Samsung UE75BU8002K – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung UE75BU8002K to telewizor 4K o przekątnej ekranu 75 cali. Należy do serii Samsung BU8002 Crystal UHD i w sklepach może być dostępny również pod oznaczeniami: Samsung UE75BU8002 oraz Samsung UE75BU8002K 75″ LED. Ten model przeznaczony jest dla użytkowników poszukujących telewizora z obrazem odznaczającym się żywymi kolorami za rozsądną cenę. Ponadto wyróżnia się systemem audio z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem oraz ulepszonym systemem Smart TV.

Poniższa prezentacja zawiera najważniejsze informacje, w tym specyfikację, funkcje, opinie oraz ceny i historię zmian cen tego telewizora Samsung w sklepach.

5499,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
5499,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
5899,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Specyfikacja Samsung UE75BU8002K

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung UE75BU8002K 75″ LED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelLCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
ProcesorCrystal UHD Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaG
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h156 / 235
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)167,7 x 96 x 2,7 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)167,7 x 100,5 x 34 cm
Waga (bez podst. / z podst.)31,4 / 32 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 400 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2C/HEVC
HDMI3 (standard 2.0)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc dźwięku20 W
Kanały2.0 CH
Dolby Digital PlusTak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung UE75BU8002K

Samsung UE75BU8002K to telewizor 4K wyposażony w panel LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 50/60 Hz. Obraz w tym modelu wyróżnia się Dynamicznym Kolorem Krystalicznym. Zaawansowana technologia fosforu zapewnia wyświetlanie miliarda odcieni kolorów dzięki czemu telewizor prezentuje obrazy pełne żywych barw i dostrzegalnych szczegółów.

Prezentacja obrazu z Dynamicznym Kolorem Krystalicznym
Dynamiczny Kolor Krystaliczny zapewnia żywe barwy i dobrze widoczne szczegóły obiektów na ekranie Samsung UE75BU8002K

W tym modelu zastosowano procesor Crystal 4K, który posiada zdolność skalowania materiałów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Dzięki temu telewizor wyświetla bardziej ostry i wyrazisty obraz, który robi wrażenie:

Samsung UE75BU8002 obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+. Zapewnia on wysoki zakres kontrastu w treściach HDR. Dostosowując poziom jasności zachowuje kolory i widoczność detali nawet w jasnych i ciemnych kadrach, co pozwala cieszyć się szerokim spektrum kolorów i ogromną ilością szczegółów.

Prezentacja obrazu w technologii HDR
HDR10+ zapewnia szczegółowy obraz z dobrze widocznymi detalami

Funkcja Wzmacniacz Kontrastu sprawia, że ​​obrazy wyglądają naturalnie i są bogate w szczegóły. W przypadku obrazów o intensywnych kolorach i dużej głębi analizowane są poszczególne obszary obrazu, a kontrast jest automatycznie dostosowywany.

Porównanie obrazu z funkcją Wzmacniacz Kontrastu oraz obrazu bez tej funkcji
Funkcja Wzmacniacz Kontrastu zapewnia naturalne i bogate w szczegóły obrazy

Samsung UE75BU8002K 75″ LED sprawdzi się również jako ekran konsoli do gier, jednak z powodu ograniczeń technicznych i braku wejścia HDMI 2.1 nie obsłuży gier 4K przy 120 kl./s. Funkcja Upłynniacz Ruchu zapewnia poprawę ruchu poprzez udoskonalenie dynamiki z eliminacją opóźnień i rozmyć na ekranie w grach i transmisjach wydarzeń sportowych.

Prezentacja funkcji Upłynniacza Ruchu
Upłynniacz Ruchu zapewnia płynny obraz w dynamicznych scenach

Tryb Auto Low Latency (ALLM) automatycznie dostosowuje ekran i zapewnia pozytywne wrażenia z gry przy niskim opóźnieniu wejściowym. Umożliwia płynną rozgrywkę bez rozmycia i zacinania się obrazu.

Porównanie obrazu gry po lewej stronie oznaczonej jako WŁĄCZONE jest płynniejsze dzięki trybowi ALLM w porównaniu do prawej strony oznaczonej jako WYŁĄCZONE.
Tryb ALLM umożliwia płynną rozgrywkę bez rozmycia i zacinania się obrazu

Samsung UE75BU8002K wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Wirtualny dźwięk przestrzenny 3D pozwala słyszeć dźwięk nie tylko z przodu, ale także z góry co zwiększa realizm i przekłada się na pozytywne wrażenia brzmieniowe. Funkcja Adaptacji Dźwięku dzięki inteligentnej analizie scen dźwiękowych optymalizuje dźwięk w czasie rzeczywistym zapewniając najlepsze efekty dźwiękowe.

Symulowana grafika fali dźwiękowej przedstawia technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem zastosowanej w telewizorze Samsung UE75BU8002 75" LED
Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem Lite zapewnia zbliżone do kinowych wrażenia brzmieniowe

Dźwięk z głośników Samsung UE75BU8002K można opcjonalnie wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Technologia ta zapewnia idealne zgranie telewizora i soundbara i tym samym jednoczesne odtwarzanie dźwięku z obu urządzeń. Tworzy to przekonujący efekt przestrzenny bez konieczności wyciszania głośników telewizora.

Symulowana grafika fali dźwiękowej z telewizora Samsung UE75BU8002K i soundbara demonstruje technologię Q-Symphony, gdy odtwarzają dźwięk razem.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung UE75BU8002K

Podsumowując, Samsung UE75BU8002K to telewizor 4K z dobrej jakości obrazem i dźwiękiem za rozsądną cenę. Dzięki zastosowanym technologiom oferuje lepsze wrażenia wizualne i brzmieniowe niż konwencjonalne telewizory. Jest bezpośrednim następcą zbierającego pozytywne opinie modelu Samsung UE75AU8002K. Od poprzednika technicznie odróżnia się przede wszystkim systemem audio z technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem do tej pory zarezerwowanej dla modeli z wyższej półki cenowej oraz nową wersją systemu operacyjnego Tizen – 6.5 (poprzedni model nie otrzyma aktualizacji). Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu, który sam dzieli treści na kategorie i wyświetla propozycje na podstawie historii wyszukiwań użytkownika. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych.

Nowy SmartHub w Samsung UE75BU8002K wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści
Ulepszony układ SmartHub w Samsung UE75BU8002K wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści dopasowanych do zainteresowań

Funkcja SmartThings w Samsung UE75BU8002K 75″ LED automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być nie tylko aktualne wersje smartfonów/aparatów/IoT/sprzętów inteligentnego domu, ale także urządzenia starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung UE75BU8002
Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung BU8002
Samsung UE75BU8002 umożliwia prowadzenie wideorozmów

Inną przydatną funkcjonalnością w tym modelu jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung 75BU8002
Technologia Multi View pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na jednym, podzielonym ekranie telewizora

Samsung UE75BU8002 odznacza się ultrasmukłą i minimalistyczną konstrukcją stanowiąc stylowy element wyposażenia salonu. Pięknie prezentuje się z każdej strony zarówno stojąc na podstawie, jak i będąc powieszonym na ścianie. Podstawa w tym modelu regulowana jest w dwóch wysokościach, w tym umożliwiającej umieszczenie soundbara pod telewizorem.

Widok profilu telewizora pokazuje ultra smukłą konstrukcję AirSlim.
Ultrasmukły konstrukcja AirSlim sprawia, że stanowi on stylowy dodatek każdego salonu

W zestawie z telewizorem znajduje się pilot SolarCell, który ładowany jest energią słoneczną, a nawet za pomocą domowego oświetlenia. Posiada również opcjonalne złącze USB-C do ładowania z gniazdka, jednak wbudowane ogniwa słoneczne są w zupełności wystarczające dla utrzymania wysokiego stopnia naładowania. Ten minimalistyczny pilot oprócz obsługi programów tv zapewnia dostęp do menu Smart TV. Posiada przyciski skrótów do najpopularniejszych aplikacji oraz mikrofon pozwalający na komunikację z asystentem głosowym.

Pilot SolarCell
Minimalistyczny pilot SolarCell ładowany jest energią słoneczną

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung UE75BU8002K i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Media Expert

Cena Samsung UE75BU8002K – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora Samsung UE75BU8002K wynosi 5999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: „Samsung UE75BU8002”, oraz „Samsung UE75BU8002KXXH”. W każdym przypadku jest to ten sam model telewizora.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung UE75BU8002K w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung UE75BU8002K DVB-T2/HEVC

Statystyki

Aktualna cena 5499,00 zł 29 maja 2024
Najwyższa cena 5899,00 zł 3 lipca 2023
Najniższa cena 4349,00 zł 19 czerwca 2023
Monitorowane od 12 czerwca 2023

Ostatnie zmiany ceny

5499,00 zł 11 lipca 2023
4499,00 zł 4 lipca 2023
5899,00 zł 3 lipca 2023
4349,00 zł 19 czerwca 2023
5399,00 zł 14 czerwca 2023

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung UE75BU8002K jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Samsung UE75BU8002K DVB-T2/HEVC - 5499,00 zł

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung UE75BU8002K 75″ LED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung UE75BU8002K 75″ LED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung UE75BU8002K?

Ten telewizor oferuje rozdzielczość 4K, co w połączeniu z technologią dynamicznego koloru krystalicznego daje wyraźny, żywy i realistyczny obraz. Obrazy przetwarzane są przez procesor Crystal 4K, który zapewnia skalowanie materiałów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Upłynniacz ruchu zachowuje płynność obrazu w dynamicznych scenach podczas transmisji rozgrywek sportowych. Telewizor obsługuje popularne formaty HDR: HDR10, HDR10+ i HLG. Regulacja jasności w treściach HDR zachowuje kolory i pozwala dostrzec detale nawet w najciemniejszych i najjaśniejszych obszarach obrazu.

Jaka cena Samsung UE75BU8002K 75″ LED?

Cena producenta wynosi 5999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung UE75BU8002?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167,7 cm szerokości, 96 cm wysokości i 2,7 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung BU8002 75″?

Matryca LCD VA, podświetlenie Edge LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung UE75BU8002K 75″ LED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 50/60 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung UE75BU8002K?

Telewizor posiada dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W. Wyposażony jest w technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite oraz funkcję automatycznej adaptacji dźwięku (dialogi, muzyka, sport). Wzmocniony dźwięk można uzyskać podłączając dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie) z użyciem funkcji synchronizacji Q-Symphony.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung UE75BU8002?

Telewizor obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z nowym, pełnoekranowym menu. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View).

Ile prądu zużywa Samsung 75BU8002?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G. Zużywa 156 kWh energii elektrycznej w SDR i 235 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung UE75BU8002KXXH?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0