Samsung QLED QE50Q80CAT – Prezentacja, opinie, historia cen

Samsung QLED QE50Q80CAT to telewizor 4K o przekątnej ekranu 50 cali. W sklepach występuje również pod oznaczeniami: Samsung QE50Q80CAT oraz Samsung QE50Q80C 50″ QLED. Dzięki podświetleniu Direct LED i technologii Quantum Dot odznacza się bardzo dobrej jakości obrazem z intensywnymi, żywymi kolorami. Wydajny procesor Quantum 4K z pomocą sztucznej inteligencji zapewnia pełne wykorzystanie jakości 4K poprzez skalowanie materiałów o niższej rozdzielczości. Jako jedyny z serii standardowych telewizorów QLED z rocznika modelowego 2023/24 obsługuje system Dolby Atmos. Smart Hub z pełnoekranowym menu zapewnia dostęp do szerokiej gamy rozrywki telewizyjnej.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historia zmian cen tego modelu serii Samsung Q80C w sklepach w Polsce.

Specyfikacja Samsung QLED QE50Q80CAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE50Q80C 50″ QLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu50 cali (125 cm)
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelQLED, LCD VA, Direct LED, 100/120 Hz
ProcesorAI Quantum Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak
Klasa energetycznaG
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)111,42 / 65,22 / 4,78 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)111,42 / 70,39 / 23,70 cm
Waga (bez podst. / z podst.)13,6 / 18,2 kg
Montaż na ścianieVESA 200 x 200 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc dźwięku40 W
Kanały2.2 CH
Dolby AtmosTak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung QLED QE50Q80CAT

Samsung QLED QE50Q80CAT to telewizor 4K wyposażony w matrycę LCD VA podświetleniem Direct LED i odświeżaniem 100/120 Hz. Wyróżnia go technologia kropek kwantowych, która gwarantuje szeroką paletę barw i nasycone kolory w porównaniu z tradycyjnymi telewizorami LCD z podświetleniem LED. Zapewnia 100% objętość kolorów, przekształcając światło w fascynujące odcienie, które pozostają wierną rzeczywistości przy każdym poziomie jasności. Dzięki niej kolory są wyświetlane z pełną intensywnością i zachowują swoją żywość w każdych warunkach oświetleniowych.

Jednym z atutów tego modelu jest certyfikacja PANTONE, która świadczy o wysokiej precyzji odwzorowania kolorów. Telewizor pozwala na wyświetlanie 2030 kolorów z palety PANTONE oraz 110 dodatkowych odcieni skóry, co sprawia, że obraz jest niezwykle realistyczny i precyzyjny. Telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego są jedynymi urządzeniami, które oferują takie doświadczenie związanego z kolorami PANTONE.

Telewizor Samsung z oznaczonymi na ekranie kolorami PANTONE oraz znakami certyfikatów PANTONE

Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie (Direct LED) to zaawansowana technologia stosowana w telewizorach LCD LED zapewniająca niezwykle wyraźny obraz i nasycone kolory. W telewizorze Samsung QLED QE50Q80CAT, gęsto rozmieszczone strefy podświetlenia LED precyzyjnie regulują jasność i ciemność każdej sceny, co pozwala na wydobycie głębokiej czerni i czystej bieli oraz zwiększenie szczegółowości obrazu. Precyzyjne sterowanie skoncentrowanymi strefami podświetlenia LED umożliwia uzyskanie ultragłębokiej czerni i czystej bieli, co przyczynia się do tworzenia wyjątkowego kontrastu na ekranie.

Prezentacja podświetlenia Direct LED w telewizorze Samsung QE50Q80CAT.

Jednym z kluczowych podzespołów w telewizorze Samsung QE50Q80C 50″ QLED jest procesor AI Quantum 4K, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania obrazu, dźwięku i innych funkcji. Procesor ten reguluje jasność, kontrast i dźwięk w czasie rzeczywistym. Ten wysokowydajny układ zapewnia pełne wykorzystanie jakości 4K poprzez skalowanie za pomocą sztucznej inteligencji, automatycznie udoskonalając sceny niezależnie od rodzaju wyświetlanej treści. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niezwykle wysoką jakością obrazu, niezależnie od źródła materiału wideo. Ponadto dzięki wydajności procesora AI Quantum 4K, obsługa telewizora, takie jak zmiana programu czy uruchamianie aplikacji systemu Smart TV, przebiega znacznie szybciej.

Układ procesora AI Quantum 4K w telewizorze Samsung QE50Q80C 50" QLED

Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu, stosowana w telewizorze Samsung QLED QE50Q80CAT naśladuje sposób, w jaki ludzkie oko postrzega głębię, zwiększając kontrast pierwszego planu obrazu i jednocześnie utrzymując tło na bazowym poziomie. Dzięki tej technologii, bliższe detale stają się jeszcze bardziej realistyczne i żywe, co wpływa na ogólną jakość oglądania.

Przykładowo, podczas oglądania filmu dokumentalnego o przyrodzie, technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu pozwoli dostrzec wszystkie zmarszczki na skórze słonia znajdującego się na pierwszym planie, podczas gdy tło pozostanie nietknięte, tak jak zrobiłoby to ludzkie oko. W ten sposób sprawia, że na ekranie telewizora można doświadczyć realistycznych, trójwymiarowych obrazów, które wydają się być niemal na wyciągnięcie ręki. Technologia ta zdecydowanie wpływa na lepsze i bardziej naturalne wrażenia wizualne podczas oglądania filmów czy seriali.

Prezentacja technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu w telewizorze Samsung Q80C

Samsung QE50Q80C 50″ QLED dostarcza wciągających wrażeń podczas oglądania treści HDR. Technologia Quantum HDR dba o odpowiednie zwiększanie głębi kolorów i kontrastu każdej sceny. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+ Adaptive i HLG, dzięki czemu widzowie mogą cieszyć się obrazami o wysokim zakresie dynamiki.

Dzięki temu oglądanie filmów czy seriali na tym telewizorze daje uczucie, jakbyśmy byli w kinie. Szeroki zakres kontrastu sprawia, że obrazy są jeszcze bardziej szczegółowe i realistyczne co pozwala cieszyć się kinowym doświadczeniem w zaciszu własnego domu.

Telewizor Samsung QLED Q80C 50" pokazuje rzeczywiste ciemne i jasne kolory włącznie z małymi detalami w treściach HDR

Tryb Komfort dla Oczu w telewizorze Samsung QE50Q80CAT uwzględnia lokalne godziny wschodu i zachodu słońca, aby automatycznie dostosować jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Po zachodzie słońca jasność i nasycenie kolorów są zmniejszane, co ma na celu ochronę oczu użytkowników.

Dzięki niemu można dłużej i komfortowo korzystać z telewizora bez uczucia zmęczonych oczu. Telewizor inteligentnie dostosowuje obraz do potrzeb widza, aby umożliwić mu łatwiejszy relaks i odpoczynek po całym dniu. W rezultacie, oglądanie filmów czy seriali staje się przyjemniejsze i mniej męczące dla oczu.

Prezentacja trybu Komfort dla Oczu w  Samsung QE50Q80CAT

Telewizor Samsung Q80C 50″ doskonale sprawdzi się jako ekran do gier, dzięki złączom HDMI w standardzie 2.1 oraz obsłudze gier w jakości 4K przy 120 kl./s. Funkcja Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ zwiększa komfort rozgrywki, umożliwiając osiąganie lepszych wyników.

Brak rozmyć, opóźnień i rwania obrazu sprawia, że ruchy na ekranie są płynne i precyzyjne, co przekłada się na doskonałe wrażenia podczas każdej rozgrywki. Udoskonalona dynamika ruchu jest szczególnie ważna zarówno podczas oglądania relacji sportowych, jak i grania w gry o wysokiej szybkości. Technologia ta pozwala cieszyć się wyjątkową poprawą ruchu do 120 Hz w 4K, bez opóźnień i rozmyć, niezależnie od tego, czy jesteś widzem czy graczem.

Porównanie widoku gry na ekranie Samsung QE50Q80CAT QLED bez oraz z aktywną funkcją Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+

Telewizor Samsung QLED QE50Q80CAT został wyposażony w technologię AMD FreeSync Premium Pro, dzięki której możliwe jest eliminowanie drgań i efektu rozrywania obrazu. Technologia ta gwarantuje doskonałe wrażenia podczas gier w prawdziwym HDR, łącząc płynną rozgrywkę z maksymalną wydajnością, wyjątkową grafiką o wysokim zakresie dynamiki oraz niskimi opóźnieniami.

Nowy Panel Gracza ułatwia dostosowanie idealnych parametrów gry oraz podłączonych urządzeń, nie opuszczając trybu rozgrywki.

Porównanie obrazu z gry na telewizorze bez funkcji oraz z funkcją FreeSync Premium Pro.

Telewizor Samsung QE50Q80CAT został wyposażony w system audio 2.2 o łącznej mocy 40 W, który zapewnia doskonałe wrażenia dźwiękowe. Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem Lite sprawia, że dźwięk dostosowuje się do akcji przedstawionej na ekranie, co pozwala poczuć się jak w centrum wydarzeń.

Funkcja optymalizacji dźwięku rozpoznaje układ pomieszczenia, w którym znajduje się telewizor, i dostosowuje dźwięk odpowiednio do przestrzeni. Pozwala to uzyskać efekt dźwięku kinowej jakości, który doskonale współgra z wyświetlanym obrazem.

Wizualizacja technologii Dźwięku Podążającego za Obiektem w telewizorze Samsung QLED QE50Q80CAT

Wysokiej jakości dźwięk ma ogromny wpływ na odbiór każdego filmu i serialu. Samsung QE50Q80C 50″ QLED, jako jedyny z tegorocznej serii podstawowych telewizorów QLED (ze standardowymi diodami LED), obsługuje system Dolby Atmos. Technologia ta, w połączeniu z wbudowanymi wielokanałowymi głośnikami, dostarcza spektakularnych wrażeń podczas seansów filmowych.

Dolby Atmos wprowadza użytkownika w sam środek wydarzeń dzięki przestrzennemu i wielowarstwowemu dźwiękowi. System ten współpracuje również z zewnętrznymi, kompatybilnymi systemami audio, co pozwala na jeszcze lepsze zanurzenie w oglądaną produkcję i pełne doświadczenie dźwięku przestrzennego.

Wizualizacja fal dźwiękowych z Dolby Atmos rozchodzących się z telewizora Samsung QLED QE50Q80CAT

Funkcja Q-Symphony, dostępna w telewizorze Samsung QLED QE50Q80CAT pozwala na idealne zsynchronizowanie dźwięku z dedykowanym soundbarem z serii Q (sprzedawanym oddzielnie), wzmacniając dźwięk i tworząc przekonujący efekt przestrzenny. Technologia ta sprawia, że głośniki telewizora i soundbaru współpracują ze sobą, odtwarzając dźwięk jednocześnie, bez konieczności wyciszania głośników telewizora.

Dzięki Q-Symphony, zarówno wbudowane głośniki telewizora, jak i soundbar współgrają harmonijnie, dostarczając wzmocnionego i wciągającego dźwięku, który jeszcze bardziej zwiększa intensywność odbieranych wrażeń podczas oglądania filmów czy słuchania muzyki.

Symulowana grafika fali dźwiękowej z telewizora Samsung QE50Q80C QLED i soundbara demonstruje technologię Q-Symphony, gdy odtwarzają dźwięk razem.

Opinie o Samsung QLED QE50Q80CAT

Samsung QLED QE50Q80CAT to wyjątkowy telewizor 50-calowy, będący najlepszym modelem ze standardowej linii QLED z aktualnego rocznika (2023/24). Dzięki zastosowaniu podświetlenia Direct LED oraz technologii Quantum Dot oferuje najwyższej jakości obraz wśród telewizorów 4K LCD z podświetleniem LED. Jest to idealny kompromis między jakością obrazu a ceną, dedykowany użytkownikom poszukującym telewizora doskonałego do kina domowego oraz do gier na konsolach nowej generacji.

Smart Hub w telewizorze Samsung QE50Q80CAT jest jeszcze bardziej intuicyjny, dzięki pełnoekranowemu menu, które pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści, a także dostęp do szerokiej gamy aplikacji i serwisów strumieniowania wideo. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań użytkownika. Telewizor obsługuje popularne platformy takie jak Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i wiele innych.

SmartHub w Samsung QLED QE50Q80CAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści

Funkcja SmartThings w Samsung QE50Q80CAT automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być sprzęty inteligentnego domu, mobilne, a nawet te starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń. Pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung QE50Q80C 50" QLED

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Meet i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung QE50Q80CAT QLED

Inną przydatną funkcją Samsung QLED Q80C 50″ jest możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu z komputera (laptopa) lub smartfona na ekran telewizora, a technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na podzielonym ekranie. Telewizor współpracuje ze smartfonami z systemem Android oraz urządzeniami Apple z systemem iOS lub macOS, obsługującymi technologię Apple AirPlay 2.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung Neo QLED Q80C 50"

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung QLED QE50Q80CAT i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Media Expert

Cena Samsung QLED QE50Q80CAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna Samsung QLED QE50Q80CAT wynosi 5899 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: Samsung QE50Q80CAT oraz Samsung QE50Q80C 50″ QLED. W każdym przypadku jest to ten sam model telewizora.

Telewizor Samsung QLED QE50Q80CAT wkrótce będzie dostępny w sprzedaży. Porównanie aktualnych cen, historia zmian oraz alert cenowy pojawią się w tym miejscu w momencie rozpoczęcia sprzedaży w sklepach z elektroniką.

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne telewizory 50 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE50Q80C 50″ QLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung QE50Q80C 50″ QLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung QLED QE50Q80CAT?

Ten telewizor prezentuje obraz w jakości 4K, a dzięki zastosowaniu panelu z bezpośrednim, strefowym podświetleniem obraz cechuje się bogatszymi detalami, głębszą czernią i jaśniejszą bielą. Procesor AI Quantum 4K stosuje algorytmy głębokiego uczenia, aby w czasie rzeczywistym analizować i optymalizować wyświetlane treści. Funkcja inteligentnego skalowania zwiększa jakość obrazów o niższej rozdzielczości, zbliżając je do jakości 4K. Quantum HDR gwarantuje wysoką jakość obrazu HDR. Dzięki technologii kropek kwantowych jest w stanie wyświetlić obrazy w miliardzie odcieni kolorów, co sprawia, że wyglądają one naturalnie i żywo. Certyfikacja PANTONE która świadczy o wysokiej precyzji odwzorowania kolorów. Funkcja Komfort dla Oczu dostosowuje jasność, barwę i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia pomieszczenia, zwiększając komfort oglądania.

Jaka cena Samsung QE50Q80C 50″ QLED?

Cena producenta wynosi 5899 zł. Porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historię zmian cen i alert cenowy sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung QE50Q80CAT?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 50 cali (125 cm) ma 111,42 cm szerokości, 65,22 cm wysokości i 4,78 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung QLED QE50Q80CAT?

Matryca LCD VA, podświetlenie Direct LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE50Q80C 50″ QLED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 100/120 Hz.

Czy Samsung QE50Q80C 50″ QLED to telewizor dla graczy?

Tak, ten model wyposażony jest w wejście HDMI 2.1 i obsługuje gry na konsolach nowej generacji w jakości 4K przy 120 kl./s. Dzięki zaawansowanym funkcjom dla graczy umożliwia płynną grę z niezauważalnym opóźnieniem. Wyposażony w technologię AMD FreeSync Premium Pro, która eliminuje drgania i efekt rozrywania obrazu. Panel Gracza umożliwia zmianę ustawień bez opuszczania trybu gry. 

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE50Q80CAT QLED?

Telewizor posiada system głośników 2.2 o łącznej mocy 40 W. Za sprawą technologii dźwięku podążającego za obiektem słyszalny jest on z tego miejsca na ekranie, w którym rozgrywa się akcja. Uzupełnieniem systemu jest dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie), który dzięki Q-Symphony wzmacnia dźwięk i potęguje wrażenia. Telewizor obsługuje system Dolby Atmos.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung QLED QE50Q80CAT?

Zoptymalizowany Smart Hub w tym telewizorze jest intuicyjny w użytkowaniu i pozwala na szybkie wyszukiwanie interesujących treści. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View).

Ile prądu zużywa Samsung QE50Q80C 50″ QLED?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa średnio 94 kWh na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung QE50Q80CAT?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0