Samsung The Frame – Opinie, ceny, funkcje

Samsung The Frame to telewizor, który świetnie sprawdza się jako wyświetlacz dzieł sztuki lub galerii prywatnych fotografii zawsze wtedy, gdy nie korzystamy z jego podstawowych funkcji odbiornika programów TV i Smart TV. Dzięki specjalnemu trybowi Sztuka, matowej powłoce ekranu, możliwości personalizacji poprzez stosowanie wymiennych ramek magnetycznych oraz możliwości powieszenia na ścianie w sposób idealnie do niej przylegający lub użycia designerskiego stojaka Samsung Frame, w przeciwieństwie do klasycznego telewizora, stanowi stylowy dodatek do każdego wnętrza. W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje w tym dane techniczne, funkcje, opinie oraz ceny Samsung The Frame w sklepach w Polsce.

Funkcje Samsung Frame

Tryb Sztuka w Samsung The Frame pozwala stworzyć prywatną galerię ze swoimi ulubionymi obrazami wyświetlaną na jednym ekranie. Mogą to być zarówno reprodukcje spośród zbioru wyselekcjonowanych dzieł sztuki, jak i fotografie z prywatnej galerii.

Tryb Sztuka w Samsung The Frame

Stworzenie własnej kolekcji popularnych dzieł sztuki możliwe jest dzięki subskrypcji Art Store. W ramach usługi otrzymujemy dostęp do ponad 1600 dzieł sztuki w pełnej jakości pochodzących z najbardziej renomowanych galerii na świecie, w tym sztuki klasycznej, sztuki nowoczesnej, a także zachwycających fotografii i grafik znanych artystów. Aby wyświetlać je na ekranie własnego Samsung Frame wystarczy wybrać swoje ulubione i ustawić je jako spersonalizowaną kolekcję.

Art Store w Samsung Frame

Oprócz obrazów z Art Store Samsung The Frame umożliwia również wyświetlanie wspomnień uchwyconych na fotografiach z domowej galerii. Dzięki temu możemy na ekranie w ramce wyświetlać portrety rodzinne lub ulubione zdjęcia w oryginalnej rozdzielczości. Aby to zrobić wystarczy przesłać je na telewizor bezprzewodowo za pomocą telefonu lub poprzez USB. Samsung Frame posiada 16 GB pamięci wewnętrznej, co pozwala na przechowywanie nawet ponad pięciu tysięcy zdjęć.

Passe-partout w Samsung The Frame

Samsung The Frame umożliwia przy tym personalizację wyświetlanych na ekranie obrazów poprzez wybór passe-partout. Dostępne jest pięć wzorów i szesnaście opcji kolorystycznych. Dzięki tej możliwości obrazy będą wyglądały bardziej realistycznie i jeszcze lepiej komponowały się z przestrzenią wnętrza.

Design Samsung The Frame

Telewizor Samsung The Frame można dopasować do indywidualnego stylu również dzięki możliwości personalizacji jego ramki. Wymienne ramki są magnetyczne, więc ich nałożenie jest bezproblemowe. W zależności od przekątnej ekranu dostępne są w dwóch stylach i kilku wariantach kolorystycznych. Ramki w stylu nowoczesnym (proste krawędzie) dostępne są w wariantach kolorystycznych: biel, beżowy, jasne drewno i ciemne drewno dla rozmiarów od 43 cale do 85 cali. Z kolei ramki w stylu klasycznym dostępne są w kolorach białym oraz ceglanym i kompatybilne są z Samsung Frame o przekątnych ekranu: 55 cali i 65 cali.

Przegląd ramek do Samsung Frame

W zestawie z Samsung The Frame znajduje się dopasowany uchwyt (nr 2 na poniższym zdjęciu) pozwalający na powieszenie telewizora w sposób idealnie przylegający do ściany – tak, jak obrazy. Podłączenie zewnętrznych urządzeń i kabli do telewizora możliwe jest dzięki zewnętrznemu modułowi One Connect (nr 6 na poniższym zdjęciu), który również znajduje się w zestawie z telewizorem. Jest to skrzynka zawierająca złącza, którą z telewizorem łączy się jednym, cienkim przewodem (nr 3 na poniższym zdjęciu) o długości 5 metrów (opcjonalnie dostępny jest przewód o długości 15 m).

Telewizor Samsung The Frame wraz z akcesoriami znajdującymi się w zestawie

W zestawie z Samsung Frame znajduje się również regulowana podstawa (nr 5 na powyższym zdjęciu). Pozwala ona na ustawienia telewizora na półce i dostosowanie wysokości i odstępu według własnych preferencji. Dzięki regulacji wysokości możliwe jest również idealne wkomponowanie soundbara Ultra Slim (model S800B/S801B, sprzedawane osobno) lub innego urządzenia pod telewizorem. Opcjonalnie do telewizora można dokupić stylowy stojak Studio (kompatybilny z The Frame w rozmiarze 50 cali, 55 cali i 65 cali). Dzięki niemu można umieścić telewizor w dowolnym miejscu w pomieszczeniu i wyeksponować go niczym prawdziwe dzieło sztuki. Nóżki stojaka pozwalają na całkowite ukrycie przewodów.

Samsung Frame na stojaku Studio

Opcjonalnie do Samsung The Frame dostępny jest również uchwyt pozwalający obracać wiszący na ścianie telewizor o 90˚ i wyświetlać galerię zdjęć i obrazów w pionowym położeniu, tak, jak zostały stworzone. Ten uchwyt sprzedawany jest osobno i kompatybilny jest z rozmiarami telewizora: 43 cale, 50 cali, 55 cali i 65 cali.

Zmiana położenia Samsung The Frame

Jakość obrazu i dźwięku

Samsung The Frame to telewizor 4K wyposażony w matrycę LCD VA z odświeżaniem 100/120 Hz. Obraz w tym modelu wyróżnia technologia kropek kwantowych (QLED) zapewniająca szerszą paletę barw i bardziej nasycone kolory w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami. Żywe kolory prezentowane są ze stuprocentową intensywnością i pozostają takie w każdych warunkach oświetleniowych.

Telewizor prezentujący obraz wzbogacony technologią kropek kwantowych

Procesor AI Quantum 4K w Samsung Frame wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania obrazu, dźwięku i funkcji. Procesor reguluje jasność, kontrast i dźwięk w czasie rzeczywistym, dobierając odpowiednią formułę skalowania dla poszczególnych scen. Obrazy o niższej rozdzielczości efektywnie interpoluje do jakości zbliżonej 4K. Ponadto dzięki wydajności tej jednostki operacje takie jak zmiana programu czy uruchamianie aplikacji systemu Smart TV są zauważalnie szybsze.

Procesor AI Quantum 4K

Ekran Samsung Frame pokryty jest matową powłoką eliminującą refleksy, dzięki czemu światło sztuczne i naturalne nie odbija się od ekranu. Pozwala to cieszyć się ulubionym serialem w najbardziej słoneczny dzień oraz podziwiać niewidoczne dotąd detale i tekstury wyświetlanych dzieł sztuki.

Porównanie obrazu wyświetlanego na konwencjonalnym telewizorze z tym samym obrazem wyświetlanym na telewizorze z matową powłoką

Funkcja Komfort Dla Oczu pozwala na automatyczne dostosowanie jasności obrazu oraz temperatury kolorów, w zależności od pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego. Dzięki temu obraz jest bardziej przyjazny, miękki dla ludzkiego oka, przez co jest mniej podatne na zmęczenie.

Prezentacja działania funkcji Komfort Dla Oczu

Samsung The Frame wyposażony jest w system głośników 2.0.2 o łącznej mocy 40 W z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem. Obsługuje system Dolby Atmos dostarczający realistycznego dźwięku przestrzennego i niepowtarzalnych wrażeń.

Prezentacja działania funkcji Dźwięku Podążającego za Obiektem w Samsung The Frame

Dźwięk można wzmocnić dedykowanym soundbarem (Q-serii, sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Technologia ta zapewnia idealne zgranie telewizora i soundbara i tym samym jednoczesne odtwarzanie dźwięku z obu urządzeń. Tworzy to przekonujący efekt przestrzenny bez konieczności wyciszania głośników telewizora.

Wizualizacja fal dźwięku przy używaniu funkcji Q-Symphony

Opinie o Samsung The Frame

Samsung The Frame to telewizor stworzony z myślą o użytkownikach, którzy czarną taflę ekranu klasycznego telewizora chcieliby zastąpić stylowym dodatkiem dopasowanym do własnego wnętrza, który, gdy nie korzysta się z podstawowych funkcji tv, można zamienić w obraz. Jest to możliwe dzięki licznym dodatkom pozwalającym na indywidualną personalizację w zakresie wyglądu ramki, różnych sposobów umiejscowienia telewizora a także trybowi Sztuka wyświetlającemu galerię dzieł sztuki znanych artystów lub galerię prywatnych fotografii. Samsung Frame wyposażony jest w dwa czujniki zapewniające najlepsze i najbardziej optymalne warunki wyświetlania obrazów. Czujnik ruchu wykrywa obecność użytkownika w pobliżu i włącza ekran, a gdy opuszcza pomieszczenie – wyłącza się i oszczędza energię. Z kolei czujnik światła potrafi reagować na zmieniające się wokół warunki oświetlenia i automatycznie regulować jasność oraz kolory wyświetlacza tak, aby prezentowane dzieło sztuki zawsze wyglądało jak najlepiej.

Samsung The Frame wyposażony jest w nową wersję systemu operacyjnego Tizen. Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu, który sam dzieli treści na kategorie i wyświetla propozycje na podstawie historii wyszukiwań użytkownika. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych.

Nowy SmartHub w Samsung The Frame wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści

Funkcja SmartThings automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być nie tylko aktualne aplikacje smartfonów/aparatów/IoT/inteligentnego domu, ale także sprzęty starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń. Pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung

Inną przydatną funkcjonalnością w Samsung Frame jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora. Połączenie obsługuje smartfony z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzenia Apple z systemem iOS lub macOS wspierające technologię Apple AirPlay 2.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung Frame

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung The Frame i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt

Cena Samsung Frame – gdzie kupić najtaniej?

Samsung The Frame w roku modelowym 2022/2023 dostępny jest pod oznaczeniem LS03B i wielu wariantach przekątnej ekranu: 43 cale, 50 cali, 55 cali, 65 cali, 75 cali i 85 cali oraz w ograniczonym technicznie rozmiarze 32 cale. Cena regularna tego modelu uzależniona jest od rozmiaru ekranu i wynosi od 2399 zł (32 cale) do 17499 (85 cali).

Poniższe zestawienie zawiera porównanie aktualnych cen i dostępności Samsung The Frame w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce dla każdego wariantu przekątnej ekranu. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

2188,00 zł
dostępny
Mediaexpert.pl
3990,00 zł
dostępny
Euro.com.pl
4299,00 zł
dostępny
Mediaexpert.pl
4999,00 zł
dostępny
Mediamarkt.pl
7399,00 zł
dostępny
Mediaexpert.pl
10183,38 zł
dostępny
Euro.com.pl
22999,00 zł
dostępny
Mediamarkt.pl

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Pytania i odpowiedzi

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung Frame. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung The Frame?

Obrazy w tym modelu przetwarza procesor AI Quantum 4K. Wykorzystując algorytmy głębokiego uczenia w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje treści. Funkcja inteligentnego skalowania podnosi jakość obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Ponadto telewizor wyróżnia się technologią Quantum Dot, która dokładnie odwzorowuje kolory, co przekłada się na „żywy”, naturalny obraz. Quantum HDR gwarantuje wyraźny i pełen detali obraz w treściach HDR. Komfort oglądania zwiększa funkcja „komfort dla oczu” regulująca jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia

Jaka cena Samsung Frame?

Cena producenta uzależniona jest od rozmiaru ekranu i wynosi od 2399 zł (32 cale) do 17499 (85 cali). Porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jaka matryca w Samsung The Frame?

Matryca LCD VA, podświetlenie Edge LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung Frame ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 100 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung The Frame?

Telewizor wyposażony jest w system audio 2.0.2 o łącznej mocy 40 W z technologią dźwięku podążającego za obiektem w wersji. Obsługuje format Dolby Atmos. Uzupełnieniem systemu może być dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie), który dzięki Q-Symphony wzmacnia dźwięk i potęguje wrażenia.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung Frame?

Telewizor obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z nowym, pełnoekranowym menu. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View). Współpracuje z Apple AirPlay 2.

Gdzie kupić Samsung The Frame?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0