Samsung QLED QE55Q80BAT – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung QLED QE55Q80BAT to telewizor 4K o przekątnej ekranu 55 cali. W sklepach występuje również pod oznaczeniami: Samsung QE55Q80BAT, Samsung QE55Q80BA, Samsung QE55Q80B oraz QE55Q80B 55″ QLED. Dzięki podświetleniu Direct LED i technologii Quantum Dot odznacza się bardzo dobrej jakości obrazem z intensywnymi, żywymi kolorami. Posiada nowy system operacyjny Smart TV z pełnoekranowym menu. Jako jedyny z serii standardowych telewizorów QLED z aktualnego rocznika modelowego obsługuje system Dolby Atmos.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historia zmian cen tego modelu Samsung Q80B 55″ w sklepach w Polsce.

2999,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
4499,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
4099,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Specyfikacja Samsung QLED QE55Q80BAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE55Q80B 55″ QLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu55 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelQLED, LCD VA, Direct LED, 100/120 Hz
ProcesorAI Quantum Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaG
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h114 / 220
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)122,8 / 70,7 / 5,5 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)122,8 / 78,3 / 25,6 cm
Waga (bez podst. / z podst.)17,9 / 21 kg
Montaż na ścianieVESA 200 x 200 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4 (1x standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc dźwięku60 W
Kanały2.2.2 CH
Dolby AtmosTak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung QLED QE55Q80BAT

Samsung QLED QE55Q80BAT to telewizor 4K wyposażony w matrycę LCD VA z podświetleniem Direct LED i odświeżaniem 100/120 Hz. Obraz w tym modelu wyróżnia technologia kropek kwantowych zapewniająca szerszą paletę barw i bardziej nasycone kolory w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD z podświetleniem LED. Żywe kolory prezentowane są ze stuprocentową intensywnością i pozostają mocne w każdych warunkach oświetleniowych.

Ekran Samsung QLED QE55Q80BAT demonstrujący cieniowanie kolorów w technologii Quantum Dot.
Technologia Quantum Dot zapewnia żywe i intensywne kolory na ekranie Samsung QLED QE55Q80BAT

Bezpośrednie Strefowe Podświetlenie (Direct LED) to najlepszy rodzaj podświetlenia stosowany w telewizorach LCD. Zapewnia najbardziej wyraźny obraz i nasycone kolory. Gęsto skoncentrowane strefy podświetlenia precyzyjnie regulują jasność i ciemność każdej sceny, wydobywają z niej głęboką czerń i czystą biel oraz zwiększają szczegółowość obrazu.

Prezentacja podświetlenia Direct LED w telewizorze Samsung QE55Q80BAT.
Podświetlenie Direct LED zapewnia obraz z wyraźnym kontrastem i nasyconymi kolorami na ekranie Samsung QE55Q80BAT

Jednym najważniejszych podzespołów w Samsung QE55Q80B 55″ QLED jest procesor AI Quantum 4K, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania obrazu, dźwięku i funkcji. Procesor reguluje jasność, kontrast i dźwięk w czasie rzeczywistym, dobierając odpowiednią formułę skalowania dla poszczególnych scen. Obrazy o niższej rozdzielczości efektywnie interpoluje do jakości zbliżonej 4K. Ponadto dzięki wydajności tej jednostki operacje takie jak zmiana programu czy uruchamianie aplikacji systemu Smart TV są zauważalnie szybsze.

Układ procesora AI Quantum 4K w telewizorze Samsung QE55Q80B 55" QLED
Wydajny procesor AI Quantum 4K w Samsung QE55Q80B 55″ optymalizuje obraz, dźwięk i zapewnia szybką obsługę funkcji Smart TV

Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu naśladuje sposób, w jaki ludzkie oko postrzega głębię, zwiększając kontrast pierwszego planu obrazu jednocześnie utrzymując tło na bazowym poziomie. Z jej pomocą wszystkie bliższe detale stają się jeszcze bardziej realistyczne i żywe. Na przykład podczas oglądania dokumentu przyrodniczego na pierwszym planie pojawią się zmarszczki słonia, a tło pozostanie nietknięte, tak jak zrobiłoby to ludzkie oko.

Prezentacja technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu w telewizorze Samsung Q80B
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Samsung QLED Q80B 55″ dostarcza wciągających wrażeń z oglądania treści HDR. O odpowiednie zwiększanie głębi kolorów i kontrastu każdej sceny w tym modelu dba technologia Quantum HDR 1500, która pozwala dostrzec detale. Telewizor obsługuje formaty HDR10HDR10+ Adaptive i HLG.

Telewizor Samsung QLED Q80B 55" pokazuje rzeczywiste ciemne i jasne kolory włącznie z małymi detalami w treściach HDR
Dzięki technologii Quantum HDR 1500 w treściach HDR wyświetlanych na ekranie Samsung QE55Q80BAT można dostrzec drobne szczegóły

Tryb Komfort dla Oczu uwzględnia lokalne godziny wschodu i zachodu słońca, aby automatycznie dostosować jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Jasność i nasycenie kolorów są zmniejszane po zachodzie słońca, aby chronić oczy. Pozwala to na dłuższe, komfortowe korzystanie z telewizora bez uczucia zmęczonych oczu.

Prezentacja trybu Komfort dla Oczu w  Samsung QE55Q80B 55" QLED
Tryb Komfort dla Oczu w Samsung QE55Q80BAT QLED dzięki automatycznej regulacji jasności zapewnia komfort użytkowania telewizora niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

Samsung Q80B 55″ sprawdzi się również jako ekran do gier. Telewizor wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 i obsługuje gry w jakości 4K przy 120 kl./s. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ zwiększa komfort gry i pozwala na osiąganie lepszych rezultatów. Brak rozmyć, opóźnień i rwania obrazu oraz udoskonalona płynność ruchu zapewni doskonałe wrażenia podczas każdej rozgrywki.

Porównanie widoku gry na ekranie Samsung QE55Q80BAT QLED bez oraz z aktywną funkcją Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+
Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ umożliwia komfortowe rozgrywki w gry 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji

Samsung QLED QE55Q80BAT wyposażony jest w technologię AMD FreeSync Premium Pro, która niweluje drgania i efekt rozrywania obrazu. Zapewnia wrażenia w grach w prawdziwym HDR: połączenie płynnej rozgrywki przy maksymalnej wydajności i wyjątkowej grafice z wysokim zakresem dynamiki i niskimi opóźnieniami. Nowy Panel Gracza ułatwia ustawienie idealnych parametrów gry oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Porównanie obrazu z gry na telewizorze bez funkcji oraz z funkcją FreeSync Premium Pro.
Funkcja FreeSync Premium Pro eliminuje efekt szarpania obrazu i zapewnia płynność ruchu w grach na Samsung QLED QE55Q80BAT

Samsung QE55Q80BAT wyposażony jest w system audio 2.2.2 o łącznej mocy 60 W. Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem zapewnia niepowtarzalne wrażenia. Funkcja optymalizacji dźwięku rozpoznaje układ pomieszczenia w którym znajduje się telewizor i dostosowuje dźwięk odpowiednio do przestrzeni. Dźwięk kinowej jakości sprawia wrażenie bycia w centrum akcji. 

Wizualizacja technologii Dźwięku Podążającego za Obiektem w telewizorze Samsung QE55Q80BAT
Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem w połączeniu z systemem 2.2.2 zapewne kinowe wrażenia audio

Wysokiej jakości dźwięk ma ogromny wpływ na odbiór każdego filmu i serialu. Samsung QE55Q80B 55″ QLED jako jedyny w tegorocznej serii podstawowych telewizorów QLED (ze standardowymi diodami LED) obsługuje system Dolby Atmos. W połączeniu z wbudowanymi, wielokanałowymi głośnikami dostarcza spektakularnych wrażeń podczas seansów filmowych. Technologia działa również z zewnętrznymi, kompatybilnymi systemami audio.

Wizualizacja fal dźwiękowych z Dolby Atmos rozchodzących się z telewizora Samsung Qled QE55Q80BAT
Samsung QE55Q80B to jedyny telewizor 55 cali ze standardowej linii QLED Samsung obsługujący system Dolby Atmos

Dźwięk z wbudowanych głośników można opcjonalnie wzmocnić dedykowanym soundbarem (Q-serii, sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Technologia ta zapewnia idealne zgranie telewizora i soundbara i tym samym jednoczesne odtwarzanie dźwięku z obu urządzeń. Tworzy to przekonujący efekt przestrzenny bez konieczności wyciszania głośników telewizora.

Symulowana grafika fali dźwiękowej z telewizora Samsung QE55Q80B QLED i soundbara demonstruje technologię Q-Symphony, gdy odtwarzają dźwięk razem.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung QLED QE55Q80BAT

Samsung QLED QE55Q80BAT to najlepszy telewizor Samsung 55 cali ze standardowej linii QLED z aktualnego rocznika modelowego. Dzięki podświetleniu Direct LED i technologii Quantum Dot zapewnia najlepsze wrażenia wizualne, jakie oferują telewizory 4K LCD z podświetleniem standardowymi diodami LED. Ten model jest więc kompromisem pomiędzy wysokiej jakości obrazem a ceną i przeznaczony jest dla użytkowników, którzy poszukują telewizora bardzo dobrej jakości z przeznaczeniem do korzystania również jako ekranu kina domowego i konsoli do gier nowej generacji. Jest bezpośrednim następcą zbierającego dobre opinie modelu Samsung QLED QE55Q80AAT. Od poprzednika technicznie różni się przede wszystkim unowocześnionym procesorem obrazu, dekodowaniem formatu Dolby Atmos i nowym systemem operacyjnym – Tizen – 6.5 (poprzedni model nie otrzyma aktualizacji). Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu, który sam dzieli treści na kategorie i wyświetla propozycje na podstawie historii wyszukiwań użytkownika. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Amazon Prime Video i innych.

Nowy SmartHub w Samsung QLED QE55Q80BAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści
Ulepszony układ SmartHub w Samsung QLED QE55Q80BAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści dopasowanych do zainteresowań

Funkcja SmartThings w Samsung QE55Q80BAT automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być sprzęty inteligentne, mobilne, a nawet te starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń. Pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung QE55Q80B 55" QLED
Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung QE55Q80BAT QLED
Samsung QE55Q80BAT QLED umożliwia prowadzenie wideorozmów

Inną przydatną funkcjonalnością w tym modelu Samsung QLED Q80B 55″ jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora. Połączenie obsługuje smartfony z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzenia Apple z systemem iOS lub macOS wspierające technologię Apple AirPlay 2.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung Neo QLED Q80B 55"
Technologia Multi View pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na jednym, podzielonym ekranie telewizora

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung QLED QE55Q80BAT i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt
Logo Media Expert

Cena Samsung QLED QE55Q80BAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna Samsung QLED QE55Q80BAT wynosi 6799 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: „Samsung Q80B 55 cali”, „Samsung QE55Q80BAT”, „Samsung QE55Q80BAT QLED”, „Samsung QE55Q80BA”, „Samsung QE55Q80B”, „Samsung QE55Q80B QLED” oraz „Samsung QE55Q80B 55″ QLED”. W każdym przypadku jest to ten sam model telewizora.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE55Q80B 55″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung QLED QE55Q80BAT DVB-T2/HEVC

Statystyki

Aktualna cena 2999,00 zł 12 czerwca 2024
Najwyższa cena 4399,00 zł 4 września 2023
Najniższa cena 2999,00 zł 13 grudnia 2023
Monitorowane od 20 czerwca 2023

Ostatnie zmiany ceny

2999,00 zł 13 grudnia 2023
3590,00 zł 14 października 2023
4399,00 zł 4 września 2023
4199,00 zł 8 lipca 2023
4279,00 zł 20 czerwca 2023

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QE55Q80BAT jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Samsung QLED QE55Q80BAT DVB-T2/HEVC - 2999,00 zł

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 55 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE55Q80B 55″ QLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung QE55Q80B 55″ QLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung QLED QE55Q80BAT?

Ten telewizor wyświetla obraz w jakości 4K, którzy dzięki panelowi z bezpośrednim strefowym podświetleniem jest bogatszy w szczegóły oferując głębszą czerń i jaśniejszą biel. Procesor AI Quantum 4K wykorzystuje algorytm głębokiego uczenia do analizy i optymalizacji treści w czasie rzeczywistym. Funkcja inteligentnego skalowania podnosi jakość obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Technologia Quantum HDR 1500 zapewnia wysokiej jakości obraz HDR. Dzięki technologii kropek kwantowych telewizor wyświetla obrazy w miliardzie odcieni kolorów, dzięki czemu są one naturalne i żywe. Komfort oglądania zwiększa funkcja „komfort dla oczu” regulująca jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia.

Jaka cena Samsung QE55Q80B 55″ QLED?

Cena producenta wynosi 6799 zł. Porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historię zmian cen i alert cenowy sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung QE55Q80BAT?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 55 cali (139 cm) ma 123,3 cm szerokości, 70,9 cm wysokości i 2,6 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung QLED QE55Q80BAT?

Matryca LCD VA, podświetlenie Direct LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE55Q80B 55″ QLED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 100/120 Hz.

Czy Samsung QE55Q80B 55″ QLED to telewizor dla graczy?

Tak, ten model wyposażony jest w wejście HDMI 2.1 i obsługuje gry na konsolach nowej generacji w jakości 4K przy 120 kl./s. Dzięki zaawansowanym funkcjom dla graczy umożliwia płynną grę z niezauważalnym opóźnieniem. Panel Gracza umożliwia zmianę ustawień bez opuszczania trybu gry. 

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE55Q80BAT QLED?

Telewizor posiada system głośników 2.2.2 o łącznej mocy 60 W. Za sprawą technologii dźwięku podążającego za obiektem słyszalny jest on z tego miejsca na ekranie, w którym rozgrywa się akcja. Uzupełnieniem systemu jest dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie), który dzięki Q-Symphony wzmacnia dźwięk i potęguje wrażenia. Telewizor obsługuje system Dolby Atmos.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung QLED QE55Q80BAT?

Telewizor obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z nowym, pełnoekranowym menu. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View). Współpracuje z Apple AirPlay 2.

Ile prądu zużywa Samsung QE55Q80B 55″ QLED?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa 93 kWh energii elektrycznej w SDR i 161 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung QE55Q80BAT?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 18 Ocena: 4.3]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0