Viaplay – cena, pakiety. Oglądaj filmy, seriale i sport online

Viaplay to międzynarodowa platforma streamingowa oferująca dostęp do filmów, seriali, programów fabularnych i transmisji wydarzeń sportowych na żywo. W Polsce dostępna jest od 2021 roku i oprócz oryginalnych produkcji z innych rynków oferuje również seriale i programy rozrywkowe realizowane w Polsce oraz transmisje na żywo m.in. meczów Premier League, Bundesligi, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA, gal bokserskich KSW i wyścigów Formuły 1 z profesjonalnym komentarzem w języku polskim. Sprawdź szczegóły oferty, pakiety, ceny oraz jak i gdzie oglądać Viaplay w Polsce.

Cena Viaplay – dostępne pakiety i ile kosztuje?

Cena za dostęp do Viaplay uzależniona jest od wybranego pakietu i wynosi:

 • 15 zł miesięcznie za pakiet Viaplay Filmy i Seriale,
 • 40 zł miesięcznie za pakiet Viaplay Medium lub
 • 55 zł miesięcznie za pakiet Viaplay Total (44 zł miesięcznie w przypadku subskrypcji rocznej tego pakietu).

Pakiet Viaplay Total umożliwia dostęp do pełnej oferty platformy na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie. W ramach pakietu oferowany jest więc dostęp do popularnych produkcji międzynarodowych, jak i lokalnych, w tym oryginalnych filmów, seriali i programów fabularnych produkowanych przez Viaplay, bajek i programów dla dzieci, kanałów TV oraz transmisji na żywo:

 • meczów piłki nożnej, w tym wszystkich spotkań Premier League, Championship, Pucharu Ligi Angielskiej, Bundesligi, Superpucharu Niemiec, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA, Copa America 2024,
 • sportów motorowych, w tym Formuły 1, Formuły 2, IndyCar Series, NASCAR, MotoGP, Porsche Supercup,
 • gal sztuk walki MMA: KSW, PFL, Invicta, Enfusion, LFL, Cage Warriors, Glory,
 • dwóch meczów każdej kolejki polskiej I ligi żużlowej,
 • rozgrywek hokeja na lodzie NHL,
 • mistrzostw świata w piłce ręcznej i innych turniei reprezentacji pod egidą IHF,
 • meczów piłki ręcznej Bundesligi,
 • Pucharu Sześciu Narodów w rugby,
 • rozgrywek golfowych US Open,
 • meczów koszykówki FIBA EuroLeague Women,
 • najważniejszych zawodów w darcie, snookerze i pool bilardzie.
Transmisje Viaplay

Subskrypcja miesięczna pakietu Viaplay Total odnawiana jest automatycznie z możliwością rezygnacji w każdej chwili. Platforma oferuje również wiążący, 12-miesięczny okres subskrypcji Viaplay Total w usłudze abonamentowej, której cena gwarantowana wynosi 44 zł miesięcznie. Uwzględniając różnicę w cenie subskrypcji miesięcznej korzyść w przypadku wyboru abonamentu rocznego wynosi 20%.

W pakiecie Viaplay Medium, którego cena wynosi 40 zł/mies. znajdują się wszystkie wyżej wymienione treści platformy z wyłączeniem Premier League, Formuły 1 i KSW. Z kolei w pakiecie Viaplay Filmy i Seriale, którego cena wynosi 15 zł/mies. użytkownicy otrzymują dostęp do treści platformy z wyłączeniem oferty sportowej. Oba te pakiety są oferowane w formie subskrypcji miesięcznej z możliwością rezygnacji w każdej chwili i w przeciwieństwie do pakietu Viaplay Total nie są dostępne w promocyjnej subskrypcji rocznej.

Dostęp do wybranych treści, w tym pojedynczych transmisji na żywo w modelu pay-per-view (wideo na życzenie) aktualnie nie jest możliwy. Transmisje wydarzeń sportowych, na które licencje posiada Viaplay nie są też na ten moment dostępne w żadnej telewizji w Polsce, z wyjątkiem dwóch meczów każdej kolejki Premier League, które na zasadzie sublicencji są transmitowane również w Canal+. Model subskrypcyjny jest jedynym, w jakim można oglądać treści Viaplay.

Poniższa tabela określa cennik zakupu Viaplay bezpośrednio na platformie w przeglądarce internetowej:

Nazwa pakietuZawartość pakietuCenaOkres obowiązywaniaSzczegóły
Viaplay TotalPełny dostęp do treści Viaplay55 zł / mies.Czas nieokreślony, możliwość anulowania w każdym momenciePrzycisk "pokaż"
Viaplay Total, subskrypcja rocznaPełny dostęp do treści Viaplay44 zł / mies., rabat 20%Czas określony 12 miesięcyPrzycisk "pokaż"
Viaplay MediumDostęp do treści Viaplay bez Premier League, F1 i KSW40 zł / mies.Czas nieokreślony, możliwość anulowania w każdym momenciePrzycisk "pokaż"
Viaplay Filmy i SerialeDostęp do treści Viaplay bez oferty sportowej15 zł / mies.Czas nieokreślony, możliwość anulowania w każdym momenciePrzycisk "pokaż"

W przypadku zakupu dostępu w aplikacji na urządzeniach Apple (z wykorzystaniem Apple ID) cena za miesiąc subskrypcji wynosi 60 zł za pakiet Total i 45 zł za pakiet Medium. Tańszym rozwiązaniem jest więc utworzenie konta i zakup subskrypcji na stronie internetowej, a następnie aktywowanie aplikacji z wykorzystaniem tych samych danych logowania.

Cena Viaplay w Canal+

Od września 2022 roku Viaplay dostępny jest w wybranych pakietach sieci satelitarnej Canal+. Czas dostępu równy jest okresowi obowiązywania umowy, który wynosi 24 miesiące. Viaplay oferowany jest na stałe w pakietach Entry+ Sport oraz Relax+ Sport.

Pakiet Entry+ Sport zawiera dostęp do pakietu Viaplay Medium rozszerzonego o pełną ofertę transmisji Premier League i transmisji wybranych gal KSW. Z kolei Relax+ Sport obejmuje dostęp do pakietu Viaplay Total.

Poniższa tabela określa cennik zakupu i porównanie pakietów z Viaplay w ofercie sieci satelitarnej Canal+. W każdym przypadku czas dostępu równy jest okresowi obowiązywania umowy. Podane ceny uwzględniają promocje, w tym rabaty za komunikację marketingową i rachunek elektroniczny:

Zawartość pakietuCena pakietuSzczegóły
Pakiet Entry+ Sport: 86 kanałów, w tym Canal+, Eleven Sports, Polsat Sport Premium, Dekoder za 0 zł, dostęp do Canal+ online + Viaplay Medium+75 zł / mies.Przycisk "pokaż"
Pakiet Relax+ Sport: 102 kanały, w tym Canal+, Eleven Sports, Polsat Sport Premium, Dekoder za 0 zł, dostęp do Canal+ online + Viaplay Total105 zł / mies.Przycisk "pokaż"

Aby rozpocząć korzystanie z Viaplay wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej platformy, klikając z link aktywacyjny otrzymany na adres e-mail podany podczas składania zamówienia. W przypadku zakupu przez internet przysługuje 14-dniowy okres na wypowiedzenie umowy.

Cena Viaplay w UPC

Dostęp do Viaplay Total w sieci UPC wliczony jest w cenę pakietu „Internet + TV 189 kanałów, 1 Gb/s”. W tym przypadku czas dostępu równy jest okresowi obowiązywania umowy (12 miesięcy). W każdym innym przypadku (np. oferta internetu solo) dostęp do Viaplay kosztuje 55 zł/mies.

Poniższa tabela określa cennik zakupu i porównanie pakietów z Viaplay w UPC. Podane ceny uwzględniają promocje, w tym rabaty za komunikację marketingową i rachunek elektroniczny:

Zawartość pakietuCenaOkres obowiązywaniaSzczegóły
Pakiet Internet + TV, min. 189 kanałów, 1 Gb/s, w tym Viaplay Total, dekoder lub moduł CI+140 zł / mies.Czas określony 12 miesięcyPrzycisk "pokaż"
Każdy inny pakiet lub oferta aktualnych abonentów + Viaplay Total+ 55 zł / mies.Czas nieokreślonyPrzycisk "pokaż"

Cena Viaplay w Vectra

Viaplay dostępny jest również w ofercie operatora kablowego Vectra zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów. Aktualnie dostęp do platformy nie wchodzi w skład żadnego z pakietów, a jest usługą dodatkową, której cena wynosi 55 zł /mies.

Poniższa tabela określa cennik zakupu i porównanie pakietów z Viaplay w Vectra. Podane ceny uwzględniają rabaty za zgody marketingowe i e-fakturę:

Zawartość pakietuCenaOkres obowiązywaniaSzczegóły
Oferta nowych i aktualnych abonentów + Viaplay Total+ 55 zł / mies.Czas nieokreślonyPrzycisk "pokaż"

Cena Viaplay w sieci Play

Kolejną, która oferuje możliwość zakupu dostępu do Viaplay jest sieć komórkowa Play. Usługa dostępna jest dla wszystkich obecnych i przyszłych abonentów Play. W tym przypadku warunki zakupu i cena są takie same, jak przy subskrypcji bezpośrednio na platformie streamingowej. Miesięczny dostęp kosztuje więc 55 zł. Usługę można dezaktywować w każdym momencie.

Poniższa tabela określa cennik zakupu dostępu do platformy w sieci Play:

Zawartość pakietuCenaOkres obowiązywaniaSzczegóły
Viaplay Total55 zł / mies.Czas nieokreślony, możliwość anulowania w każdym momenciePrzycisk "pokaż"

Jak kupić Viaplay i gdzie oglądać?

Wykupienie dostępu do Viaplay jest możliwe na stronie internetowej platformy, u operatora sieci satelitarnej Canal+, operatorów sieci kablowych Vectra, UPC, Multimedia Polska, Jambox oraz w sieci komórkowej Play.

Wykupienie dostępu w Viaplay

W celu wykupienia dostępu na platformie Viaplay wymagane jest:

 1. Utworzenie konta użytkownika poprzez podanie adresu email i zdefiniowanie hasła dostępu.
 2. Uzupełnienie danych płatności i rozpoczęcie subskrypcji.

Subskrypcja odnawialna jest automatycznie w okresach miesięcznych i można ją anulować w każdym momencie. Akceptowane formy płatności to karta Mastercard lub Visa (ze względów prawnych akceptowane są tylko karty wydane przez polski bank). Płatność poprzez PayPal oraz inne portfele internetowe aktualnie nie jest możliwa.

Więcej sposobów płatności oferuje zakup subskrypcji bezpośrednio w aplikacji Viaplay na urządzeniach Apple i płatność metodą powiązaną z Apple ID: Apple Pay, Karta kredytowa/debetowa, BLIK lub telefon komórkowy (płatność doliczana do rachunku za abonament telefoniczny) jednak z uwagi na wyższą cenę (5 zł miesięcznie więcej w porównaniu z zakupem bezpośrednio na stronie internetowej platformy) ta forma zakupu subskrypcji nie jest ekonomicznie uzasadniona.

Wykupienie dostępu u partnerów Viaplay

Wykupienie dostępu do Viaplay możliwe jest również w ramach abonamentu u dostawców telewizji i internetu: Canal+, Vectra, UPC, Multimedia Polska, Jambox oraz w sieci komórkowej Play. W celu aktywacji dostępu wykupionego u partnera Viaplay wymagana jest rejestracja poprzez otrzymany link lub uzupełnienie powiązanego adresu e-mail na istniejącym koncie Viaplay. W tym przypadku płatność za subskrypcję rozliczana jest pomiędzy abonentem a partnerem Viaplay (np. doliczona do rachunku za usługi sieci).

Gdzie oglądać Viaplay

Poniższa tabela zawiera listę urządzeń, na których można oglądać treści Viaplay. Wymagane jest połączenie urządzenia z internetem (z wyjątkiem treści uprzednio pobranych do oglądania w trybie offline na urządzenie mobilne). Oglądanie treści Viaplay jest możliwe na terenie całej Unii Europejskiej oraz w Norwegii i Islandii na maksymalnie dwóch urządzeniach jednocześnie w ramach jednej subskrypcji.

UrządzenieSzczegóły
TelewizorDedykowana aplikacja Viaplay na Smart TV z systemem operacyjnym Android TV, Google TV, Tizen lub webOS producentów: Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic, TCL, Xiaomi
Komputer Przeglądarka internetowa Chrome, Firefox, Edge lub Safari na PC (Windows 10, Windows 8, Windows 7) i Mac (OS X 10.9 lub nowszy)
Urządzenia mobilneDedykowana aplikacja Viaplay na smartfony i tablety z systemem Android i iOS (w tym iPhone, iPad)
Konsole do gierDedykowana aplikacja Viaplay na konsole PlayStation 4, PlayStation 5 oraz Xbox One
Urządzenia do streaminguDedykowana aplikacja Viaplay na Google Chromecast (Android TV, Google TV), Apple TV, Nvidia Shield
DekoderDekodery sieci Vectra, UPC, Canal+ (wkrótce), Play Now TV Box
GłośnikiGoogle Home

Sprawdź ranking najlepszych telewizorów 55 cali, telewizorów 65 cali oraz telewizorów OLED oferujących dostęp do aplikacji Viaplay.

W przypadku, gdy twoje urządzenie nie umożliwia dostępu do Viaplay, a posiadasz telewizor lub monitor ze złączem HDMI jednym z najlepszych i najtańszych rozwiązań jest zakup Google Chromecast 4.0 (z nowszym systemem operacyjnym Google TV) lub 3.0 (z systemem Android TV). Urządzenie oferuje również dostęp do innych platform strumieniowania wideo i muzyki, w tym najpopularniejszych w Polsce: Netflix, YouTube, Player, Polsat Go, HBO Max, Canal+ online, Spotify i innych. Aktualne ceny tych urządzeń w sklepach zawarte są w poniższym zestawieniu:

Sport w Viaplay

Nowością wśród platform strumieniowania w Polsce jest oferowanie transmisji wydarzeń sportowych obok filmów, seriali, programów telewizyjnych i produkcji dla dzieci. Oferta sportu w Viaplay jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. transmisje prestiżowych rozgrywek piłkarskich Premier League, Bundesligi, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA. Ponadto w ofercie platformy znajdziemy transmisje gal bokserskich KSW, najpopularniejszych wydarzeń ze sportów motorowych, w tym Formuły 1 (od sezonu 2023) oraz transmisje wydarzeń z niszowych sportów. Przewagą platform strumieniowania nad nadawcami telewizyjnymi jest możliwość dowolnego wyboru oglądanych treści, które nie są ograniczone ramówką programu. Na potrzeby realizacji transmisji Viaplay tworzy profesjonalną redakcję sportową, której szefem jest Paweł Wilkowicz, a zespół dziennikarzy i komentatorów tworzą m.in.: Justyna Kostyra, Aldona Marciniak, Andrzej Twarowski, Mateusz Borek, Przemysław Pełka, Rafał Wolski, Tomasz Urban, Piotr Domagała, Michał Zachodny, Szymon Ratajczak, Mariusz Hawryszczuk, Marcin Borzęcki, Adrian Olek, Michał Gutka, Paweł Grabowski, Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Paweł Baran, Bartosz Budnik, Bartosz Pokrzywiński i Robert Smoczyński.

Poniżej szczegółowo omawiamy ofertę sportu, w tym transmitowanych rozgrywek:

Premier League w Viaplay

Premir League w Viaplay

Od sezonu 2022/23 do sezonu 2027/28 rozgrywki angielskiej Premier League, najbardziej prestiżowej ligi piłkarskiej świata transmitowane są w Viaplay. Od lat 90-tych w Polsce transmisje tych rozgrywek realizowane były przez platformę satelitarną Canal+. Do sezonu 2024/25 dwa mecze z każdej kolejki transmitowane będą również na kanałach Canal+ na zasadzie sublicencji udzielonej przez Viaplay. Przeniesienie transmisji rozgrywek do platfomy streamingowej dla fanów angielskiej ekstraklasy oznacza większą ofertę transmisji, która nie jest ograniczona ramówką telewizji. W każdym sezonie Viaplay przeprowadza transmisje 380 meczów Premier League i dodatkowo Championship oraz Pucharu Ligi Angielskiej. W dniach meczowych przed i po spotkaniach są przeprowadzane transmisje studia z wywiadami i analizami ekspertów, a transmisje meczów odbywają się z polskim komentarzem. Dostęp do wszystkich transmisji oferowany jest w ramach planu subskrypcji platformy i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.

Premier League to najwyższa klasa męskich rozgrywek piłki nożnej w kolebce tej dyscypliny sportowej – Anglii. Udział w niej bierze 20 najlepszych angielskich i walijskich klubów piłkarskich, a triumfator zdobywa najbardziej prestiżowy tytuł – mistrza Anglii. Mecze Premier League od lat elektryzują fanów futbolu, a kluby takie jak Manchester United, Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea czy Tottenham Hotspur należą do najbardziej rozpoznawalnych marek piłkarskich. Z tego względu i z uwagi na wysoki poziom sportowy całej ligi odznacza się ona największą ilością „klasyków”, które dostarczają najlepszych emocji i wrażeń sportowych kibicom na całym świecie. Na boiskach Premier League można śledzić poczynania polskich zawodników: Łukasz Fabiański (West Ham United), Matty Cash (Aston Villa), Jan Bednarek (Southampton), Mateusz Klich (Leeds) i Jakub Moder (Brighton).

Bundesliga w Viaplay

Transmisje Bundesligi w Viaplay

Od sezonu 2021/22 Viaplay posiada prawa do transmisji na żywo meczów Bundesligi w Polsce, które do tej pory były współdzielone przez stacje telewizyjne Eleven Sports i Canal+. Mecze niemieckiej ekstraklasy Viaplay będzie pokazywać przez cztery kolejne sezony z opcją przedłużenia licencji aż do końca sezonu 2028/29. W każdym sezonie platforma przeprowadzi ponad 300 transmisji meczów na żywo. Na potrzeby ich realizacji platforma tworzy profesjonalną redakcję sportową na którą składa się zespół komentatorów, dziennikarzy sportowych i ekspertów, a wśród nich byli reprezentanci Polski i byli zawodnicy klubów Bundesligi: Łukasz Piszczek i Radosław Gilewicz. Mecze Bundesligi w Viaplay okraszone są więc nie tylko profesjonalnym komentarzem, ale także studiem z fachowymi analizami realizowanym w dni meczowe od późnych godzin popołudniowych do późnych godzin wieczornych.

Bundesliga to najwyższa liga rozgrywkowa meczów piłki nożnej w Niemczech. W Polsce kojarzona jest przede wszystkim z Robertem Lewandowskim, wielokrotnym królem strzelców i zdobywcą kolejnych rekordów najpierw w barwach Borussi Dormund, a następnie przez kolejnych 8 lat do sezonu 2021/22 w Bayernie Monachium. To właśnie spotkania tych dwóch najbardziej utytułowanych zespołów, które zyskały miano „Der Klassiker” cieszą się największą popularnością wśród kibiców. Polscy fani niemieckiej Bundesligi na platformie Viaplay będą mogli śledzić poczynania napastnika reprezentacji Polski – Krzysztofa Piątka (Herta BSC), a także Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego (FC Augsburg), Jacka Góralskiego (VfL Bochum), Jakuba Kamińskiego, Bartosza Białka (VfL Wolfsburg), Tymoteusza Puchacza (Union Berlin) oraz Marcina Kamińskiego (Schalke 04). Oprócz meczów Bundesligi Viaplay transmituje również mecze Superpucharu Niemiec oraz spotkania barażowe decydujące o awansie do Bundesligi.

Liga Europy i Liga Konferencji Europy UEFA w Viaplay

Przez trzy kolejne sezony począwszy od sezonu 2021/22 Viaplay posiada wyłączne prawa do transmisji meczów piłki nożnej Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA w Polsce. Zgodnie z polskimi regulacjami prawnymi mecze z udziałem polskich drużyn w tych rozgrywkach mogą być transmitowane również w telewizji publicznej. Natomiast transmisje tych i wszystkich pozostałych meczów przeprowadza platforma Viaplay. W każdej z lig są to 282 mecze rozgrywane w czasie 15 tygodni podzielocznych na fazę grupową i pucharową. Podobnie, jak w przypadku meczów Bundesligi również transmisje europejskich pucharów przygotowywane są z polskim komentarzem oraz studiem z analizami i wywiadami z udziałem dziennikarzy sportowych i ekspertów.

Liga Europy UEFA i Liga Konferencji Europy UEFA to międzynarodowe klubowe rozgrywki piłkarskie drużyn, które w krajowych ligach zajęły miejsce premiujące występem w tych rozgrywkach i nie uzyskały kwalifikacji do Ligi Mistrzów UEFA. Z polskich drużyn w Lidze Europy może wystąpić mistrz Ekstraklasy, jeśli odpadnie w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Z kolei w Lidze Konferencji może wystąpić mistrz Ekstraklasy, jeśli odpadnie również z eliminacji do Ligi Europy w trzeciej rundzie lub fazie play-off, albo zajmie trzecie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy. Ponadto do udziału w eliminacjach do Ligi Konferencji uprawniony jest zdobywca Pucharu Polski oraz drużyny, które w sezonie poprzedzającym zajęły drugie i trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Pozostałe transmisje meczów piłki nożnej

Oprócz wyżej wymienionych rozgrywek platforma Viaplay przeprowadzi również transmisje meczów innych rozgrywek piłki nożnej. Na stronie internetowej i w aplikacji Viaplay zaoferuje transmisje meczy turnieju Copa America 2024, mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii i Argentyny, eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 w strefie afrykańskiej, a ponadto mundial w piłce nożnej kobiet 2023 oraz trzy ligi piłkarskie kobiet.

Formuła 1 i inne sporty motorowe

Oferta transmisji meczów piłkarskich w Viaplay uzupełniania jest transmisjami wydarzeń ze sportów motorowych. Viaplay posiada w swoim portfolio transmisje niemieckiej serii wyścigowej DTM, 24-godzinne wyścigi na torze Nurburgring, NASCAR, MotoGP, Porsche Supercup, IndyCar Series (od sezonu 2022), Formuły 2, Formula Renault Eurocup oraz wyścigi samochodowe kobiet W Series. Prawdziwym smaczkiem dla fanów mają być transmisje królowej sportów motorowych – Formuły 1. Viaplay uzyskała na wyłączność prawa do transmitowania tych wyścigów w Polsce przez trzy kolejne sezony począwszy od sezonu 2023. Transmisje będą przeprowadzane z polskim komentarzem i studiem wraz z relacjami wysłanników z torów. Oprócz transmisji wyścigów platforma będzie pokazywać również widok z kamer pokładowych trzech kierowców. Zespół komentatorów i dziennikarzy studia F1 tworzą m.in. Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Aldona Marciniak, Paweł Baran, Bartosz Budnik, Bartosz Pokrzywiński i Robert Smoczyński. Dostęp do wszystkich transmisji oferowany jest w ramach pakietu Viaplay Total i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat.

KSW w Viaplay

KSW w Viaplay

Viaplay przeprowadza również transmisje gal bokserskich Konferencji Sztuk Walki – największej organizacji MMA w Europie oraz jednej z największych organizacji tego typu na świecie. Platforma transmituje te wydarzenia począwszy od sześćdziesiątej piątej gali, a umowa z KSW przewiduje przeprowadzanie 12 eventów w roku. Dostęp do wszystkich transmisji oferowany jest w ramach planu subskrypcji platformy i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Na platformie można obejrzeć również wszystkie archiwalne gale transmitowane przez Viaplay.

NHL

Kolejnymi rozgrywkami, które można śledzić na prezentowanej platformie stremingowej jest amerykańska liga hokeja na lodzie NHL. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce platforma pozyskała na lata 2021 – 2026. Oprócz meczy sezonu zasadniczego polscy kibice będą mogli obejrzeć zmagania w play-off'ach oraz oczywiście finał Pucharu Stanleya.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej

W 2022 roku platforma Viaplay zawarła umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF) na mocy której zyskała prawa do transmisji mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn począwszy od mundialu 2023 (rozgrywanego w Polsce i Szwecji) do mundialu 2031 r. oraz mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet w tym samym zakresie czasowym (edycje kolejno: 2023, 2025, 2027, 2029, 2031). Oprócz tych dziesięciu turniejów umowa obejmuje prawa do transmisji pozostałych imprez reprezentacji międzynarodowych organizowanych pod egidą IHF, m.in. najbliższe cztery edycje młodzieżowych (do lat 20) i juniorskich (do lat 18) mistrzostw świata piłkarek ręcznych, pięć edycji młodzieżowych (do lat 21) i juniorskich (do lat 19) mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, a także mundiale mężczyzn i kobiet w plażowej piłce ręcznej w 2024, 2026, 2028 i 2030 r. oraz coroczny IHF Beach Handball Global Tour.

Pozostałe transmisje wydarzeń sportowych

Oprócz wyżej wymienionych transmisji Viaplay przeprowadza również transmisje wydarzeń z niszowych sportów. Są to: mecze piłki ręcznej Bundesligi, rozgrywki golfowe US Open, Puchar Sześciu Narodów w rugby, gale sztuk walki MMA: PFL, Invicta, Enfusion, Levels Fight League, Cage Warriors, Glory, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women oraz najważniejsze zawody w darcie, snookerze i pool bilardzie. Na platformie można również obejrzeć dwa mecze każdej kolejki polskiej I ligi żużlowej, które transmitowane są na zasadzie sublicencji udzielonej przez Canal+. Oferta transmisji sportowych w Viaplay jest sukcesywnie uzupełniana.

Seriale w Viaplay

Viaplay posiada bogatą ofertę seriali zarówno produkcji własnej, jak i realizowanych przez inne studia. Seriale na polskiej wersji platformy dostępne są z lektorem/dubbingiem w języku polskim i z polskimi napisami. Miłośnicy skandynawskich kryminałów znajdą tu wiele propozycji wciągających historii kryminalnych, thrillerów i dramatów. Wśród kilkudziesięciu oryginalnych tytułów zrealizowanych przez Viaplay są m.in.: „Wisting”, „Pod osłoną mroku”, „Kochaj mnie”, „Box 21”, „Krew nie woda”, „Huss”, „Max Anger”, „Honor”, „Co kryje prawda”. Platforma realizuje również produkcję seriali w Polsce. Są to: „Polskie morderczynie” na podstawie opartej na faktach książki Katarzyny Bondy o tym samym tytule, „Czarny pies” oraz „Wolność jaskółki” na podstawie powieści Pauli Er.

Poniższa lista to aktualnie najpopularniejsze seriale na platformie:

The Good Doctor

Serial "The Good Doctor" w Viaplay

Jednym z najpopularniejszych na Viaplay jest obecnie amerykański serial „The Good Doctor”. Główny bohater Shaun Murphy (Freddie Highmore) jest ambitnym lekarzem, który cierpi na autyzm i zespół Sawanta. Pomimo własnych ograniczeń pragnie podjąć pracę w szpitalu św. Bonawentury w San Jose. Jego talent dostrzega dyrektor szpitala Aaron Glassman (Richard Schiff), który do zatrudnienia młodego chirurga próbuje przekonać sceptycznie nastawiony zarząd oraz dyrektora oddziału chirurgicznego Marcusa Andrewsa (Hill Harper). Ostatecznie charyzmatyczny lekarz otrzymuje posadę i swoją pracą stara się udowodnić, że jego choroba nie stanowi przeszkody w ratowaniu życia innym.

Serial „The Good Doctor” realizowany jest od 2017 roku przez ABC Studios, Shore Z Productions, Sony Pictures Television. Każdy sezon składa się z 18-20 około czterdziestominutowych odcinków. Na Viaplay można obejrzeć wszystkie 5 sezonów serialu.

Most nad Sundem

Serial "Most nad Sundem" w Viaplay

„Most nad Sundem” to wciągający serial kryminalny / thriller. Na moście łączącym Danię i Szwecję zostaje znalezione martwe ciało. Z uwagi na lokalizację w zbadanie sprawy i znalezienie mordercy angażuje się policja z obu graniczących ze sobą krajów. Do jej wyjaśnienia zostają oddelegowani doświadczeni śledczy: duński inspektor Martin Rohde (Kim Bodnia) oraz szwedzka policjantka Saga Noren (Sofia Helin). Szybko okazuje się, że doszło do nie jednego, a dwóch morderstw: górna część ciała należy do znanego polityka, natomiast dolna do kobiety lekkich obyczajów. Para detektywów zmuszona jest podjąć ścisłą współpracę i zagłębić się w najbardziej mroczne sekrety Kopenhagi i Malmö.

Pierwszy sezon serialu „Most nad Sundem” miał premierę w 2011 roku. Na platformie dostępne są wszystkie cztery sezony po dziesięć około godzinnych odcinków każdy. Serial jest jednym z najczęściej oglądanych w Viaplay oraz jest wysoko oceniany przez użytkowników i posiada notę 8.6/10 w serwisie IMDb.

SEAL Team

Serial "SEAL Team" na ekranie telewizora

„SEAL Team” to amerykański serial z gatunku dramat wojskowy ukazujący zawodowe i osobiste losy członków elitarnej jednostki Navy SEAL powołanej do wykonywania najbardziej niebezpiecznych misji. Zespół, którego dowódcą jest szanowany Jason Hayes (David Borenaz) musi być w każdym czasie gotowy na podjęcie tajnych misji na całym świecie. Nie pozostaje to bez wpływu na życie rodzin i samych członków zespołu, którzy niejednokrotnie i w obliczu wielu przeciwności muszą postawić patriotyzm nad wszystkie inne wartości.

Serial „SEAL Team” realizowany jest od 2017 roku. Jego twórcą jest Benjamin Cavell, a w rolę głównych bohaterów wcielili się David Borenaz, Neil Brown Jr., A.J. Buckley, Max Thieriot, Judd Lormand, Justin Melnick, Jessica Paré, Tyler Grey oraz Toni Trucks. Na platformie Viaplay dostępne są 4 sezony tego serialu.

The Head

Serial "The Head" w Viaplay

„The Head” to serial produkcji hiszpańsko-szwedzkiej stworzony przez Davida Pastora, Àlexa Pastora i Davida Troncoso. Akcja serialu rozgrywa się na Międzynarodowej Stacji Badawczej Polaris VI na Antarktydzie, gdzie zespół naukowców przeprowadza badania nad zmianami klimatu. Wraz z nadejściem antarktycznej zimy większość pracowników opuszcza stację, a pozostała część zespołu ma za zadanie utrzymać bazę. W środku zimy baza nagle traci kontakt ze światem zewnętrznym. Wówczas grupa kierowana przez dowódcę misji Johana Berga (Alexander Willaume) powraca, aby zbadać przyczyny. Na miejscu okazuje się, że większość załogi nie żyje, a żona Johana – Annika (Laura Bach) zaginęła. Jedyną żywą osobą, jaką udało się odnaleźć jest młoda lekarka Maggie (Katharine O’Donnelly). Pomimo, że jest ona podejrzaną o dokonanie zbrodni Johan będzie musiał jej zaufać aby odnaleźć swoją żonę i poznać prawdę.

Wątek głównych postaci kontynuowany jest w drugim sezonie, którego akcja rozgrywa się na frachtowcu płynącym po Pacyfiku. Nowa ekspedycja naukowców odkrywa glony, które są w stanie spowolnić zmiany klimatyczne. Ujawnieniu nowego odkrycia zagraża jednak morderstwo do którego dochodzi na pokładzie statku.

Każdy z sezonów „The Head” składa się z sześciu około 45-minutowych odcinków.

Pod osłoną mroku

Serial "Pod osłoną mroku" w Viaplay

„Pod osłoną mroku” to kolejny wciągający serial z gatunku thriller wyprodukowany przez Viaplay. Śledczy Jan podejmuje współpracę z profilerką kryminalną Louise w celu znalezienia sprawcy porwań i serii zabójstw młodych kobiet. Zespół toczy walkę z czasem aby odnaleźć kolejne zaginione osoby i przewidzieć ruchy mordercy, który prawdopodobnie stoi za ich porwaniem. W toku śledztwa pojawia się coraz więcej nieprzewidzianych zdarzeń i nie jest jasne, czy sprawcą jest tylko jedna osoba. 

Serial „Pod osłoną mroku” składa się z dwóch sezonów, po osiem 45-minutowych odcinków każdy. W rolach głównych występują Natalie Madueño (Louise Bergstein) i Kenneth M. Christensen (Jan Michelsen). Twórcą serialu jest Ina Bruhn, a reżyserem Carsten Myllerup.

FBI: Most Wanted

Serial "FBI: Most Wanted"

FBI powołuje specjalną jednostkę Fugitive Task Force której zadaniem jest wytropienie i złapanie najbardziej poszukiwanych przestępców z listy Most Wanted. Na czele wykwalifikowanego zespołu staje agent Jess LaCroix (Julian McMahon). Mobilna jednostka działająca pod przykrywką nieprzerwanie pracuje w terenie ścigając tych, którzy robią wszystko, aby wymknąć się wymiarowi sprawiedliwości. „FBI: Most Wanted” to serial dramatyczny produkcji CBS, do którego zdjęcia powstały w Nowym Jorku. Oprócz Juliana McMahona odtwórcami głównych ról są Kellan Lutz, Roxy Sternberg, Keisha Castle-Hughes i YaYa Gosselin.

Wisting

Serial "Wisting" na ekranie telewizora

„Wisting” to kolejny serial kryminalny wyprodukowany przez Viaplay. Tytułowy bohater, starszy detektyw William Wisting (Sven Nordin) musi przerwać spokojne święta Bożego Narodzenia w celu wyjaśnienia zagadki dwóch tajemniczych śmierci, do których doszło w norweskim miasteczku Larvik. Podejrzenie pada na niezwykle groźnego Roberta Godwina, seryjnego mordercę. Szybko okazuje się, że dla Wistinga będzie to najtrudniejsza sprawa w karierze, tym trudniejsza, że łączy się z pracą dziennikarską jego córki, co naraża ją na poważne niebezpieczeństwo. 

„Wisting” to wysokobudżetowy serial do którego stworzenia inspiracją były powieści Jørna Liera Horsta – „Psy gończe” i „Jaskiniowiec”. Jeden sezon składa się z dziesięciu odcinków trwających po około 45 minut każdy. Oprócz tytułowego bohatera odtwórcami głównych ról są Thea Green Lundberg (Line Wisting), Carrie-Anne Moss (Maggie Griffin) i Mads Ousdal (Nils Hammer).

Filmy w Viaplay

Przegląd najpopularniejszych filmów w Viaplay

Na ofertę Viaplay składają się również propozycje filmowe. Wśród nich znajdziemy zarówno oryginalne produkcje skandynawskiej platformy, jak i filmy innych producentów, w tym popularne produkcje Hollywood. Użytkownicy mający otrzymują możliwość przypomnienia sobie między innymi takich tytułów, jak:

 • Spider-Man
 • Mission: Impossible
 • Indiana Jones (cała kolekcja)
 • American Hustle
 • Faceci w czerni
 • Dziewczyna z tatuażem
 • Wilk z Wall Street 
 • Django
 • John Wick
 • Kapitan Philips
 • Salt
 • Iluzja

Wśród filmów dostępnych na platformie znajdziemy również polskie produkcje, m.in.: „Pan Tadeusz”, „Powidoki”, „Mistrz”, „Testosteron”, „Atak paniki”, „Big love”, „Polot”, „Futro z Misia”, „Drogówka”, „Disco polo”, a w ramach „polskich piątków” platforma co tydzień udostępnia kolejne polskie filmy.

Programy dla dzieci i kanały TV w Viaplay

Oprócz transmisji wydarzeń sportowych, kolekcji seriali i biblioteki filmów na ofertę Viaplay dostępną w każdym z pakietów składają się również bajki i programy dla dzieci oraz kanały TV na żywo.

Oferta dla dzieci to programy i seriale dla każdej kategorii wiekowej od „Cocomelon” i „Babble Bop” przez „Bing”, „Świnka Peppa”, „My Little Pony” po „Lego Fiends” czy „Jeźdźcy smoków”. W skład oferty dla najmłodszych wchodzą również filmy o popularnych bohaterach, m.in. Shreku, misiu Paddingtonie czy filmowe przygody Smerfów.

Z kolei w skład oferty kanałów TV transmitowanych na żywo wchodzą:

 • Epic Drama – emitujący seriale kostiumowe i historyczne
 • Viasat Explore – emitujący naukowe i przygodowe filmy dokumentalne
 • Viasat History – emitujący filmy dokumentalne o wydarzeniach historycznych
 • Viasat Nature – emitujący filmy dokumentalne ukazujące świat natury i przyrody

Pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to najważniejsze informacje o Viaplay z tego artykułu zebrane i streszczone w krótkich pytaniach i odpowiedziach.

Jaka jest cena za dostęp do Viaplay?

Cena za dostęp do tej platformy streamingowej uzależniona jest od wybranego pakietu i może wynosić od 15 zł miesięcznie za pakiet Filmy i Seriale, 40 zł miesięcznie za pakiet Medium lub 55 zł miesięcznie za pakiet Total (44 zł miesięcznie w przypadku subskrypcji rocznej). Subskrypcja odnawiana jest automatycznie. Można ją anulować w dowolnym momencie.

Co zawiera pakiet Viaplay Total?

W ramach pakietu oferowany jest pełny dostęp do oferty tej platformy streamingowej, w tym filmów, seriali, programów rozrywkowych, bajek i programów dla dzieci, kanałów TV, oraz transmisji wydarzeń sportowych na żywo z polskim komentarzem.

Co zawiera pakiet Viaplay Medium?

W ramach pakietu oferowany jest dostęp do treści platformy z wyłączeniem transmisji i materiałów Premier League, Formuły 1 i KSW.

Co zawiera pakiet Viaplay Filmy i Seriale?

W ramach pakietu oferowany jest dostęp do treści platformy z wyłączeniem oferty sportowej.

Jakie wydarzenia sportowe transmituje Viaplay?

Ta platforma streamingowa posiada wyłączne prawa do transmisji w Polsce meczów piłki nożnej: angielskiej Premier League, Championship, Pucharu Ligi Angielskiej, Bundesligi (w tym baraży), Superpucharu Niemiec, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA, sportów motorowych: Formuły 1, Formuły 2, wyścigów Nurburgring, DTM, W Series, IndyCar Series. Ponadto platforma transmituje miedzi innymi: gale sztuk walki KSW, PFL, Invicta, Enfusion, mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn i kobiet, rozgrywki piłki ręcznej Bundesligi, NHL, golfowe US Open, Puchar Sześciu Narodów w rugby, mecze koszykówki FIBA EuroLeague Women, dwa mecze każdej kolejki polskiej I ligi żużlowej oraz najważniejsze zawody w darcie, snookerze i pool bilardzie.

Na jakich urządzeniach oglądać Viaplay?

Jest to platforma streamingowa online z dostępem przez przeglądarkę internetową (Chrome, Firefox, Edge lub Safari), a także dedykowane aplikacje na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS, Smart TV z systemem Android TV, Google TV (m.in. Sony), Tizen (Samsung), webOS (LG), a ponadto urządzenia do streamingu (Apple TV, Chromecast, Nvidia Shield), konsole do gier (PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One), dekodery wybranych sieci (Canal+, Vectra, UPC, Play).

Gdzie oglądać Viaplay?

Dostęp do treści platformy ograniczony jest terytorialnie do obszaru Unii Europejskiej, przy czym wybranym krajem/regionem systemu operacyjnego urządzenia powinna być Polska oraz sposób płatności za subskrypcję powinien być powiązany z Polską (np. karta wydana przez polski bank).

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 22 Ocena: 4.3]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

8 komentarzy
Pokaż wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższa ocena Najniższa ocena Dodaj swoją opinię
 1. Tak.tak ,tak…
  Tylo jakość max 1080p.
  W transmisjach sportowych opóźnienie do 10s.

  • Proponuję po prostu samemu wypróbować jakość co można zrobić za darmo i zdecydować czy się będzie za to płacić czy nie. U mnie to wygląda bardzo dobrze ale przyznam że mam nowszy telewizor z upscalingiem choć ze średniej półki cenowej (LG B1). Ale na telefonie jakość transmisji też jest bardzo dobra, obraz wystarczająco ostry do komfortowego oglądania i nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z aplikacjami c+ i eleven.

  • Netflix masz za tą samą cenę w jakości SD i tylko na jednym ekranie. I za bardzo wyboru nie ma bo nigdzie indziej w Polsce nie obejrzysz Bundesligi, a niedługo PL i F1. Przynajmniej nie musisz płacić abonamentu dwum stacjom za oglądanie jednej ligi i komentatorzy też zacni w Viaplay. Pewnie wprowadzą 4K w droższej opcji, ale przecież w Canal+ też trzeba dodatkowo płacić za 4K i tylko niektóre transmisje.

 2. Ja jestem rozczarowany ofertą Viaplay. Mnie na przykład interesuje tylko Bundesliga. I co? I dlatego mam kupić cały pakiet za 35 zł/msc? Bzdura! Na pewno tego kupię. Z resztą, tak jak żaden z moich znajomych, z którymi rozmawiałem. Porażka!

 3. Aplikacja niedostępna do pobrania
  W Irlandi z google sklep. A warunki mowia co innego ,,oglądaj nas w całej Europie!!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
 • Total (0)
Porównaj
0