Sony XR-65X90K – Opinie, cena, dane techniczne

Sony XR-65X90K to wszechstronny telewizor 4K i jeden z najlepszych biorąc pod uwagę stosunek jakości obrazu i oferowanych możliwości do ceny. W sklepach może być również dostępny pod oznaczeniem Sony 65X90K, Sony XR65X90K oraz Sony XR65X90KAEP. Jest to bardzo dobry wybór zarówno do codziennego oglądania programów telewizyjnych i sportu, wieczornych seansów z platform strumieniowania oraz gier wideo.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym dane techniczne, funkcje, opinie oraz ceny i historia zmian cen tego modelu z serii Sony X90K w sklepach w Polsce.

4999,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
5797,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
4999,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Specyfikacja Sony XR-65X90K

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Sony 65X90K, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu65 cali (164 cm)
Rozdzielczość3840 x 2160 px (4K Ultra HD)
PanelLCD LED, FALD
Częstotliwość odświeżania100 / 120 Hz
ProcesorCognitive Processor XR
HDRHDR10, HLG, Dolby Vision
Klasa energetycznaG
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h133 / 172
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)145,2 x 83,4 x 7,2 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)145,2 x 86,3 x 33,1 cm
Waga (bez podst. / z podst.)22,9 / 24 kg
Montaż na ścianieVESA 300×300

Złącza

WiFiTak (802.11a/b/g/n/ac)
BluetoothTak
TunerDVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
HDMI4 (2 x standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak

Dźwięk

Moc
dźwięku
10 W + 10 W + 5W + 5W
Kanały2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

System operacyjnyGoogle TV
Komunikacja głosowaTak
Chromecast (klonowanie ekranu smartfona, tabletu, laptopa)Tak
Apple AirPlay, Apple HomeKitTak
Wideo rozmowyTak (wymagany zewnętrzny moduł BRAVIA CAM)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Sony XR-65X90K

Sony XR-65X90K odznacza się ponadprzeciętną jakością obrazu 4K. Wyposażony jest w panel LCD z podświetleniem FALD z nową strukturą diod i procesor Cognitive Processor XR. To właśnie te dwa podzespoły stanowią o jakości obrazu w tym modelu Sony Bravia. Bezpośrednie sterowane strefowo podświetlenie przekłada się na naturalny kontrast w jasnych i ciemnych obszarach obrazu.

Kontrast i głębia obrazu uzyskane dzięki technologii Full Array LED w telewizorze Sony XR-65X90K
Panel Full Array LED w telewizorze Sony XR-65X90K zapewnia prawdziwą głębię i naturalny kontrast

Z kolei wydajny procesor sterowany jest inteligencją poznawczą, która jest czymś więcej niż sztuczna inteligencja. Reprodukuje obraz i dźwięk z uwzględnieniem działania ludzkich zmysłów, co wpływa na realistyczne wrażenia użytkownika. W czasie rzeczywistym kompleksowo analizuje i optymalizuje obraz uwzględniając m.in. kolorystykę, nasycenie, jasność, wektor ruchu, przepustowość zapewniając tym samym realistyczną głębię, odpowiedni kontrast oraz żywe i piękne dla oka kolory.

Zdjęcie układu Cognitive Processor XR na czarno-złotym gwiaździstym tle
Układ Cognitive Processor XR sterowany jest inteligencją poznawczą

Identyfikację poszczególnych obiektów na ekranie, analizę ich koloru i dostosowanie kontrastu w celu zwiększenia realizmu umożliwia technologia XR HDR Remaster. Efektem jej działania są wyjątkowo realistyczne sceny z większą głębią, wiernie oddanymi fakturami i naturalnymi kolorami.

Zdjęcia górskich kwiatów o niezwykłej szczegółowości zapewnionej przez technologię XR HDR Remaster
Technologia XR HDR Remaster zapewnia niezwykłą szczegółowość obrazów

Technologia XR Triluminos Pro odtwarza kolory z palety ponad miliarda odcieni. Model ten może określać kolor na podstawie nasycenia, odcienia i jasności, by zapewnić naturalne przejścia tonalne, zwłaszcza zieleni i czerwieni.

Efekt działania technologii XR Triluminos Pro
Dzięki Triluminos Pro kolory na ekranie Sony XR65X90K są żywe i intensywnie

Funkcja XR Contrast Booster precyzyjnie zmniejsza jasność w pewnych fragmentach, a zwiększa w innych, wzmacniając rozbłyski światła i pogłębiając czerń w cieniach. Większa rozpiętość jasności między jasnymi a ciemnymi fragmentami nadaje scenom bardziej realistyczny wygląd, dodatkową głębię i większą szczegółowość.

Ilustracja działania funkcji XR Contrast Booster na fragmencie księżyca w pełni
Technologia XR Contrast Booster zauważalnie rozszerza poziom kontrastu

Naturalne przejścia tonalne bez widocznych pasm kolorów to zasługa funkcji wygładzania XR. W wyświetlanych scenach pojawiają się tysiące odcieni i przejść, co nadaje obrazowi niezwykle realistyczny wygląd.

Zdjęcie zachodu słońca i morza z porównaniem wykorzystania technologii Wygładzanie XR 4K oraz braku tej technologii
Wygładzenie XR tworzy łagodny, naturalny obraz bez widocznych pasm kolorów (po prawej)

Z kolei XR Super Resolution wykrywa pojedyncze obiekty w obrazie i dokładnie reprodukuje faktury ich powierzchni. Procesor dokładnie analizuje i przetwarza dane, by zapewnić realistyczne detale i faktury w obrazach o rozdzielczości 4K — czterokrotnie wyższej niż Full HD.

Zbliżenie liścia ukazujące detal zapewniony przez technologię 4K XR Super Resolution
Dzięki technologii XR Super Resolution faktury wyświetlanych obiektów praktycznie nie różnią się wyglądem od rzeczywistości

Dzięki ogromnej bibliotece danych procesor jest w stanie efektywnie skalować obrazy z każdego źródła o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. W tym celu przetwarza ogromne ilości danych i inteligentnie rekonstruuje faktury i detale, by zwiększyć realizm obrazu.

Zdjęcie ukazujące działanie technologiiinterpolacji jakości obrazu do zbliżonej 4K
Technologia interpolacji XR 4K nadaje obrazowi z każdego źródła jakość zbliżoną do 4K

Obraz pozostaje płynny i wyraźny nawet w dynamicznych scenach akcji i podczas transmisji rozgrywek sportowych dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania matrycy (100/120 Hz) i technologii XR Motion Clarity. Procesor w czasie rzeczywistym analizuje ruch w obrębie kilku klatek, by zapewnić płynność akcji i jasny, wyraźny obraz.

Zdjęcie surfera ukazujące wyraźny detal fali dzięki technologii XR Motion Clarity
XR Motion Clarity zapewnia płynny i wyraźny ruch w dynamicznych scenach kina akcji i sportu

A jeśli o dynamicznych obrazach mowa, to ten 65-calowy telewizor z serii Sony X90K idealnie sprawdzi się również jako ekran do gier. Wyposażony jest w złącza HDMI 2.1 ze zmienną częstotliwością odświeżania. Dzięki dostosowaniu częstotliwości do zmiennej liczby klatek na sekundę eliminuje efekt przycinania gier i „rozrywania” obrazu. Obsługuje gry 4K przy 120 kl./s. i odznacza się niskim, wynoszącym zaledwie 8,5 ms opóźnieniem sygnału wejściowego, co z kolei przekłada się na płynną rozgrywkę i szybkie reakcje.

Podzielony ekran gry wideo przedstawiający postać z wyciągniętą ręką. Pod każdą z części znajdują się wykresy wyjaśniające szybkość odświeżania. Po jednej stronie tryb zmiennej częstotliwości odświeżania jest wyłączony, a po drugiej włączony
Zmienna częstotliwość odświeżania zapobiega tzw. przycinaniu gier i rozrywaniu ekranu

Dzięki obsłudze ALLM automatycznie rozpoznaje podłączoną konsolę i uaktywnia tryb małego opóźnienia ze specjalnym trybem Gra, który w telewizorach Sony jest bardzo dokładny. Dość powiedzieć, że Sony XR65X90KAEP jest oficjalnie rekomendowany do konsoli PlayStation 5. Funkcja Auto HDR Tone Mapping optymalizuje ustawienia HDR przy początkowej konfiguracji PlayStation 5, a konsola automatycznie rozpoznaje połączony model Sony Bravia i dobiera najlepsze ustawienia HDR. W rezultacie wszystkie kolory i istotne detale widoczne są w najjaśniejszych i najciemniejszych fragmentach kontrastowych scen.

Podzielony ekran gry ilustrujący optymalizację przez funkcję Auto HDR Tone Mapping (automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR)
Automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR zapewnia wyraźniejszy obraz w grach

Dzięki funkcji Auto Genere Picture Mode telewizor automatycznie przełącza się w tryb Gra, by przyspieszyć reakcje na zmiany sygnału wejściowego i dostosowuje tryb obrazu do gatunku gry. Z kolei gdy używamy podłączonej konsoli PS5 do oglądania filmu, włącza się tryb Standardowy, przetwarzający obraz w celu zwiększenia ekspresji. 

Dwa obrazy na ekranie, jeden z włączonym, a drugi z wyłączonym trybem Auto Genre Picture Mode. Pośrodku konsola PS5
Auto Genre Picture Mode automatycznie przełącza Sony XR-65X90K w tryb Gra

Komfort użytkowania Sony 65X90K zwiększa technologia Ambient Optimization, która automatycznie dostosowuje ustawienia obrazu i dźwięku do zmieniających się warunków otoczenia.

Telewizor Sony XR65X90K na ścianie, nad półką z lampą i ozdobami
Technologia Ambient Optimization zapewnia optymalne ustawienia parametrów obrazu i dźwięku do warunków panujących w pomieszczeniu

Ten model wyposażony jest w czujnik światła za pomocą którego telewizor dostosowuje ustawienia jasności ekranu w zależności od poziomu zaciemnienia pomieszczenia. W rezultacie obraz pozostaje dobrze widoczny w każdej sytuacji.

Prezentacja działania czujnika światła w telewizorze Sony XR65X90KAEP
Czujnik światła w Sony XR55X90KAEP zbiera informacje z otoczenia, dzięki którym telewizor automatycznie dostosowuje poziom jasności ekranu

Acoustic Auto Calibration optymalizuje dźwięk z przedmiotów mogących zakłócić jego odbiór oraz z uwzględnieniem miejsca położenia widza. W rezultacie brzmi on tak, jak przy słuchaniu naprzeciwko ekranu telewizora. Na odbiór dźwięku mogą wpływać różne elementy wnętrza. Przykładowo, zasłony tłumią dźwięk, a przedmioty stojące przed telewizorem utrudniają emisję i pogarszają wrażenia przy słuchaniu. Sony XR55X90K wykrywa przedmioty i dostosowuje reprodukcję dźwięku do konkretnego wnętrza.

Grafika przedstawiająca osobę siedzącą na kanapie, oglądającą telewizję i uzyskującą optymalizację dźwięku, z wyróżnionymi falami dźwiękowymi
Optymalizacja dźwięku w Sony XR65X90K z uwzględnieniem miejsca, w którym znajduje się widz

Sony X90K 65 cali wyposażony jest w system audio o łącznej mocy 30 W. Odznacza się lepszymi basami, niż przeciętny telewizor, a także precyzyjnym i wyraźnym dźwiękiem dzięki technologiom optymalizacji. Elementem technologii Acoustic Multi-Audio zastosowanej w tym modelu są głośniki wysokotonowe, dzięki którym wysokie częstotliwości dobiegają z miejsca, w którym toczy się akcja na ekranie. Głośniki te precyzyjnie rozmieszczają tony wysokie, by zwiększyć realizm dźwięku. Z kolei subwoofery umieszczone z lewej i prawej strony emitują mocny bas bez względu na to, gdzie ustawiony jest telewizor.

Obraz przedstawiający fale dźwiękowe z telewizora z technologią Acoustic Multi-Audio
Technologia Acoustic Multi-Audio zapewnia realistyczny dźwięk

Ponadto telewizor odznacza się precyzyjnym i wyraźnym dźwiękiem dzięki technologiom optymalizacji. Technologia Bravia XR Surround generuje dźwięk przestrzenny dobiegający z boków i pionowo. Pozwala więc uzyskać efekt 3D bez głośników sufitowych lub zwróconych do góry. Sony XR65X90K obsługuje system Dolby Atmos.

Scena z domowego salonu ukazująca wielowymiarowy dźwięk z technologią 3D Surround Upscaling dobiegający z telewizora Sony X90K 65 cali
Technologia 3D Surround generuje wirtualny dźwięk przestrzenny z głośników telewizora Sony X90K 65 cali

Funkcja Voice Zoom 2 wykrywa rodzaj dźwięku i wzmacnia dialogi. Sprawia, że słychać go wyraźniej, nawet gdy mowa jest zagłuszana przez inne dźwięki. 

Zdjęcie kobiety na ulicy rozmawiającej przez telefon komórkowy jako scena z dialogiem wzmocnionym przez funkcję Voice Zoom 2
Funkcja Voice Zoom 2 pozwala słyszeć dialogi bez konieczności zwiększania głośności

Dźwięk można opcjonalnie wzmocnić podłączając zewnętrzny system audio. Funkcja Acoustic Center Sync pozwala uzyskać idealną synchronizację telewizora z soundbarem Sony. Wzmacnia ona dźwięki kanału centralnego, by zapewnić wyraźne i czyste dialogi. Pozwala to dokładnie dopasować dźwięk do akcji na ekranie i uzyskać pełne, intensywne wrażenia.

Zdjęcie pary w domowym salonie przed telewizorem Sony XR65X90KAEP z technologią Acoustic Center Sync
Technologia Acoustic Center Sync pozwala uzyskać idealną synchronizację z soudbarami Sony

Telewizor umożliwia również bezprzewodowe połączenie zewnętrznych odbiorników dźwięku (np. słuchawek) poprzez Bluetooth.

Telewizor Sony XR-65X90K
Sony XR-65X90K (fot. Sony)

Opinie o Sony XR-65X90K

Sony XR-65X90K to wszechstronny telewizor 4K. Znajdzie zastosowanie nie tylko podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych. Idealnie sprawdzi się jako ekran gier wideo oraz podczas wieczornych seansów filmowych dostarczając kinowych wrażeń. Ten model Sony X90K 65 cali jest bezpośrednim następcą uznawanego za jeden z najlepszych telewizora XR-65X90J uznawanego za jeden z najlepszych w stosunku jakości do ceny. W Sony 65X90K ulepszono technologie optymalizacji. Teraz dostosowanie ustawień obrazu i dźwięku może być jeszcze precyzyjniejsze dzięki modułowi Sony BRAVIA CAM (sprzedawany oddzielnie), który rozpoznaje odległość od ekranu i miejsce, w którym znajduje się widz. Ponadto zwiększa możliwości użytkowe telewizora umożliwiając m.in. sterowanie gestami czy prowadzenie rozmów wideo.

Moduł BRAVIA CAM w telewizorze Sony 65X90K
Dzięki modułowi BRAVIA CAM telewizor prezyzyjnie optymalizuje obraz i dźwięk oraz umożliwia sterowanie gestami i prowadzenie rozmów wideo (fot. Sony)

Prowadzenie rozmów wideo na żywo to jedna z wielu funkcji Smart TV. A te w telewizorze Sony XR65X90KAEP obsługiwane są przez uznawany za jeden z najlepszych system operacyjny Google TV. Umożliwia on dostęp do tysięcy aplikacji, w tym wszystkich popularnych serwisów strumieniowania wideo i muzyki, m.in. YouTube, Netflix, Viaplay, HBO Max, Amazon Prime Video, Player, Polsat Go, Canal+ online, Apple TV, Spotify i wielu innych. Dostępna tylko w telewizorach Sony aplikacja Bravia Core zawiera bibliotekę filmów wytwórni Sony Pictures i umożliwia ich oglądanie w jakości 4K Ultra HD. Tryb Creator Calibrated Mode optymalizuje ustawienia obrazu i dźwięku w aplikacjach Bravia Core (IMAX Enhanced) i Netflix (Netflix Adaptive Calibrated Mode). Pozwala to na oglądanie produkcji z tych platform w imponującej jakości, zgodnie z zamierzeniami twórców. 

Aplikacja Bravia Core w telewizorze Sony Bravia
Aplikacja Bravia Core umożliwia streaming filmów wytwórni Sony Pictures z prędkością do 80 Mb/s, podobną jak w płytach Blu-ray 4K UHD (fot. Sony)

Wbudowany Chromecast umożliwia bezprzewodowe przesyłanie widoku urządzenia mobilnego lub laptopa na ekran telewizora. Użytkownikom urządzeń Apple tę możliwość zapewnia obsługa Apple AirPlay. Z kolei zgodność z Apple HomKit i aplikacja Google Home umożliwiają sterowanie urządzeniami inteligentnego domu. Telewizor umożliwia również komunikację głosową z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Zdjęcie przedstawiające telewizor Sony XR65X90K ze smartfonem strumieniującym obraz na ekran
Wbudowany Chromecast oraz zgodność z Apple AirPlay umożliwiają strumieniowanie obrazu na ekran telewizora zarówno z urządzeń z systemem Android, jak i urządzeń Apple

Sony 65X90K wyróżnia się eleganckim, minimalistym wzornictwem. Smukła ramka z ekranem tworzą jedną płaszczyznę. Metalowa podstawa „Blade” dzięki dwóm pozycjom mocowania umożliwia ustawienia telewizora na wąskiej półce lub ustawienie soundbara pod telewizorem (szeroki rozstaw stóp podstawy). Alternatywą jest przymocowanie telewizora do ściany z wykorzystaniem uchwytu zgodnego ze standardem VESA 300×300 mm.

Zdjęcie ustawianej na trzy sposoby podstawy telewizora Sony XR65X90KAEP
Regulowana podstawa umożliwia umieszczenie soundbara pod telewizorem lub ustawienie telewizora na wąskiej półce

W zestawie znajduje się inteligentny pilot bluetooth z podświetlanymi przyciskami. Można nim sterować również innymi podłączonymi do telewizora urządzeniami (np. dekoder, konsola). Praktyczną funkcją może być możliwość wywołania sygnału dźwiękowego (po naciśnięciu przycisku w telewizorze), który pozwala na zlokalizowanie pilota w domowym bałaganie.

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Sony XR65X90K i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj zweryfikowane zakupem komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo Media Expert
Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt

Cena Sony 65X90K – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora Sony XR-65X90K wynosi 8699 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: Sony XR65X90K oraz Sony XR65X90KAEP.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Sony w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Sony XR-65X90K w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Sony XR-65X90K DVB-T2/HEVC

Statystyki

Aktualna cena 4999,00 zł 12 czerwca 2024
Najwyższa cena 5699,00 zł 6 lipca 2023
Najniższa cena 4999,00 zł 29 lipca 2023
Monitorowane od 28 czerwca 2023

Ostatnie zmiany ceny

4999,00 zł 13 stycznia 2024
5299,00 zł 22 października 2023
4999,00 zł 22 września 2023
5299,00 zł 10 sierpnia 2023
5499,00 zł 3 sierpnia 2023

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Sony XR-65X90K jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Sony XR-65X90K DVB-T2/HEVC - 4999,00 zł

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Sony z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 65 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Sony XR65X90KAEP

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o Sony XR65X90K z tej prezentacji modelu. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Sony 65X90K?

Sony Bravia X90K 65 cali wyposażony jest w wydajny układ Cognitive Procesor XR sterowany inteligencją poznawczą. Przetwarza obrazy z uwzględnieniem działania ludzkich zmysłów. W połączeniu z wyświetlaczem Full Array LED oferuje realistyczny i szczegółowy obraz 4K z odpowiednim kontrastem i żywymi kolorami. Telewizor efektywnie skaluje jakość obrazu do zbliżonej 4K z każdego źródła o niższej rozdzielczości.

Jaka cena Sony XR-65X90K?

Cena producenta wynosi 8699 zł. Porównanie aktualnych cen tego modelu Sony w elektromarketach w Polsce oraz historię zmian cen i alert cenowy sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Sony XR-65X90K?

Ten model Sony o przekątnej ekranu 65 cali (164 cm) ma około 145,2 cm szerokości, 83,4 cm wysokości i 7,2 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Sony XR65X90K?

Matryca LCD LED, podświetlenie FALD (bezpośrednie z przyciemnianiem strefowym), rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Sony XR-65X90K ile Hz?

Sprzętowa częstotliwość odświeżania w Sony X90K 65″ wynosi 100/120 Hz. Telewizor posiada technologię XR Motion Clarity optymalizującą ruch w dynamicznych scenach akcji i sporcie, dzięki czemu ruch jest widoczny i wyraźny.

Czy Sony X90K 65″ sprawdzi się jako ekran do gier?

Tak, wyposażony jest w złącza w standardzie HDMI 2.1 z technologią VRR, ALLM i eARC. Umożliwia więc obsługę gier w jakości 4K przy 120 kl./s. Właściwości sprzętowe i dokładny tryb Gra umożliwiają rozgrywkę z wyjątkową płynnością, bez efektu przycinania gier i rozrywania obrazu. Ten model jest oficjalnie rekomendowany do konsoli PS5. Funkcja Auto HDR Tone Mapping optymalizuje ustawienia HDR podczas początkowej konfiguracji Play Stadion 5, a konsola automatycznie rozpoznaje konkretny model Sony Bravia i dobiera najlepsze ustawienia HDR.

Jaka jakość dźwięku w Sony 65X90K?

Telewizor wyposażony jest w dwa tylne głośniki wysokotonowe. Technologia Bravia XR Surround generuje dźwięk przestrzenny z efektem 3D. Telewizor obsługuje system dźwięku Dolby Vision oraz posiada funkcję Voice Zoom 2 rozpoznającą i wzmacniającą dialogi.

Jakie funkcje Smart TV posiada Sony XR65X90KAEP ?

System operacyjny Google TV zapewnia dostęp do kilku tysięcy aplikacji, w tym wszystkich popularnych serwisów streamingowych oraz dostępnej tylko na telewizorach Sony platformy Bravia Core. Umożliwia wyszukiwanie za pomocą głosu. Wbudowany Chromecast pozwala na klonowanie zawartości smartfona, tabletu lub laptopa na ekran telewizora w pełnej jakości. Współpracuje również z technologią Apple AirPlay. Google Home i Apple HomeKit umożliwiają sterowanie urządzeniami inteligentnego domu.

Ile prądu zużywa Sony XR65X90K?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa 133 kWh energii elektrycznej w SDR i 172 kWh w trybie HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Sony 65X90K?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 8 Ocena: 2.6]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0