Sony Bravia CAM CMU-BC1 – Cena, opinie, specyfikacja

Kamera Sony BRAVIA CAM (CMU-BC1) to urządzenie przeznaczone do wykorzystania z telewizorami Sony BRAVIA. Rozszerza funkcje optymalizacji obrazu i dźwięku telewizora oraz uaktywnia dodatkowe możliwości, m.in. w zakresie sterowania gestami czy prowadzenia rozmów wideo.

W poniższej prezentacji zostały zawarte najważniejsze informacje, w tym funkcje, dane techniczne, opinie i ceny tego modułu Sony CMU-BC1 w sklepach.

899,00 zł
dostępny
Euro.com.pl

Funkcje Sony BRAVIA CAM (CMU-BC1)

Moduł Sony BRAVIA CAM wspomaga funkcje optymalizacji obrazu do położenia użytkownika. Rozpoznaje odległość pomiędzy użytkownikiem a telewizorem dostosowując jasność ekranu, co pozwala zawsze cieszyć się optymalną jakością obrazu, bez względu na to, w którym miejscu przed telewizorem znajduje się jego użytkownik. Czujnik światła i koloru optymalizuje obraz do warunków oświetleniowych, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas oglądania.

Wizualizacja optymalizacji obrazu telewizora z wykorzystaniem modułu Sony BRAVIA CAM

Podobnie jest z optymalizacją dźwięku. Kamera Sony BRAVIA CAM podąża za użytkownikiem i jego pozycją pozycją, nawet jeśli nie znajduje się na wprost telewizora, a następnie dostosowuje balans lewego i prawego dźwięku w celu uzyskania optymalnej akustyki. Niezależnie więc od tego, w którym miejscu pomieszczenia znajduje się użytkownik, pozwala cieszyć się taką samą jakością dźwięku, jak siedząc przed telewizorem. 

Wizualizacja optymalizacji dźwięku telewizora z wykorzystaniem kamery Sony BRAVIA CAM CMU-BC1

Wykrywając odległość oglądania, telewizor z wykorzystaniem modułu Sony BRAVIA CAM może również automatycznie dostosować powiększenie głosu, aby wyraźnie słyszeć dialogi. Głośność dialogów TV zwiększa się, gdy użytkownik oddala się od telewizora i zmniejsza się, gdy się zbliża

Wizualizacja automatycznej zmiany głośności dialogów

Moduł Sony CMU-BC1 uaktywnia również dodatkowe funkcje telewizora, takie jak alert zbliżeniowy, sterowanie gestami, czy tryb oszczędzania energii:

Wizualizacja funkcji alert zbliżeniowy

Alert zbliżeniowy pozwala ustawić odpowiednią odległość oglądania dla dziecka i ostrzega, jeśli zbliży się zbyt blisko telewizora.

Wizualizacja funkcji sterowanie gestami z wykorzystaniem modułu BRAVIA CAM

Sterowanie gestami umożliwia zmianę kanałów, regulację głośności i nie tylko za pomocą prostych gestów, bez konieczności używania pilota.

Wizualizacja funkcji automatycznego oszczędzania energii w telewizorze Sony BRAVIA

Tryb automatycznego oszczędzania energii optymalizuje zużycie energii, automatycznie przyciemniając ekran, gdy użytkownik opuści pomieszczenie.

Kolejną przydatną funkcjonalnością BRAVIA CAM jest możliwość prowadzenia wideorozmów. Jest to świetny sposób na kontakt z rodziną lub znajomymi. Wykorzystanie aplikacji Google Duo pozwala na spotkanie jak na żywo widząc rozmówców na ekranie telewizora w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Ekran wideorozmowy
Możliwość prowadzenia wideorozmów to jedna z przydatnych funkcjonalności modułu

Opinie o Sony BRAVIA CAM

Moduł BRAVIA CAM to przydatne akcesorium do telewizorów Sony BRAVIA. Jego podłączenie uaktywnia dodatkowe funkcje telewizora i daje więcej możliwości jego wykorzystania. Poprzez precyzyjną optymalizację obrazu i dźwięku do warunków otoczenia pozwala uzyskać większą intensywność wrażeń. Obsługa gestami ułatwia sterowanie telewizorem, a możliwość prowadzenia wideorozmów stwarza dodatkowe możliwości wykorzystania telewizora w sali konferencyjnej oraz do kontaktu z rodziną i znajomymi. Urządzenie łączy się z telewizorem przez złącze USB. Przełącznik osłony kamery umiejscowiony w jego górnej części pozwala w dowolnym momencie dezaktywować moduł poprzez zamknięcie osłony. Kamera kompatybilna jest ze wszystkimi telewizorami Sony BRAVIA począwszy od roku modelowego 2022.

Poznaj opinie innych osób, które kupiły moduł Sony BRAVIA CAM CMU-BC1 i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego urządzenia. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Media Expert

Cena Sony BRAVIA CAM CMU-BC1 – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna kamery Sony BRAVIA CAM (CMU-BC1) wynosi 899 zł.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny Sony CMU-BC1 w sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten moduł możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

899,00 zł
dostępny
Euro.com.pl

Sprawdź i porównaj telewizory Sony z aktualnego rocznika modelowego.

Specyfikacja Sony CMU-BC1

Rozdzielczość1920 x 1080
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.) 8,2 x 8,6 x 4,3 cm
Waga 217 g
ZasilanieUSB 2.0
MikrofonTak, x2
Kompatybilne telewizorySony BRAVIA od roku modelowego 2022

Pytania i odpowiedzi o Sony CMU-BC1

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o Sony BRAVIA CAM z tej prezentacji. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jakie funkcje Sony BRAVIA CAM?

Kamera Sony BRAVIA CAM rozszerza funkcje optymalizacji obrazu i dźwięku telewizora Sony BRAVIA z uwzględnieniem warunków otoczenia i miejsca, w którym znajduje się widz, co pozwala uzyskać wiekszą intensywność wrażeń. Uaktywnia również dodatkowe funkcje telewizora, takie jak alert zbliżeniowy, sterowanie gestami, czy tryb oszczędzania energii. Stawarza więcej możliwości wykorzystania aplikacji Smart TV, w tym możliwość prowadzenia wideorozmów.

Jaka cena Sony BRAVIA CAM CMU-BC1?

Cena regularna urządzenia wynosi 899 zł. Porównanie cen tego modułu w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0