Kindle 11 – Opinie, cena, dane techniczne

Kindle 11 to kolejna generacja podstawowego modelu czytnika Amazon. W sprzedaży dostępny jest od drugiej połowy 2022 roku i wyróżnia się ulepszonym wyświetlaczem z powłoką antyrefleksyjną, rozdzielczością druku (300 ppi) i regulowanym podświetleniem oraz wydłużonym czasem pracy baterii. Oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych. W tej prezentacji sprawdzisz najważniejsze informacje, w tym specyfikację, funkcje, opinie i ceny tego czytnika w sklepach w Polsce.

Ekran w Kindle 11

Przekątna ekranu czytnika Amazon Kindle 11 wynosi 6 cali. Ten model oferuje najwyższą dostępną w czytnikach rozdzielczość 300 ppi (jakość druku) zapewniając najlepszą ostrość tekstu i obrazów. W połączeniu z antyrefleksyjną powłoką pozwala na czytanie jak z prawdziwej kartki papieru. Doskonała jakość wyświetlacza to również zasługa zoptymalizowanej technologii czcionek oraz 16-stopniowej skali szarości. Regulowane podświetlenie i tryb ciemny umożliwiają wygodne korzystanie niezależnie od warunków oświetlenia panujących w otoczeniu (zarówno w dzień, jak i w nocy) oraz miejsca (na zewnątrz, w pomieszczeniu). Zastosowanie diod doświetlających powierzchnię z możliwością ich regulacji i dostosowania rozmiaru tekstu w połączeniu z wyraźnymi, ciemnymi czcionkami zdecydowanie wpływają na mniejsze obciążenie oczu podczas czytania.

Różne ustawienia ekranu czytnika Kindle 11

Opinie o Kindle 11

Kindle 11 to, w momencie swojej premiery, najlepsze urządzenie spośród wszystkich podstawowych czytników eBooków. Dzięki swoim rozmiarom jest to jednocześnie najlżejszy i najbardziej kompaktowy czytnik spośród wszystkich modeli Kindle. Od poprzednika (Kindle 10) odróżnia się przede wszystkim ulepszonym wyświetlaczem z ponad trzykrotnie wiekszą liczbą pikseli, dwukrotnie większą pojemnością pamięci wewnętrznej (16 GB), wbudowanym złączem USB-C oraz dłuższym czasem pracy baterii. Pełne naładowanie, które trwa około 4 godzin (z komputera za pomocą kabla USB) lub 2 godzin (za pomocą zasilacza 9 W) wystarcza nawet na sześć tygodni pracy (przy założeniu korzystania z urządzenia przez średnio 30 minut dziennie z wyłączonym modułem Wi-Fi i oświetleniem ustawionym na poziomie 13). Nowoczesny moduł Wi-Fi pozwala na szybkie pobieranie plików, a duża pojemność pamięci cyfrowej – na przechowywanie tysięcy książek jednocześnie. Ponadto razem z urządzeniem otrzymujemy bezpłatną pamięć w chmurze. Z chmurą Amazonu współpracują wszystkie polskie księgarnie internetowe oferujące publikacje w formacie elektronicznym. Z kolei Popularne usługi abonamentowe, jak Legimi czy Empik Go oferują dedykowaną aplikację pozwalającą w prosty sposób przesyłać eBooki na czytnik.

Czytanie z tego czytnika Kindle jest nie tylko przyjemne dla oczu, ale także umożliwia szybkie wykonywanie praktycznych czynności, takich jak:

  • sprawdzanie znaczenia trudnych wyrazów,
  • sprawdzanie informacji zawartych w przypisach,
  • tworzenie własnych przypisów i
  • dodawanie notatek.

Przydatna funkcja automatycznego zapisywania strony sprawdza się, gdy chcemy szybko powrócić do momentu, na którym skończyliśmy czytanie.

Kindle 11 oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych obudowy: czarnej i ciemno niebieskiej (denim).

Cena Kindle 11 – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna czytnika Kindle 11 wynosi 509,99 zł. Urządzenie w sprzedaży oferowane jest wyłącznie w wersji bez reklam.

Poniższe zestawienie to porównanie cen Kindle 11 w poszczególnych sklepach w Polsce, w których ten czytnik jest dostępny:

Specyfikacja Kindle 11

Dane techniczne

Przekątna ekranu6 cali
Rozdzielczość300 ppi
Wyświetlaczdotykowy, zoptymalizowana technologia czcionek, 16-stopniowa skala szarości
Pamięć16 GB
Pamięć w chmurzeTak, bezpłatna dla wszystkich treści Amazon
Wymiary (szer. x wys. x gł.)157,8 x 108,6 x 8 mm
Waga158 g
WodoodpornośćNie

Złącza

WiFiTak
BluetoothTak
Złącze USB-C1
Wyjście słuchawkoweNie
Czytnik kart pamięciNie

Właściwości użytkowe

Czas pracyJedno ładowanie na 6 tygodni przy założeniu korzystania średnio przez 30 minut dziennie
Czas ładowaniaPełne naładowanie w ciągu około 4 godzin (z komputera) lub 2 godziny (zasilacz 9 W)

Obsługiwane formaty

TekstAZW (Kindle), AZW3 (Kindle Format 8), DOC, DOCX, HTML, niezabezpieczony MOBI, PDF, natywny PRC, TXT
Zdjęcia BMP, GIF, JPEG, PNG
ObrazJPG, PNG
DźwiękAAX (Audible)

Pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o czytniku Amazon Kindle 11 z tej prezentacji urządzenia. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość ekranu w Kindle 11?

Ekran tego czytnika posiada powłokę antyrefleksyjną i rozdzielczość 300 ppi (jakość druku), co pozwala na czytanie jak z prawdziwej kartki papieru. Regulowane podświetlenie i tryb ciemny umożliwiają wygodne korzystanie niezależnie od warunków oświetlenia w otoczeniu.

Jaka cena Kindle 11?

Cena regularna tego czytnika wynosi 509,99 zł. Porównanie aktualnych cen w sklepach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Kindle 11?

Ten model czytnika o przekątnej ekranu 6 cali ma około 10,9 cm szerokości, 15,8 cm wysokości i 0,8 cm głębokości.

Jaka jest waga Kindle 11?

Ten czytnik eBook jest bardzo lekki. Waży zaledwie 158 g.

Jaka pojemność pamięci w Kindle 11?

Ten model oferowany jest z pamięcią cyfrową o pojemności 16 GB, co wystarcza na przechowywanie tysięcy książek.

Czy ten czytnik Kindle umożliwia słuchanie audiobooków?

Tak, z wykorzystaniem słuchawek bezprzewodowych i połączenia bluetooth.

Jakie formaty obsługuje ten czytnik Kindle?

Ten czytnik obsługuje następujące formaty tekstu: AZW, AZW3, DOC, DOCX, HTML, MOBI, PDF, PRC, TXT; zdjęć: BMP, GIF, JPEG, PNG; obrazu: JPG, PNG i dźwięku: AAX.

Jaka jest pojemność baterii Kindle 11?

Pełne naładowanie baterii, które trwa około 4 godzin (z komputera) lub 2 godzin (zalicza 9 W) wystarcza na sześć tygodni korzystania z urządzenia przy średnim czasie 0,5 godziny czytania dziennie, wyłączonym połączeniu bezprzewodowym i oświetleniu ustawionym na poziom 13.

Jakie funkcje obsługi oferuje ten czytnik Kindle?

Czytnik za pomocą dotknięcia umożliwia szybkie sprawdzanie znaczenia i synonimów słów, rozwijanie informacji w przypisach, a także dodawanie własnych przypisów i notatek. Funkcja automatycznego zapisywania strony pozwala w każdym czasie powrócić do czytania od tej samej strony.

Gdzie kupić Kindle 11?

Listę sklepów, w których dostępny jest ten czytnik sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0