Samsung OLED – Modele, opinie, ceny

Jeśli chcesz poznać telewizory Samsung OLED z aktualnego rocznika modelowego skorzystaj z poniższej prezentacji. Przygotowaliśmy w niej zestaw najważniejszych informacji, w tym o podstawowych danych technicznych, funkcjach oraz cenach Samsung QD-OLED, w tym Samsung OLED 55 cali i Samsung OLED 65 cali. Możliwość szybkiego porównania będzie pomocna w wyborze odpowiedniego telewizora dla siebie.

Telewizory Samsung OLED 2022 / 2023

W roku modelowym 2022 / 2023 Samsung do swojej oferty po raz pierwszy wprowadził telewizor OLED. Zastosowano w nim zupełnie nowy typ panelu: QD-OLED. Od produkowanego przez LG Display i stosowanego do tej pory we wszystkich telewizorach OLED panelu typu WOLED odróżnia się brakiem filtra kolorów, który, pomimo precyzyjności negatywnie wpływał na poziom jasności. Eliminacja tego ograniczenia stała się możliwa dzięki zastosowaniu technologii kropek kwantowych (Quantum Dot) znanej z telewizorów QLED. Powłoka z nanokryształów zapewnia szeroką paletę barw i lepsze parametry w zakresie poziomu luminacji, czystości i nasycenia kolorów zachowując wszystkie pozostałe zalety technologii OLED, w tym głębię czerni i nieskończony kontrast.

W aktualnym roku modelowym Samsung oferuje jeden model telewizora OLED w dwóch najpopularniejszych wariantach rozmiaru przekątnej ekranu 55 cali i 65 cali. Według zapowiedzi producenta w kolejnych latach w ofercie pojawią się modele w nowych rozmiarach: 48 cali i 77 cali. W związku z rosnącą popularnością telewizorów OLED mówi się również o wprowadzeniu do oferty budżetowych modeli z wykorzystaniem panelu typu WOLED.

Specyfikacja Samsung OLED

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorach Samsung OLED, które warto poznać przed dokonaniem wyboru:

Dane techniczne

Przekątne ekranu55 cali, 65 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelOLED, typ QD-OLED, 100/120 Hz
ProcesorNeural Quantum Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaG

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4 (standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
60 W
Kanały2.2.2 CH
Dolby
Atmos
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
WideorozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung OLED

Samsung OLED dzięki innowacyjnym, samoświecącym diodom odznacza się precyzyjnym, czystym i jasnym obrazem. W przeciwieństwie do innych ekranów, oszałamiający wyświetlacz QD-OLED firmy Samsung Display oferuje głęboką czerń, wyrazistą biel i hipnotyzująco żywe kolory. 

Ekran telewizora Samsung OLED ukazujący głębię czerni i żywe kolory
Samoświecące piksele technologii OLED zapewniają głęboką czerń, nieskończony kontrast i żywe kolory

Procesor Samsung OLED Neural Quantum 4K zapewnia zapierające dech w piersiach wrażenia wizualne. Dzięki mapowaniu kolorów i wzmacniaczowi jasności OLED osiąga wysokie wartości jasności, realistyczne kolory i głęboki kontrast ukazując najdrobniejsze szczegóły. Efektywna technologia skalowania 4K AI uzupełniona o 20 sieci neuronowych zapewnia wciągające wrażenia 4K.

Różne elementy meczu tenisowego, w tym piłka tenisowa, linie boczne kortu tenisowego, rakieta tenisowa i publiczność są podświetlone na ekranie. Pokazuje zdolność procesora Samsung AI Neural Quantum 4K do poprawy jakości w czasie rzeczywistym.
Wydajny układ Neural Quantum Processor 4K w czasie rzeczywistym poprawia jakość obrazu, również skalując obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K

Samsung OLED obsługuje popularne formaty HDR, w tym HDR10+ zapewniając jasne obrazy o większym zakresie kontrastu. Procesor analizuje każdą scenę i zwiększając jasność i kontrast, co w połączeniu z technologią OLED pozwala sotrzec najdrobniejsze niuanse.

Jasne światło latarni kontrastuje z ciemną rozgwieżdżoną nocą ukazując działanie technologii HDR10+ ADAPTIVE/GAMING.
Dzięki technologii HDR10+ materiały HDR na ekranie telewizora Samsung OLED odznaczają się wysokim kontrastem i jasnością ukazując detale obrazu

Samsung OLED to pierwszy na świecie telewizor z tym typem panelu, który otrzymał certyfikat PANTONE Validated. Technologia mapowania tonów Samsung zapewnia precyzyjne i niezwykle realistyczne kolory obiektów i odcieni skóry.

Obraz przedstawiający żółte, czerwone, zielone papryki z logo Pantone Validated i Pantone Skin Tone Validated.
Samsung OLED oferuje 2000 kolorów PANTONE i odcieni skóry potwierdzone certyfikatami PANTONE Validated i PANTONE SkinTone Validated

Komfort oglądania obrazów zwiększa tryb Komfort dla Oczu. Ta funkcja automatycznie dostosowuje poziom jasności i temperaturę barw do pory dnia. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny dla oczu, które są mniej podatne na zmęczenie.

Tryb Komfort dla Oczu w Samsung OLED
Tryb Komfort dla Oczu zapewnia wygodę oglądania niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

Samsung OLED posiada funkcję Wzmocnienia Głębi Obrazu. Jest to technologia odzwierciedlająca postrzeganie głębi przez ludzkie oko. Dzięki niej to, co znajduje się na pierwszym planie, zyskuje wysoki kontrast, a tło pozostaje niezmienione. Widzowi wydaje się, że patrzy na wielowymiarowy, prawdziwy obraz.

Prezentacja trzech kroków wyświetlania żywych obiektów w technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Telewizor Samsung OLED oferuje również doskonały obraz w grach. Wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 z obsługą HFR, VRR, ALLM i eARC. Pozwala zachwycić się obrazem nie tylko ostrym, ale też płynnym jak nigdy dotąd. Dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania oferuje zupełnie nową jakość oglądania relacji sportowych i niczym niezakłócony komfort gry na konsoli. Funkcja wyświetlania ruchu 120 Hz w 4K gwarantuje najwyższą wydajność dynamiki obrazu bez irytujących rozmyć i opóźnień.

Samochód wyścigowy na ekranie telewizora wygląda wyraźniej i jest bardziej widoczny na telewizorze OLED niż na konwencjonalnym telewizorze dzięki technologii motion xcelerator turbo+.
Odświeżanie do 120 kl./s. zapewnia najwyższą wydajność dynamiki obrazu w grach

Ponadto Samsung OLED posiada funkcję FreeSync Premium. Technologia ta pozwala cieszyć się płynnością animacji bez ścinania klatek czy szarpania obrazu. Ponadto telewizor posiada Automatyczny Tryb Gry i udoskonalony Panel Gracza, który pozwala na dopasowanie funkcji i ustawień urządzeń zewnętrznych bez opuszczania trybu gry.

Porównanie obrazu z gry na telewizorze bez funkcji oraz z funkcją FreeSync Premium.
FreeSync Premium pozwala na dynamiczną rozgrywkę bez efektu ścinania klatek czy szarpania obrazu

Samsung OLED wyposażony jest w system głośników 2.2.2 o łącznej mocy 60 W współpracujących z technologią Dolby Atmos, która działa również dla kompatybilnych zewnętrznych systemów audio. System z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem+ zapewnia czysty, porywający dźwięk i pozwala przeżywać ścieżkę dźwiękową każdego filmu z wrażeniem bycia w centrum akcji.

Działanie systemu audio w telewizorze Samsung OLED
System audio 2.2.2 z funkcją Adaptacji Dźwięku+ zapewnia wciągające wrażenia kinowe

Funkcja Q-Symphony pozwala na idealną synchronizację pracy głośników dedykowanego soundbara (sprzedawany oddzielnie) z głośnikami telewizora. Oferuje wzmocniony, czysty dźwięk i jeszcze więcej wrażeń z oglądania.

Symulacja rozchodzenia się fal dźwiękowych z telewizora i dedykowanego soundbara grających równomiernie dzięki technologii Q Symphony.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung OLED

Podsumowując, Samsung OLED to świetny telewizor typu all-in-one. Został stworzony dla użytkowników poszukujących najlepszych wrażeń wizualnych, jakie dostarcza technologia OLED oferując najgłębszą czerń i niemalże nieskończony kontrast. Sprawdzi się nie tylko podczas oglądania programów telewizyjnych, ale przede wszystkim jako ekran domowego kina i ekran do gier. Funkcje Smart TV obsługuje system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z pełnoekranowym menu. Układ jest intuicyjny i sam dzieli treści na kategorie, biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze wyszukiwania. Zoptymalizowany Smart Hub w tej wersji systemu sprawia, że ograniczamy czas poświęcany do tej pory na wyszukiwanie tego, co akurat chcieliśmy uruchomić. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, jak: YouTube, Netflix, HBO Max, Viaplay, Amazon Prime Video, Canal+ online, Player, Polsat Go i wiele innych.

SmartHub nowego systemu Tizen 6.5 wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści.
Interfejs na pełnym ekranie umożliwia lepszy dostęp do funkcji Smart TV na ekranie Samsung OLED

Telewizor Samsung OLED pozwala również na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu, które stało się jeszcze wygodniejsze dzięki funkcji SmartThings. Pozwala wygodnie zarządzać zarówno najnowszym sprzętem internetowym, mobilnym, inteligentnym, jak i urządzeniami starszej generacji. SmartThings Hub umożliwia łatwe i szybkie podłączenie zgodnego sprzętu bez konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Można nimi sterować za pomocą pilota, a nawet głosowo z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Na ekranie telewizora Samsung OLED widać menu SmartThings. Ikonki WiFi pokazane nad telewizorem, odkurzaczem samojezdnym i oczyszczaczem powietrza.
Panel SmartThings umożliwia wygodne sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy, również za pomocą komend głosowych

Samsung OLED oferuje również przydatną funkcjonalność Wideorozmów. Dzięki niej możemy bezprzewodowo połączyć telewizor z kamerą zewnętrzną Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub kamerą swojego smartfona i w ten sposób stworzyć telewizor do sali konferencyjnej, z możliwością obsługi rozmów wideo. To również świetny sposób na kontakt z rodziną lub znajomymi. Aplikacja Google Duo pozwala na spotkanie niemal tak, jak na żywo.

Aplikacja Google Duo na Samsung OLED
Aplikacja Google Duo pozwala widzieć rozmówców w niemal rzeczywistych rozmiarach

Samsung OLED feruje również możliwość bezprzewodowego klonowania ekranu udząrzenia mobilnego lub komputera (laptopa) na duży ekran w pełnej jakości. Telewizor współpracuje przy tym z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzeniami z systemem iOS i macOS (Apple), wspierającymi technologię AirPlay 2. Funkcja Multi View pozwala widzieć na swoim telewizorze treści z kilku urządzeń. Podłącz telefon do TV i nie rozpraszaj uwagi pomiędzy różnymi ekranami – teraz masz je wszystkie przed sobą.

Działanie funkcji Multi View na Samsung OLED
Funkcja MultiView pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na podzielonym ekranie telewizora

Ten telewizor Samsung wyróżnia się również minimalistyczną i smukłą konstrukcją. LaserSlim Design zachwyca minimalistycznym wykończeniem i smukłym profilem, dzięki któremu idealnie wtapia się w każde pomieszczenie.

Zdjęcie profilowe telewizora Samsung  OLED pokazujące jego smukły design.
Konstukcja LaserSlim Deign sprawia, że telewizor Samsung OLED pięknie prezentuje się w salonie zarówno ustawiony na podstawie, jak i wiszący na ścianie

Poznaj opinie innych osób, które kupiły telewizor Samsung OLED i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj zweryfikowane zakupem komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Expert
Logo Media Markt

Cena Samsung OLED – gdzie kupić najtaniej?

Cena producenta Samsung OLED w rozmiarze przekątnej ekranu 55 cali wynosi 10 999 zł, a w wersji 65 cali 14 799 zł. Ten telewizor można jednak kupić taniej korzystając z promocji.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w rozmiarze przekątnej ekranu 55 cali w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Z kolei w poniższym zestawieniu zawarte są aktualne ceny i dostępność w sklepach Samsung OLED w rozmiarze przekątnej ekranu 65 cali:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Porównaj ten model z innymi telewizorami Samsung. Sprawdź inne najpopularniejsze telewizory OLED aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to skondensowane w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje o z tej prezentacji modelu Samsung OLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung OLED?

Ten model oferuje doskonały obraz 4K. Jest to zasługą technologii QD-OLED, która dzięki samoświecącym pikselom nieograniczonym strefami podświetlenia i powłoce z nanokryształów oferuje precyzyjny obraz z głęboką czernią i realistycznymi kolorami. Wydajny procesor obrazu Neural Quantum Processor 4K z technologią głębokiego uczenia inteligentnie skaluje obrazy o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K.

Jaka cena Samsung OLED?

Cena producenta Samsung OLED w rozmiarze przekątnej ekranu 55 cali wynosi 10 999 zł, a w wersji 65 cali 14 799 zł. Ten telewizor można jednak kupić taniej korzystając z promocji. Porównanie aktualnych cen i dostępności w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jaka matryca w Samsung OLED?

Matryca OLED, typ QD-OLED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung OLED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 100/120 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung OLED?

Telewizor posiada system głośników 2.2.2 o łącznej mocy 60 W. Wyposażony jest w technologię dźwięku podążającego za obiektem+ i obsługuje system Dolby Atmos. Funkcja Q-Symphony idealnie zestraja dźwięk z dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) dostarczając kinowych wrażeń.

Jakie funkcje Smart TV oferuje telewizor Samsung OLED?

System operacyjny Tizen 6.5 oferuje szybki i płynny dostęp do aplikacji telewizyjnych, w tym najpopularniejszych Netflix, YouTube, Viaplay, HBO Max, Player. Panel SmartThings umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. A sterowanie samym telewizorem możliwe jest głosowo z wykorzystaniem asystentów: Samsung Bixby, Amazon Alexa i Asystenta Google. Telewizor umożliwia również bezprzewodowe przesyłanie widoku smartfona na ekran telewizora. Współpracuje przy tym z technologią Apple AirPlay 2.

Jakie funkcje dla graczy?

Telewizor wyposażony jest w cztery złącza HDMI w nowym standardzie 2.1. Obsługuje gry w jakości 4K przy 120 kl./s. Posiada technologię AMD FreeSync Premium. Niezauważalne opóźnienia i natychmiastowa reakcja na ruch, sprawiają, że ten model to doskonały wybór dla graczy. Panel Gracza umożliwia kontrolę i zmianę ustawień funkcji gamingowych (fps, VRR, HDR) oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Gdzie kupić telewizor Samsung OLED?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0