Samsung QLED QE75Q67BAU – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung QLED QE75Q67BAU to najtańszy telewizor 4K o przekątnej ekranu 75 cali z tegorocznej serii telewizorów Samsung QLED. W sklepach może być dostępny również pod oznaczeniami: Samsung QE75Q67BAU oraz Samsung QE75Q67B. Telewizor wyróżnia technologia kropek kwantowych oferująca stuprocentowe natężenie kolorów, a niższa cena wynika przede wszystkim z zastosowania panelu z podświetleniem Edge LED i mniejszą częstotliwością odświeżania (50/60 Hz). Z tego względu przeznaczony jest dla osób, które poszukują telewizora z obrazem odznaczającym się intensywnymi, żywymi kolorami do codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów i seriali.

W tej prezentacji sprawdzisz najważniejsze informacje, w tym specyfikację, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historię zmian cen tego modelu Samsung Q67B 75″ w sklepach w Polsce.

4979,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
5299,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
6499,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung QLED QE75Q67BAU

Samsung QLED QE75Q67BAU to telewizor 4K wyposażony w matrycę LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 50/60 Hz. Obraz w tym modelu wyróżnia technologia kropek kwantowych zapewniająca szerszą paletę barw i bardziej nasycone kolory w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD z podświetleniem LED. Żywe kolory prezentowane są ze stuprocentową intensywnością i pozostają takie w każdych warunkach oświetleniowych.

Ekran Samsung QLED QE75Q67BAU demonstrujący cieniowanie kolorów w technologii Quantum Dot.
Technologia Quantum Dot zapewnia żywe i intensywne kolory na ekranie Samsung QLED QE75Q67BAU

Zintegrowane podwójne podświetlenie LED (Dual LED) zapewnia optymalną gamę kolorów z ciepłą i chłodną tonacją podświetlenia dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów oświetlenia LED. Dobierając temperaturę koloru do oglądanej treści zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory.

Prezentacja technologii Dual LED w Samsung QE75Q67BAU.
Technologia podświetlenia Dual LED zapewnia wyraźniejszy i głębszy kontrast na ekranie Samsung QE75Q67BAU

Jednym najważniejszych podzespołów w Samsung QE75Q67B 75″ QLED jest procesor Quantum Lite 4K. Dzięki funkcjom optymalizacji zapewnia imponujące wrażenia wizualne. Obrazy o niższej rozdzielczości efektywnie skaluje do jakości zbliżonej 4K.

Układ procesora Quantum Lite 4K w telewizorze Samsung QE75Q67B 75" QLED
Wydajny procesor Quantum Lite 4K w Samsung QE75Q67B 75″ QLED dzięki funkcjom optymalizacji zapewnia lepsze wrażenia wizualne i dźwiękowe

Quantum HDR wydobywa szczegóły i kontrasty zapewniając wysoką jakość obrazu w treściach HDR. Cieszy oko imponującym bogactwem szczegółów i wszystkimi detalami dzięki technologii Quantum Matrix. Obraz z HDR10+ odznacza się czarnymi tonami i żywymi kolorami.

Prezentacja szerokiego kontrastu dzięki technologii Quantum HDR.
HDR10+ zapewnia szczegółowy obraz z dobrze widocznymi detalami

Samsung QE75Q67BAU sprawdzi się również jako ekran konsoli do gier, jednak z powodu ograniczeń technicznych i braku wejścia HDMI 2.1 nie obsłuży gier 4K przy 120 kl./s. Dla wszystkich innych gier oferuje automatyczny tryb gry, niski input lag, płynną rozgrywkę i panel gracza umożliwiający kontrolę funkcji bez wychodzenia z gry. Po podłączeniu komputera umożliwia ustawienie ultraszerokiego widoku w grach 21:9 lub 32:9.

Prezentacja funkcji Upłynniacza Ruchu
Upłynniacz Ruchu zapewnia poprawę ruchu poprzez udoskonalenie dynamiki z eliminacją opóźnień i rozmyć na ekranie Samsung Samsung QLED Q67B 75″ w grach i transmisjach wydarzeń sportowych

Samsung QE75Q67B QLED wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Wirtualny dźwięk przestrzenny 3D pozwala słyszeć dźwięk nie tylko z przodu, ale także z góry co zwiększa realizm i przekłada się na pozytywne wrażenia brzmieniowe. Funkcja Adaptacji Dźwięku dzięki inteligentnej analizie scen dźwiękowych optymalizuje dźwięk w czasie rzeczywistym zapewniając najlepsze efekty dźwiękowe.

Symulowana grafika fali dźwiękowej przedstawia technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem zastosowanej w telewizorze Samsung QE75Q67B
Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem Lite zapewnia zbliżone do kinowych wrażenia brzmieniowe

Dźwięk z głośników Samsung QLED QE75Q67BAU można opcjonalnie wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Technologia ta zapewnia idealne zgranie telewizora i soundbara i tym samym jednoczesne odtwarzanie dźwięku z obu urządzeń. Tworzy to przekonujący efekt przestrzenny bez konieczności wyciszania głośników telewizora.

Symulowana grafika fali dźwiękowej z telewizora Samsung QLED QE75Q67BAU i soundbara demonstruje technologię Q-Symphony, gdy odtwarzają dźwięk razem.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung QLED QE75Q67BAU

Samsung QLED QE75Q67BAU to najtańszy telewizor 75 cali z serii Samsung QLED z aktualnego rocznika modelowego. Niższa cena tego modelu wynika przede wszystkim z zastosowania panelu z podświetleniem Edge LED i mniejszą częstotliwością odświeżania (50/60 Hz) oraz ograniczonych funkcji optymalizacji obrazu. Z tego względu jest on przeznaczony jest dla użytkowników, którzy poszukują telewizora QLED oferującego żywe, intensywne obrazy podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów i seriali za możliwie najniższą cenę. Jest bezpośrednim następcą zbierającego dobre opinie modelu Samsung QLED QE75Q67AAU. Spośród wszystkich modeli serii Samsung QLED ten technicznie został zmodyfikowany w najmniejszym stopniu, a jedną z istotnych zmian jest nowa wersja systemu Tizen – 6.5 (poprzedni model nie otrzyma aktualizacji). Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu, który sam dzieli treści na kategorie i wyświetla propozycje na podstawie historii wyszukiwań użytkownika. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych.

Nowy SmartHub w Samsung QLED QE75Q67BAU wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści
Ulepszony układ SmartHub w Samsung QLED QE75Q67BAU wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści dopasowanych do zainteresowań

Funkcja SmartThings w Samsung QE75Q67B 75″ QLED automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być nie tylko aktualne wersje smartfonów/aparatów/IoT/inteligentnego domu, ale także sprzęty starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń. Pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung QE75Q67B 75" QLED
Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung QE75Q67BAU QLED
Samsung QE75Q67BAU QLED umożliwia prowadzenie wideorozmów

Inną przydatną funkcjonalnością w tym modelu Samsung QLED Q67B 75″ jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung QLED Q67B 75"
Technologia Multi View pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na jednym, podzielonym ekranie telewizora

Samsung Q67B 75 cali odznacza się ultrasmukłą i minimalistyczną konstrukcją stanowiąc stylowy element wyposażenia salonu. Pięknie prezentuje się z każdej strony zarówno stojąc na podstawie, jak i będąc powieszonym na ścianie. Podstawa w tym modelu regulowana jest w dwóch wysokościach, w tym umożliwiającej umieszczenie soundbara lub innego urządzenia pod telewizorem. Ten model może występuje również w wersji z ciemniejszym kolorem obudowy dostępny pod oznaczeniem Samsung QLED QE75Q60BAU.

Widok profilu Samsung Q67B 75 cali pokazuje ultra smukłą konstrukcję telewizora.
Ultrasmukły design telewizora Samsung Q67B 75 cali sprawia, że stanowi on gustowny, wysmakowany element dekoracyjny każdego salonu

W zestawie z telewizorem znajduje się pilot SolarCell, który ładowany jest energią świetlną pochodzącą ze słońca oraz sztucznego oświetlenia domowego. Posiada również opcjonalne złącze USB-C do ładowania z gniazdka, jednak wbudowane ogniwa słoneczne są w zupełności wystarczające dla utrzymania wysokiego stopnia naładowania. Ten minimalistyczny pilot oprócz obsługi programów tv zapewnia dostęp do menu Smart TV. Posiada przyciski skrótów do najpopularniejszych aplikacji oraz mikrofon pozwalający na komunikację z asystentem głosowym.

Pilot SolarCell
Minimalistyczny pilot SolarCell ładowany jest energią słoneczną

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung QLED QE75Q67BAU i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Media Expert

Cena Samsung QLED QE75Q67BAU – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora Samsung QLED QE75Q67BAU wynosi 6999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: „Samsung Q67B 75 cali”, „Samsung QE75Q67BAU”, „Samsung QE75Q67BAU QLED”, „Samsung QE75Q67BA”, „Samsung QE75Q67B”, „Samsung QE75Q67B QLED”, „Samsung QE75Q67B 75″ QLED” oraz „Samsung QE75Q67BAUXXH”. W każdym przypadku jest to ten sam model telewizora.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE75Q67B 75″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung QLED QE75Q67BAU DVB-T2/HEVC

Statystyki

Aktualna cena 4979,00 zł 22 lutego 2024
Najwyższa cena 4979,00 zł 10 stycznia 2024
Najniższa cena 4979,00 zł 10 stycznia 2024
Monitorowane od 10 stycznia 2024

Ostatnie zmiany ceny

4979,00 zł 10 stycznia 2024

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QE75Q67BAU jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Samsung QLED QE75Q67BAU DVB-T2/HEVC - 4979,00 zł

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Specyfikacja Samsung QLED QE75Q67BAU

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE75Q67B 75″ QLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelQLED, LCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
ProcesorAI Quantum Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetyczna tryb SDR / HDRE / G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h116 / 201
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)167,7 x 95,9 x 2,7 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)167,7 x 99,7 x 32 cm
Waga (bez podst. / z podst.)31,4 / 32 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 400 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC
HDMI3 (standard 2.0)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc dźwięku20 W
Kanały2.0 CH
Dolby Digital PlusTak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE75Q67B 75″ QLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung QE75Q67B 75″ QLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung QLED QE75Q67BAU?

Samsung Q67B 75″ wyświetla obraz w jakości 4K optymalizowany przez wydajny procesor Quantum Procesor Lite 4K. Panel Dual LED dopasowuje temperaturę podświetlenia do rodzaju oglądanej treści. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+, HLG. Dzięki technologii Quantum Dot telewizor uzyskuje stuprocentowe natężenie kolorów, które są żywe i realistyczne.

Jaka cena Samsung QE75Q67B 75″ QLED?

Cena producenta wynosi 6999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung QE75Q67BAU?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167,7 cm szerokości, 95,9 cm wysokości i 2,7 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung QLED QE75Q67BAU?

Matryca LCD VA, podświetlenie Edge LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE75Q67B 75″ QLED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 50/60 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE75Q67BAU QLED?

Telewizor posiada dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W. Wyposażony jest w technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite oraz funkcję automatycznej adaptacji dźwięku (dialogi, muzyka, sport). Wzmocniony dźwięk można uzyskać podłączając dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie) z użyciem funkcji synchronizacji Q-Symphony.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung QLED QE75Q67BAU?

Telewizor obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z nowym, pełnoekranowym menu. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View).

Ile prądu zużywa Samsung QE75Q67BAUXXH?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej E w trybie SDR i G w trybie HDR. Zużywa 116 kWh energii elektrycznej w SDR i 201 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung QE75Q67BAU?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0