Samsung Neo QLED QE85QN90BAT – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung Neo QLED QE85QN90BAT to telewizor LCD 4K z ekranem o przekątnej 85 cali i podświetleniem mini LED. Ten model należy do serii Samsung QN90B i w sklepach może być również dostępny pod oznaczeniem: „Samsung QE85QN90BAT”, „Samsung QE85QN90BA”, „Samsung QE85QN90B” oraz „Samsung QN90B 85 cali”. Wyróżnia się świetnej jakości obrazem przetwarzanym przez ulepszony procesor oraz bardzo dobrej jakości dźwiękiem z obsługą systemu Dolby Atmos. Poniższa prezentacja zawiera najważniejsze informacje, w tym dane techniczne, funkcje, opinie oraz ceny tego modelu w sklepach w Polsce.

Specyfikacja Samsung Neo QLED QE85QN90BAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE85QN90B 85″, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu85 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD VA, FALD, mini LED, do 144 Hz
ProcesorNeo Quantum 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaF
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h146 / 357
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 189,2 x 108,2 x 2,7 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.) 189,2 x 114,4 x 36,5 cm
Waga (bez podst. / z podst.) 44,5 / 56,7 kg
Montaż na ścianieVESA 600 x 400 mm
Kolor obudowyCzarny (Titan Black)
Kolor podstawyCzarny (Sand Black)

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4 (standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
60 W
Kanały4.2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
WideorozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung Neo QLED QE85QN90BAT

Samsung Neo QLED QE85QN90BAT oferuje świetnej jakości obraz dzięki technologii Quantum Mini LED. To właśnie mniejsze, a co za tym idzie precyzyjniejsze diody LED i większa liczba stref podświetlenia zapewniają nową jakość obrazu i wyrazistość detali nawet w jasnych i ciemnych scenach. Kontrolowane podświetlenie ekranu wykorzystujące 14-bitową skalę luminacji pozwoli cieszyć się obrazem w kinowej jakości, na którym zauważalne są nawet najmniejsze szczegóły. 

Dzięki Quantum Mini LED i mikrowarstwie, wyświetlane obiekty są w każdym detalu bardzo wyraźne, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach obrazu
Dzięki Quantum Mini LED i mikrowarstwie, wyświetlane obiekty są w każdym detalu bardzo wyraźne, zarówno w jasnych, jak ciemnych obszarach obrazu

Dzięki ulepszonemu procesorowi AI Neo Quantum 4K telewizor sam zadba o to, by oglądane treści osiągały jak najwyższą jakość. Z wykorzystaniem sztucznej inteligencji skanuje on obraz i w ciągu ułamków sekund interpoluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Pozwala to rozkoszować się wrażeniami, jakich dostarcza znakomity obraz. Procesor odpowiada również za zarządzanie technologią Quantum Mini LED i odznacza się ulepszonym rozpoznawaniem obiektów w celu zwiększania głębi obrazu, co pozwala cieszyć się niezwykle realistycznym obrazem.

Procesor AI Neo Quantum 4K w Samsung Neo QLED QE85QN90BAT
Unowocześniony Procesor AI Neo Quantum 4K inteligentnie skaluje obrazy do jakości 4K, a ulepszone rozpoznawanie obiektów zwiększa głębię obrazu i zapewnia realistyczne wrażenia

Technologia HDR w Samsung QE85QN90BAT pozwala poczuć wciągającą głębię obrazu i prawdziwie przeżywać oglądane filmy i seriale. To możliwe dzięki technologii Quantum Mini LED. Najdrobniejsze detale są widoczne dzięki kontrastowi scen, który gwarantuje Neo Quantum HDR 2000. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+ Adaptive i HLG.

Technologia HDR w telewizorze Samsung QE85QN90BAT dokładnie odzwierciedla jasne i ciemne kolory, wychwytując każdy szczegół obrazu.
Dzięki technologii Neo Quantum HDR 2000 Samsung QE85QN90B dokładnie odzwierciedla jasne i ciemne kolory, wychwytując każdy szczegół obrazu.

Charakterystyczną dla serii telewizorów Samsung Neo QLED jest Powłoka Antyrefleksyjna, która zapewnia komfort oglądania ulubionych treści, znacząco ograniczając refleksy światła. Pozwala to na oglądanie ulubionych treści nawet w jasnych pomieszczeniach.

Powłoka antyrefleksyjna w Samsung QE85QN90B
Powłoka antyrefleksyjna w Samsung QE85QN90B umożliwia komfortowe oglądanie nawet w jasnych pomieszczeniach

Komfort oglądania obrazów w Samsung Neo QLED QE85QN90BAT zwiększa tryb Komfort dla Oczu. Ta funkcja automatycznie dostosowuje poziom jasności i temperaturę barw do pory dnia. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny dla oczu, które są mniej podatne na zmęczenie.

Tryb Komfort dla Oczu w Samsung Neo QLED QE85QN90BAT
Tryb Komfort dla Oczu zapewnia wygodę oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

Samsung QE85QN90BAT wyposażony jest w funkcję Wzmocnienia Głębi Obrazu. Jest to technologia odzwierciedlająca postrzeganie głębi przez ludzkie oko. Dzięki niej to, co znajduje się na pierwszym planie, zyskuje wysoki kontrast, a tło pozostaje niezmienione. Widzowi wydaje się, że patrzy na wielowymiarowy, prawdziwy obraz.

Prezentacja trzech kroków wyświetlania żywych obiektów w technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu na telewizorze Samsung QE85QN90BAT.
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Samsung Neo QLED QE85QN90BAT oferuje również doskonały obraz w grach. Wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Pozwala zachwycić się obrazem nie tylko ostrym, ale też płynnym jak nigdy dotąd. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania oferuje zupełnie nową jakość oglądania relacji sportowych i niczym niezakłócony komfort gry na konsoli. Funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K gwarantuje najwyższą wydajność dynamiki obrazu bez irytujących rozmyć i opóźnień.

Porównanie widoku obrazu w grach z i bez wysokiej częstotliwości odświeżania.
Odświeżanie do 144 kl./s. zapewnia najwyższą wydajność dynamiki obrazu

Ten model Samsung QN90B 85 cali posiada funkcję FreeSync Premium Pro. Technologia ta pozwala cieszyć się płynnością animacji bez ścinania klatek czy szarpania obrazu. Ponadto telewizor posiada Automatyczny Tryb Gry i udoskonalony Panel Gracza, który pozwala na dopasowanie funkcji i ustawień urządzeń zewnętrznych bez opuszczania trybu gry.

Zalety funkcji FreeSync Premium Pro ukazane na przykładzie szarpania obrazu, gdy jest ona wyłączona.
FreeSync Premium Pro pozwala na dynamiczną rozgrywkę bez efektu ścinania klatek czy szarpania obrazu

Samsung QE85QN90B wyposażony jest w system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 60 W współpracujących z technologią Dolby Atmos, która działa również dla kompatybilnych zewnętrznych systemów audio. System z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+ zapewnia czysty, porywający dźwięk i pozwala przeżywać ścieżkę dźwiękową każdego filmu z wrażeniem bycia w centrum akcji.

Działanie systemu audio w telewizorze Samsung Neo QLED QE85QN90B
System audio 4.2.2 z funkcją Adaptacji Dźwięku+ zapewnia wciągające wrażenia kinowe

Funkcja Q-Symphony pozwala na idealną synchronizację pracy głośników dedykowanego soundbara (sprzedawany oddzielnie) z głośnikami telewizora. Oferuje wzmocniony, czysty dźwięk i jeszcze więcej wrażeń z oglądania.

Symulacja rozchodzenia się fal dźwiękowych z telewizora Samsung QE85QN90B i dedykowanego soundbara grających równomiernie dzięki technologii Q Symphony.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung Neo QLED QE85QN90BAT

Podsumowując, Samsung Neo QLED QE85QN90BAT to świetny telewizor typu all-in-one. Idealnie sprawdzi się podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych, ale przede wszystkim jako ekran kina domowego i konsoli do gier, do czego został stworzony. Jest bezpośrednim następcą docenianego przez użytkowników modelu Samsung QN90A (QN91A) z poprzedniego rocznika modelowego. Tegoroczny model wyposażony jest w unowocześniony procesor oferujący ulepszoną głębię, dekodowanie formatu Dolby Atmos, większą liczbę złącz HDMI w standardzie 2.1 i częstotliwość odświeżania do 144 Hz, co jest istotne dla graczy komputerowych. Samsung QE75QN90B posiada również system operacyjny Tizen w nowej wersji 6.5, w której dolny pasek został zastąpiony pełnoekranowym menu. Układ jest jeszcze bardziej intuicyjny i sam dzieli treści na kategorie, biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze wyszukiwania. Zoptymalizowany Smart Hub sprawia, że ograniczamy czas poświęcany do tej pory na wyszukiwanie tego, co akurat chcieliśmy uruchomić. Samsung QE85QN90BAT umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, jak: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wiele innych.

Nowy SmartHub wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści.
Interfejs na pełnym ekranie umożliwia lepszy dostęp do funkcji Smart TV na ekranie Samsung QE85QN90BAT

Samsung QE85QN90B pozwala również na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, które stało się jeszcze wygodniejsze dzięki funkcji SmartThings. Pozwala wygodnie zarządzać zarówno najnowszym sprzętem internetowym, mobilnym, inteligentnym, jak i urządzeniami starszej generacji. SmartThings Hub umożliwia łatwe i szybkie podłączenie zgodnego sprzętu bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Można nimi sterować za pomocą pilota, a nawet głosowo z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Na ekranie telewizora Samsung QE85QN90B widać menu SmartThings. Ikonki WiFi pokazane nad telewizorem, odkurzaczem samojezdnym i oczyszczaczem powietrza.
Panel SmartThings umożliwia wygodne sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy, również za pomocą komend głosowych

Samsung QE85QN90BAT oferuje również przydatną funkcjonalność Wideorozmów. Dzięki niej możemy bezprzewodowo połączyć telewizor z kamerą zewnętrzną Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub kamerą swojego smartfona i w ten sposób stworzyć telewizor do sali konferencyjnej, z możliwością obsługi rozmów wideo. To również świetny sposób na kontakt z rodziną lub znajomymi. Aplikacja Google Duo pozwala na spotkanie niemal tak, jak na żywo.

Aplikacja Google Duo na Samsung QE85QN90BAT
Aplikacja Google Duo na Samsung QE85QN90BAT pozwala widzieć rozmówców w niemal rzeczywistych rozmiarach

Samsung Neo QLED QE85QN90BAT oferuje również możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu udząrzenia mobilnego lub komputera (laptopa) na duży ekran w pełnej jakości. Telewizor współpracuje przy tym z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzeniami z systemem iOS i macOS (Apple), wspierającymi technologię AirPlay 2. Funkcja Multi View pozwala widzieć na swoim telewizorze treści z kilku urządzeń. Podłącz telefon do TV i nie rozpraszaj uwagi pomiędzy różnymi ekranami – teraz masz je wszystkie przed sobą.

Działanie funkcji Multi View na Samsung Neo QLED QE85QN90BAT
Funkcja MultiView pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na podzielonym ekranie telewizora

Ten telewizor z serii Samsung QN90B 85 cali wyróżnia się również minimalistyczną i smukłą konstrukcją. Neo Slim Design zachwyca minimalistycznym wykończeniem i ultra smukłym profilem, którego piękno jest dostrzegalne pod każdym kątem.

Zdjęcie profilowe telewizora Samsung  Neo QLED QE85QN90BAT pokazujące jego ultrasmukły design TV QLED NeoSlim.
Konstukcja Neo Slim Deign sprawia, że telewizor Samsung QE85QN90B pięknie prezentuje się w salonie zarówno ustawiony na podstawie, jak i wiszący na ścianie

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung Neo QLED QE85QN90BAT i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj zweryfikowane zakupem komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Expert
Logo Media Markt

Cena Samsung Neo QLED QE85QN90BAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna Samsung Neo QLED QE85QN90BAT wynosi 25999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod nazwą “Samsung QE85QN90B”, “Samsung QE85QN90BA” oraz „Samsung QE85QN90BAT”.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź promocje i rabaty obowiązujące online. Ten telewizor możesz zamówić przez internet z dostawą od 0 zł do domu lub wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić w ratach 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Porównaj ten model z innymi telewizorami Samsung. Sprawdź ranking innych popularnych telewizorów aktualnie dostępnych w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE85QN90B 85″

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o z tej prezentacji modelu Samsung QE85QN90B 85 cali. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung Neo QLED QE85QN90BAT?

Ten model oferuje doskonały obraz 4K. Jest to zasługą technologii podświetlenia mini LED i Neo Quantum HDR 2000 – obraz odznacza się bardzo dobrym kontrastem, głębią kolorów, ostrością i szczegółowością. Wydajny procesor obrazu Neo Quantum 4K z technologią głębokiego uczenia inteligentnie skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Komfort oglądania obrazów na tym telewizorze zwiększa powłoka antyrefleksyjna eliminująca odblaski oraz czujnik światła dostosowujący jasność ekranu do zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu.

Jaka cena Samsung QE85QN90B 85″?

Cena producenta wynosi 25999 zł. Porównanie cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung Neo QLED QE85QN90BAT8

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 85 cali (214 cm) ma 189,2 cm szerokości, 108,2 cm wysokości i 2,7 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung Neo QLED QE85QN90BAT?

Matryca LCD VA miniLED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE85QN90BAT ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi do 144 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE85QN90B?

Telewizor posiada system głośników 4.2.2 o łącznej mocy 60 W. Wyposażony jest w technologię dźwięku podążającego za obiektem+ i obsługuje system Dolby Atmos. Funkcja Q-Symphony idealnie zestraja dźwięk z dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) dostarczając kinowych wrażeń.

Jakie funkcje Smart TV oferuje Samsung QE85QN90BAT?

System operacyjny Tizen 6.5 oferuje szybki i płynny dostęp do aplikacji telewizyjnych, w tym najpopularniejszych Netflix, YouTube, Viaplay, HBO Max, Player. Panel SmartThings umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. A sterowanie samym telewizorem możliwe jest głosowo z wykorzystaniem asystentów: Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona na ekran telewizora. Współpracuje przy tym z technologią Apple AirPlay 2.

Jakie funkcje dla graczy w Samsung QE85QN90B 85″?

Telewizor wyposażony jest w cztery złącza HDMI w nowym standardzie 2.1. Obsługuje gry w jakości 4K nawet przy 144 kl./s. Posiada technologię AMD FreeSync Premium Pro. Niezauważalne opóźnienia i natychmiastowa reakcja na ruch, sprawiają, że ten model to doskonały wybór dla graczy. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji gamingowych (fps, VRR, HDR) oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Ile prądu zużywa Samsung QE85QN90BAT?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej F i zużywa 146 kWh energii elektrycznej w SDR i 357 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung Neo QLED QE85QN90BAT?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0