Neo QLED z aktualnego rocznika modelowego. Oferuje najlepszą jakość obrazu i dźwięku spośród wszystkich modeli serii, od których odróżnia się również zewnętrznym modułem złącz One Connect Pro, dzięki czemu posiada również najsmuklejszą konstrukcję. Jest to telewizor typu all-in-one, który sprawdzi się podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych, ale przede wszystkim jako ekran kina domowego i konsoli do gier, do czego został stworzony. Jest bezpośrednim następcą docenianego przez użytkowników modelu Samsung Neo QLED QE75QN95AAT z poprzedniego rocznika modelowego. Tegoroczny model wyposażony jest w unowocześniony procesor oferujący ulepszoną głębię obrazu, dekodowanie formatu Dolby Atmos i częstotliwość odświeżania do 144 Hz, co jest istotne dla graczy komputerowych. Samsung QE75QN95B posiada również system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5, w której dolny pasek został zastąpiony pełnoekranowym menu. Układ jest jeszcze bardziej intuicyjny i sam dzieli treści na kategorie, biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze wyszukiwania. Zoptymalizowany Smart Hub sprawia, że ograniczamy czas poświęcany do tej pory na wyszukiwanie tego, co akurat chcieliśmy uruchomić. Samsung QE75QN95BAT umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, jak: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wiele innych.

Nowy SmartHub wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści.
Interfejs na pełnym ekranie umożliwia lepszy dostęp do funkcji Smart TV na ekranie Samsung QE75QN95BAT

Samsung QE75QN95B pozwala również na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, które stało się jeszcze wygodniejsze dzięki funkcji SmartThings. Pozwala wygodnie zarządzać zarówno najnowszym sprzętem internetowym, mobilnym, inteligentnym, jak i urządzeniami starszej generacji. SmartThings Hub umożliwia łatwe i szybkie podłączenie zgodnego sprzętu bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Można nimi sterować za pomocą pilota, a nawet głosowo z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Na ekranie telewizora Samsung QE75QN95B widać menu SmartThings. Ikonki WiFi pokazane nad telewizorem, odkurzaczem samojezdnym i oczyszczaczem powietrza.
Panel SmartThings umożliwia wygodne sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy, również za pomocą komend głosowych

Samsung QE75QN95BAT oferuje również przydatną funkcjonalność Wideorozmów. Dzięki niej możemy bezprzewodowo połączyć telewizor z kamerą zewnętrzną Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub kamerą swojego smartfona i w ten sposób stworzyć telewizor do sali konferencyjnej, z możliwością obsługi rozmów wideo. To również świetny sposób na kontakt z rodziną lub znajomymi. Aplikacja Google Duo pozwala na spotkanie niemal tak, jak na żywo.

Aplikacja Google Duo na Samsung QE75QN95BAT
Aplikacja Google Duo na Samsung QE75QN95BAT pozwala widzieć rozmówców w niemal rzeczywistych rozmiarach

Samsung Neo QLED QE75QN95BAT oferuje również możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu udząrzenia mobilnego lub komputera (laptopa) na duży ekran w pełnej jakości. Telewizor współpracuje przy tym z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzeniami z systemem iOS i macOS (Apple), wspierającymi technologię AirPlay 2. Funkcja Multi View pozwala widzieć na swoim telewizorze treści z kilku urządzeń. Podłącz telefon do TV i nie rozpraszaj uwagi pomiędzy różnymi ekranami – teraz masz je wszystkie przed sobą.

Działanie funkcji Multi View na Samsung Neo QLED QE75QN95BAT
Funkcja MultiView pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na podzielonym ekranie telewizora

Ten telewizor z serii Samsung QN95B 75 cali wyróżnia się również minimalistyczną i smukłą konstrukcją. Ultra Slim Design zachwyca minimalistycznym wykończeniem i ultra smukłym profilem (grubość obudowy wynosi zaledwie 1,8 cm), którego piękno jest dostrzegalne pod każdym kątem.

Zdjęcie profilowe telewizora Samsung  Neo QLED QE75QN95BAT pokazujące jego ultrasmukły design.
Konstrukcja Ultra Slim Deign sprawia, że telewizor Samsung QE75QN95B pięknie prezentuje się w salonie zarówno ustawiony na podstawie, jak i wiszący na ścianie

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung Neo QLED QE75QN95BAT i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj zweryfikowane zakupem komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Expert
Logo Media Markt

Cena Samsung Neo QLED QE75QN95BAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna Samsung Neo QLED QE75QN95BAT wynosi 19999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą “Samsung QE75QN95B”, “Samsung QE75QN95BA” oraz „Samsung QE75QN95BAT”.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE75QN95B 75″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Telewizor SAMSUNG QE75QN95B 75" MINILED 4K 144Hz Tizen TV Dolby Atmos DVB-T2/HEVC/H.265

Statystyki

Aktualna cena 14999,00 zł 29 maja 2024
Najwyższa cena 14999,00 zł 30 stycznia 2024
Najniższa cena 14999,00 zł 30 stycznia 2024
Monitorowane od 30 stycznia 2024

Ostatnie zmiany ceny

14999,00 zł 30 stycznia 2024

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QE75QN95BAT jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Telewizor SAMSUNG QE75QN95B 75" MINILED 4K 144Hz Tizen TV Dolby Atmos DVB-T2/HEVC/H.265 - 14999,00 zł

Porównaj ten model z innymi telewizorami Samsung. Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE75QN95B 75″

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o z tej prezentacji modelu Samsung QE75QN95B 75 cali. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT?

Ten model oferuje doskonały obraz 4K. Jest to zasługą technologii podświetlenia mini LED i Neo Quantum HDR 2000. Obraz odznacza się bardzo dobrym kontrastem, głębią kolorów, ostrością i szczegółowością. Wydajny procesor obrazu AI Neo Quantum 4K z technologią głębokiego uczenia inteligentnie skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Komfort oglądania zwiększa powłoka antyrefleksyjna eliminująca odblaski oraz czujnik światła dostosowujący jasność ekranu do zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu.

Jaka cena Samsung QE75QN95B 75″?

Cena producenta wynosi 19999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung Neo QLED QE75QN95BAT?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167,1 cm szerokości, 95,8 cm wysokości i 1,8 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung Neo QLED QE75QN95BAT?

Matryca LCD VA miniLED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE75QN95BAT ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi do 144 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE75QN95B?

Telewizor posiada system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 70 W. Wyposażony jest w technologię dźwięku podążającego za obiektem+ i obsługuje system Dolby Atmos. Funkcja Q-Symphony idealnie zestraja dźwięk z dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) dostarczając kinowych wrażeń.

Jakie funkcje Smart TV oferuje Samsung QE75QN95BAT?

System operacyjny Tizen 6.5 oferuje szybki i płynny dostęp do aplikacji telewizyjnych, w tym najpopularniejszych Netflix, YouTube, Viaplay, HBO Max, Player. Panel SmartThings umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. A sterowanie samym telewizorem możliwe jest głosowo z wykorzystaniem asystentów: Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona na ekran telewizora. Współpracuje przy tym z technologią Apple AirPlay 2.

Jakie funkcje dla graczy w Samsung QE75QN95B 75″?

Telewizor wyposażony jest w cztery złącza HDMI w nowym standardzie 2.1. Obsługuje gry w jakości 4K nawet przy 144 kl./s. Posiada technologię AMD FreeSync Premium Pro. Niezauważalne opóźnienia i natychmiastowa reakcja na ruch, sprawiają, że ten model to doskonały wybór dla graczy. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji gamingowych (fps, VRR, HDR) oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Ile prądu zużywa Samsung QE75QN95BAT?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej F i zużywa 126 kWh energii elektrycznej w SDR i 282 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung Neo QLED QE75QN95BAT?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0