Samsung QLED QE55Q67CAU – Prezentacja, opinie, historia cen

Samsung QLED QE55Q67CAU to najbardziej przystępny cenowo telewizor 4K o przekątnej 55 cali z tegorocznej serii Samsung QLED. W sklepach dostępny jest również pod innymi oznaczeniami: Samsung QE55Q67CAU oraz Samsung QE55Q67C 55″ QLED. Dzięki zastosowaniu technologii kropek kwantowych, ten model oferuje żywe i intensywne kolory, które w pełni oddają realizm oglądanych treści. Niska cena tego telewizora wynika głównie z zastosowania panelu z podświetleniem Edge LED oraz niższej częstotliwości odświeżania (50/60 Hz). Jest to doskonały wybór dla osób, które pragną cieszyć się intensywnymi kolorami i wysoką jakością obrazu podczas codziennego oglądania programów telewizyjnych, filmów oraz seriali.

W tej prezentacji sprawdzisz najważniejsze informacje, w tym specyfikację, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historię zmian cen tego modelu Samsung Q67C 55″ w sklepach w Polsce.

2969,00 zł
dostępny
Mediaexpert.pl
2969,00 zł
dostępny
Euro.com.pl
2969,00 zł
dostępny
Mediamarkt.pl

Specyfikacja Samsung QLED QE55Q67CAU

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE55Q67C 55″ QLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu55 cali (138 cm)
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelQLED, LCD VA, Edge LED, 50/60 Hz
ProcesorAI Quantum Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak
Klasa energetyczna tryb SDR/HDRF/G
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h71 / 130
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)123,21 / 70,83 / 2,57 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)123,21 / 74,59 / 22,4 cm
Waga (bez podst. / z podst.)15,5 / 15,8 kg
Montaż na ścianieVESA 200 x 200 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC
HDMI3
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc dźwięku20 W
Kanały2.0 CH
Dolby Digital PlusTak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung QLED QE55Q67CAU

Samsung QLED QE55Q67CAU to telewizor 4K wyposażony w matrycę LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 50/60 Hz. Co jednak wyróżnia ten model, to zastosowanie technologii kropek kwantowych, która pozwala na osiągnięcie szerszej gamy barw oraz wyjątkowej intensywności kolorów w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD z podświetleniem LED.

Jakość obrazu generowanego przez Samsung QLED QE55Q67CAU jest zachwycająca dzięki precyzyjnemu odwzorowaniu kolorów, które utrzymują swoją intensywność niezależnie od warunków oświetleniowych. Dzięki technologii Quantum Dot, telewizor jest w stanie wyświetlić aż miliard odcieni, co przekłada się na olśniewające wrażenia wizualne.

Certyfikacja PANTONE potwierdza precyzyjne odwzorowanie kolorów. Samsung QLED QE55Q67CAU może wyświetlić aż 2030 kolorów z palety PANTONE oraz dodatkowo 110 odcieni skóry, co sprawia, że obraz jest niezwykle wierny i precyzyjny.

Telewizor Samsung z oznaczonymi na ekranie kolorami PANTONE oraz znakami certyfikatów PANTONE

Technologia Dual LED zastosowana w telewizorze Samsung QLED QE55Q67CAU to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie optymalnej gamy kolorów oraz wyjątkowego kontrastu. Dzięki zintegrowanemu podwójnemu podświetleniu LED, łączącemu ciepłe i chłodne tony telewizor prezentuje obraz o wyraźniejszym kontraście i głębszych kolorach.

Kluczową cechą tej technologii jest jej zdolność do dopasowywania temperatury koloru do oglądanej treści. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów oświetlenia LED, telewizor może optymalizować tonację podświetlenia w zależności od rodzaju wyświetlanego materiału, co przekłada się na jeszcze lepsze wrażenia wizualne.

Prezentacja technologii Dual LED w Samsung QE55Q67CAU.

Samsung QE55Q67C 55″ QLED wyposażony jest w inteligentny i szybki procesor Quantum Lite 4K, który dostarcza wyjątkowo przejrzysty i szczegółowy obraz oraz doskonałej jakości dźwięk. Dzięki zaawansowanym funkcjom optymalizacji procesor ten zapewnia niezwykle imponujące wrażenia wizualne.

Jedna z nich jest efektywne skalowanie obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej do 4K. Dzięki temu nawet materiały o mniejszej rozdzielczości mogą być wyświetlane z zachowaniem wysokiej jakości obrazu. Technologia 4K upscaling sprawia, że nawet materiały, które nie zostały stworzone w rozdzielczości 4K, mogą być wyświetlane w zbliżonej do 4K jakości.

Układ procesora Quantum Lite 4K w telewizorze Samsung QE55Q67C 55" QLED

Quantum HDR w telewizorze Samsung QLED QE55Q67CAU pozwala na wydobycie najdrobniejszych szczegółów oraz kontrastów w obrazie, szczególnie podczas odtwarzania treści w formacie HDR. Obraz z HDR wyróżnia się głębokimi tonami czerni oraz żywymi i intensywnymi kolorami. Technologia Quantum HDR ta oferuje szerszy zakres kontrastów, co przekłada się na kinową jakość obrazu bez względu na rodzaj wyświetlanej treści. Dzięki niej oraz dynamicznemu odwzorowaniu tonów w formacie HDR10+ obraz prezentuje się niezwykle realistycznie, z wyraźnymi detalami i jaskrawymi kolorami.

Prezentacja szerokiego kontrastu dzięki technologii Quantum HDR.

Telewizor Samsung QE55Q67CAU sprawdzi się również jako ekran do gier na konsolach, choć warto zaznaczyć, że ze względu na ograniczenia techniczne nie obsłuży gier 4K przy 120 klatkach na sekundę.

W telewizorze zastosowano automatyczny tryb gry, który optymalizuje obraz i dźwięk dla potrzeb rozgrywki. Niski input lag sprawia, że gra jest płynna i reakcje na komendy są natychmiastowe. Dodatkowo, panel gracza umożliwia łatwą kontrolę funkcji telewizora bez przerywania rozgrywki.

Inną istotną funkcją w telewizorze Samsung QE55Q67CAU jest Upłynniacz Ruchu, który gwarantuje płynne ruchy i czysty obraz podczas rozgrywki. Upłynniacz Ruchu automatycznie analizuje i kompensuje brakujące klatki w zależności od źródła treści, co przekłada się na jeszcze bardziej realistyczne wrażenia podczas gry.

Prezentacja funkcji Upłynniacza Ruchu

Telewizor Samsung QE55Q67C 55″ QLED został wyposażony w standardowy, dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W, który zapewnia jakość dźwięku na wysokim poziomie. Telewizor posiada funkcję Dźwięku Podążającego za Obiektem (Lite), co zwiększa realizm i przekłada się na pozytywne wrażenia brzmieniowe.

Wirtualny dźwięk przestrzenny 3D sprawia, że dźwięk dochodzi nie tylko z przodu, ale także z góry, co pozwala na jeszcze większe wczucie się w oglądane treści. Dzięki wirtualnym głośnikom generującym dźwięk z górnych kanałów, widzowie mogą poczuć się jeszcze bardziej zanurzeni w świecie filmów czy gier.

Funkcja Adaptacji Dźwięku w telewizorze Samsung QE55Q67C to kolejne udogodnienie, które wpływa na jakość dźwięku. System ten analizuje sceny dźwiękowe w czasie rzeczywistym, optymalizując dźwięk w zależności od oglądanej treści. Dzięki temu, telewizor zapewnia najlepsze efekty dźwiękowe, dostosowane do potrzeb widza.

Symulowana grafika fali dźwiękowej przedstawia technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem zastosowanej w telewizorze Samsung QE55Q67C

Dźwięk z głośników Samsung QLED QE55Q67CAU można opcjonalnie wzmocnić używając funkcji funkcji Q-Symphony, która pozwala na idealne zsynchronizowanie dźwięku z dedykowanym soundbarem (sprzedawanym oddzielnie) w celu wzmocnienia i wzbogacenia jakości dźwięku. Dzięki tej technologii, telewizor i soundbar pracują razem, odtwarzając dźwięk jednocześnie z obu urządzeń, co tworzy przekonujący efekt przestrzenny.

Q-Symphony to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na cieszenie się lepszą jakością dźwięku i pełniejszym doświadczeniem przestrzennym bez konieczności wyciszania głośników telewizora. W rezultacie, widzowie mogą doświadczyć harmonii dźwięku między telewizorem a soundbarem, co wpływa na jeszcze większy realizm i zanurzenie w oglądanych treściach.

Symulowana grafika fali dźwiękowej z telewizora Samsung QLED QE55Q67CAU i soundbara demonstruje technologię Q-Symphony, gdy odtwarzają dźwięk razem.

Opinie o Samsung QLED QE55Q67CAU

Samsung QLED QE55Q67CAU to 55-calowy telewizor z najniższej półki cenowej serii Samsung QLED, oferujący żywe i intensywne obrazy podczas codziennego oglądania programów, filmów i seriali. Jego niższa cena wynika z zastosowania panelu z podświetleniem Edge LED, mniejszej częstotliwości odświeżania (50/60 Hz) oraz ograniczonych funkcji optymalizacji obrazu. Mimo to, świetnie sprawdza się jako telewizor dla użytkowników, którzy poszukują wyjątkowej jakości obrazu w możliwie najniższej cenie. Jest bezpośrednim następcą dobrze ocenianego modelu Samsung QLED QE55Q67BAU.

Smart Hub w telewizorze Samsung QE55Q67CAU zapewnia dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji Smart TV pozwalając na szybkie i wygodne korzystanie z nich. Nowa wersja Smart Hub kładzie nacisk na łatwe odnajdywanie i odkrywanie treści, dzięki czemu użytkownicy mogą spędzić więcej czasu na oglądaniu swoich ulubionych filmów, gier i seriali, zamiast na ich poszukiwaniu. Menu Smart Hub podzielone jest na trzy kategorie, które są dostosowane do różnych preferencji użytkowników, zapewniając optymalne doświadczenia telewizyjne niezależnie od ich potrzeb. Dzięki temu systemowi, użytkownik ma dostęp do szerokiej gamy aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, takich jak Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i wielu innych.

Nowy SmartHub w Samsung QLED QE55Q67CAU wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści

Funkcja SmartThings w Samsung QE55Q67CAU automatycznie łączy telewizor z urządzeniami znajdującymi się w pobliżu, takimi jak smartfony, aparaty, urządzenia IoT czy inteligentne systemy domowe. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń i pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung QE55Q67C 55" QLED

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Meet i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung QE55Q67CAU QLED

Inną przydatną funkcjonalnością w tym modelu Samsung QLED Q67C 55″ jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung QLED Q67C 55"

Samsung Q67C 55 cali odznacza się ultrasmukłą i minimalistyczną konstrukcją, stanowiąc stylowy element wyposażenia salonu. Pięknie prezentuje się z każdej strony zarówno stojąc na podstawie, jak i będąc powieszonym na ścianie. Podstawa w tym modelu regulowana jest w dwóch wysokościach, w tym umożliwiającej umieszczenie soundbara lub innego urządzenia pod telewizorem.

Widok profilu Samsung Q67C 55 cali pokazuje ultra smukłą konstrukcję telewizora.

W zestawie z telewizorem znajduje się pilot SolarCell, który ładowany jest energią świetlną pochodzącą ze słońca oraz sztucznego oświetlenia domowego. Posiada również opcjonalne złącze USB-C do ładowania z gniazdka, jednak wbudowane ogniwa słoneczne są w zupełności wystarczające dla utrzymania wysokiego stopnia naładowania. Ten minimalistyczny pilot oprócz obsługi programów TV zapewnia dostęp do menu Smart TV. Posiada przyciski skrótów do najpopularniejszych aplikacji oraz mikrofon pozwalający na komunikację z asystentem głosowym.

Pilot SolarCell

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung QLED QE55Q67CAU i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Media Expert

Cena Samsung QLED QE55Q67CAU – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora Samsung QLED QE55Q67CAU wynosi 3999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: Samsung QE55Q67CAU oraz Samsung QE55Q67C 55″ QLED. W każdym przypadku jest to ten sam model telewizora.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE55Q67C 55″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung QLED QE55Q67CAU

Statystyki

Aktualna cena 2969,00 zł 12 czerwca 2024
Najwyższa cena 4179,00 zł 22 września 2023
Najniższa cena 2799,00 zł 10 lutego 2024
Monitorowane od 27 czerwca 2023

Ostatnie zmiany ceny

2969,00 zł 18 lutego 2024
2859,00 zł 17 lutego 2024
2969,00 zł 16 lutego 2024
2799,00 zł 10 lutego 2024
2969,00 zł 3 lutego 2024

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QLED QE55Q67CAU jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Samsung QLED QE55Q67CAU - 2969,00 zł

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 55 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE55Q67C 55″ QLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung QE55Q67C 55″ QLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung QLED QE55Q67CAU?

Samsung Q67C 55″ wyświetla obraz w jakości 4K optymalizowany przez wydajny procesor Quantum Procesor Lite 4K. Panel Dual LED dopasowuje temperaturę podświetlenia do rodzaju oglądanej treści. Telewizor obsługuje formaty HDR10, HDR10+, HLG. Dzięki technologii Quantum Dot telewizor uzyskuje stuprocentowe natężenie kolorów, które są żywe i realistyczne.

Jaka cena Samsung QE55Q67C 55″ QLED?

Cena producenta wynosi 3999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung QE55Q67CAU?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 55 cali (138 cm) ma 123,21 cm szerokości, 70,83 cm wysokości i 2,57 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung QLED QE55Q67CAU?

Matryca LCD VA, podświetlenie Edge LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE55Q67C 55″ QLED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 50/60 Hz.

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE55Q67CAU QLED?

Telewizor posiada dwukanałowy system audio o łącznej mocy 20 W. Wyposażony jest w technologię Dźwięku Podążającego za Obiektem (Lite) oraz funkcję automatycznej adaptacji dźwięku (dialogi, muzyka, sport). Wzmocniony dźwięk można uzyskać podłączając dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie) z użyciem funkcji synchronizacji Q-Symphony.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung QLED QE55Q67CAU?

Smart Hub zapewnia dostęp do wszystkich ulubionych aplikacji Smart TV pozwalając na szybkie i wygodne korzystanie z nich. Umożliwia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View).

Ile prądu zużywa Samsung QE55Q67CAU?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej F w trybie SDR i G w trybie HDR. Zużywa 71 kWh energii elektrycznej w SDR i 130 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung QE55Q67CAU?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 1 Ocena: 5]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0