Samsung QLED QE75Q77BAT – Opinie, cena, dane techniczne

Samsung QLED QE75Q77BAT to najtańszy telewizor Samsung o przekątnej ekranu 75 cali z częstotliwością odświeżania 100/120 Hz i złączem HDMI 2.1 w aktualnym roku modelowym. W sklepach może być dostępny również pod oznaczeniami: Samsung QE75Q77BAT, Samsung QE75Q77BA, Samsung QE75Q77B oraz QE75Q77B 75″ QLED. Wyróżnia się bardzo dobrej jakości obrazem 4K z intensywnymi, żywymi kolorami oraz nową wersją systemu operacyjnego Smart TV z pełnoekranowym menu.

W tej prezentacji zawarte są najważniejsze informacje, w tym specyfikacja, funkcje, opinie oraz aktualne ceny i historia zmian cen tego modelu Samsung Q77B 75″ w sklepach w Polsce.

6699,00 zł
niedostępny
Euro.com.pl
6999,00 zł
niedostępny
Mediamarkt.pl
5499,99 zł
niedostępny
Mediaexpert.pl

Specyfikacja Samsung QLED QE75Q77BAT

Poniższe zestawienie to zbiór najważniejszych informacji technicznych o telewizorze Samsung QE75Q77B 75″ QLED, które warto poznać przed jego wyborem:

Dane techniczne

Przekątna ekranu75 cali
Rozdzielczość3840 x 2160
PanelQLED, LCD VA, Edge LED, 100/120 Hz
ProcesorAI Quantum Processor 4K
HDRHDR10, HDR10+, HLG
Smart TVTak, Tizen 6.5
Klasa energetycznaG
Zużycie energii w kWh tryb SDR / HDR na 1000 h117 / 228
Wymiary bez podst. (szer. x wys. x gł.)167,7 / 96 / 2,7 cm
Wymiary z podst. (szer. x wys. x gł.)167,7 / 102,7 / 33,9 cm
Waga (bez podst. / z podst.)33,4 / 34,7 kg
Montaż na ścianieVESA 400 x 400 mm

Złącza

WiFiTak (WiFi 5 – 802.11ac)
BluetoothTak (5.2)
TunerDVB-T2CS2/HEVC x 2
HDMI4 (1x standard 2.1)
USB2
Ethernet (LAN)Tak
Wyjście
optyczne
Tak
CI+Tak (1.4)

Dźwięk

Moc
dźwięku
20 W
Kanały2.0 CH
Dolby
Digital Plus
Tak

Funkcje SMART

Klonowanie ekranu smartfonaTak
Klonowanie ekranu PC, laptopaTak
Apple AirPlay 2Tak
Sterowanie głosoweSamsung Bixby, Amazon Alexa, Asystent Google
Wideo rozmowyTak (kamera zewnętrzna USB jest wymagana)
Nagrywanie USB, dysk twardyTak
Przeglądarka wwwTak

Jakość obrazu i dźwięku w Samsung QLED QE75Q77BAT

Samsung QLED QE75Q77BAT to telewizor 4K wyposażony w matrycę LCD VA z podświetleniem Edge LED i odświeżaniem 100/120 Hz. Obraz w tym modelu wyróżnia technologia kropek kwantowych zapewniająca szerszą paletę barw i bardziej nasycone kolory w porównaniu z konwencjonalnymi telewizorami LCD z podświetleniem LED. Żywe kolory prezentowane są ze stuprocentową intensywnością i pozostają mocne w każdych warunkach oświetleniowych.

Ekran Samsung QLED QE75Q77BAT demonstrujący cieniowanie kolorów w technologii Quantum Dot.
Technologia Quantum Dot zapewnia żywe i intensywne kolory na ekranie Samsung QLED QE75Q77BAT

Zintegrowane podwójne podświetlenie LED (Dual LED) zapewnia optymalną gamę kolorów dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów oświetlenia LED. Dobierając temperaturę koloru do oglądanej treści zapewnia wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory.

Prezentacja technologii Dual LED w Samsung QE75Q77BAT.
Technologia podświetlenia Dual LED zapewnia wyraźniejszy i głębszy kontrast na ekranie Samsung QE75Q77BAT

Jednym najważniejszych podzespołów w Samsung QE75Q77B 75″ QLED jest procesor AI Quantum 4K, który wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania obrazu, dźwięku i funkcji. Procesor reguluje jasność, kontrast i dźwięk w czasie rzeczywistym, dobierając odpowiednią formułę skalowania dla poszczególnych scen. Obrazy o niższej rozdzielczości efektywnie interpoluje do jakości zbliżonej 4K. Ponadto dzięki wydajności tej jednostki operacje takie jak zmiana programu czy uruchamianie aplikacji systemu Smart TV są zauważalnie szybsze.

Układ procesora AI Quantum 4K w telewizorze Samsung QE75Q77B 75" QLED
Wydajny procesor AI Quantum 4K w Samsung QE75Q77B 75″ optymalizuje obraz, dźwięk i zapewnia szybką obsługę funkcji Smart TV

Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu naśladuje sposób, w jaki ludzkie oko postrzega głębię, zwiększając kontrast pierwszego planu obrazu jednocześnie utrzymując tło na bazowym poziomie. Z jej pomocą wszystkie bliższe detale stają się jeszcze bardziej realistyczne i żywe. Na przykład podczas oglądania dokumentu przyrodniczego na pierwszym planie pojawią się zmarszczki słonia, a tło pozostanie nietknięte, tak jak zrobiłoby to ludzkie oko.

Prezentacja technologii Wzmocnienia Głębi Obrazu w telewizorze Samsung QE75Q77BAT QLED
Technologia Wzmocnienia Głębi Obrazu rozpoznaje poszczególnie obiekty w obrazie i sztucznie zwiększa jego głębię

Quantum HDR wydobywa szczegóły i kontrasty zapewniając wysoką jakość obrazu w treściach HDR. Cieszy oko imponującym bogactwem szczegółów i wszystkimi detalami dzięki technologii Quantum Matrix. Obraz z HDR10+ odznacza się czarnymi tonami i żywymi kolorami.

Prezentacja szerokiego kontrastu dzięki technologii Quantum HDR.
HDR10+ zapewnia szczegółowy obraz z dobrze widocznymi detalami

Tryb Komfort dla Oczu uwzględnia lokalne godziny wschodu i zachodu słońca, aby automatycznie dostosować jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia. Jasność i nasycenie kolorów są zmniejszane po zachodzie słońca, aby chronić oczy. Pozwala to na dłuższe, komfortowe korzystanie z telewizora bez uczucia zmęczonych oczu.

Prezentacja trybu Komfort dla Oczu w  Samsung QE75Q77B 75" QLED
Tryb Komfort dla Oczu w Samsung QE75Q77BAT QLED dzięki automatycznej regulacji jasności zapewnia komfort użytkowania telewizora niezależnie od zmieniających się warunków oświetlenia w otoczeniu

Samsung Q77B 75″ sprawdzi się również jako ekran do gier. Telewizor wyposażony jest w złącza HDMI w standardzie 2.1 i obsługuje gry w jakości 4K przy 120 kl./s. Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ zwiększa komfort gry i pozwala na osiąganie lepszych rezultatów. Brak rozmyć, opóźnień i rwania obrazu oraz udoskonalona płynność ruchu zapewni doskonałe wrażenia podczas każdej rozgrywki.

Porównanie widoku gry na ekranie Samsung QE75Q77BAT QLED bez oraz z aktywną funkcją Zaawansowanego Upłynniacza Ruchu+
Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+ umożliwia komfortowe rozgrywki w gry 4K przy 120 kl./s. na konsolach nowej generacji

Samsung QLED QE75Q77BAT wyposażony jest w technologię AMD FreeSync Premium Pro, która niweluje drgania i efekt rozrywania obrazu. Zapewnia wrażenia w grach w prawdziwym HDR: połączenie płynnej rozgrywki przy maksymalnej wydajności i wyjątkowej grafice z wysokim zakresem dynamiki i niskimi opóźnieniami. Nowy Panel Gracza ułatwia ustawienie idealnych parametrów gry oraz podłączonych urządzeń bez opuszczania trybu gry.

Porównanie obrazu z gry na telewizorze bez funkcji oraz z funkcją FreeSync Premium Pro.
Funkcja FreeSync Premium Pro eliminuje efekt szarpania obrazu i zapewnia płynność ruchu w grach na Samsung QLED QE75Q77BAT

Samsung QE75Q77B QLED wyposażony jest w standardowy, dwukanałowy system audio z funkcją Dźwięku Podążającego za Obiektem w wersji Lite. Dźwięk można wzmocnić dedykowanym soundbarem (sprzedawany oddzielnie) i idealnie zsynchronizować używając funkcji Q-Symphony. Technologia ta zapewnia idealne zgranie telewizora i soundbara i tym samym jednoczesne odtwarzanie dźwięku z obu urządzeń. Tworzy to przekonujący efekt przestrzenny bez konieczności wyciszania głośników telewizora.

Symulowana grafika fali dźwiękowej z telewizora Samsung QE75Q77B QLED i soundbara demonstruje technologię Q-Symphony, gdy odtwarzają dźwięk razem.
Technologia Q-Symphony zapewnia równomierne granie głośników telewizora i dedykowanego soundbara Samsung

Opinie o Samsung QLED QE75Q77BAT

Samsung QLED QE75Q77BAT to najtańszy telewizor Samsung 75 cali z odświeżaniem 100/120 Hz z aktualnego rocznika modelowego. Przeznaczony jest dla użytkowników poszukujących podstawowego modelu telewizora 4K, z wyższą częstotliwością odświeżania, która zapewni lepsze właściwości obrazu w dynamicznych scenach, transmisjach sportowych i obsługę gier wideo w jakości 4K przy 120 kl./s. Jest bezpośrednim następcą zbierającego dobre opinie modelu Samsung QLED QE75Q77AAT. Od poprzednika technicznie różni się przede wszystkim unowocześnionym procesorem obrazu i nową wersją systemu operacyjnego Tizen – 6.5 (poprzedni model nie otrzyma aktualizacji). Dolny pasek został w niej zastąpiony pełnoekranowym menu, co pozwoliło na stworzenie jeszcze bardziej intuicyjnego układu, który sam dzieli treści na kategorie i wyświetla propozycje na podstawie historii wyszukiwań użytkownika. Zoptymalizowany Smart Hub pozwala na szybsze wyszukiwanie interesujących treści. System umożliwia dostęp do ogromnej liczby aplikacji TV, w tym popularnych serwisów strumieniowania wideo, m.in. Netflix, YouTube, HBO Max, Viaplay, Player, Polsat Go, Canal+ online, Disney+, Amazon Prime Video i innych.

Nowy SmartHub w Samsung QLED QE75Q77BAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści
Ulepszony układ SmartHub w Samsung QLED QE75Q77BAT wyświetla wiele różnych aplikacji i rodzajów treści dopasowanych do zainteresowań

Funkcja SmartThings w Samsung QE75Q77B 75″ QLED automatycznie podłącza do telewizora urządzenia znajdujące się w pobliżu. Mogą to być nie tylko aktualne aplikacje smartfonów/aparatów/IoT/inteligentnego domu, ale także sprzęty starszej generacji. Wbudowany SmartThings Hub umożliwia to bez korzystania z dodatkowych urządzeń. Pozwala na sterowanie wszystkim z poziomu kanapy jednym pilotem lub komendami głosowymi z wykorzystaniem asystentów głosowych.

Menu SmartThings na ekranie telewizora Samsung QE75Q77B 75" QLED
Panel SmartThings pozwala na sterowanie urządzeniami inteligentnego domu z poziomu kanapy

System umożliwia również łatwy i wygodny dostęp do wideorozmów. Przy pomocy aplikacji Google Duo i zewnętrznej kamerki USB – Samsung SlimFit, Logitech (sprzedawane osobno) lub po prostu kamery urządzenia mobilnego można prowadzić rozmowy z bliskimi widząc ich bezpośrednio na telewizorze w niemal rzeczywistych rozmiarach.

Aplikacja Google Duo na ekranie telewizora Samsung QE75Q77BAT QLED
Samsung QE75Q77BAT QLED umożliwia prowadzenie wideorozmów

Inną przydatną funkcjonalnością w tym modelu Samsung QLED Q77B 75″ jest możliwość bezprzewodowego przesyłania widoku smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora w pełnej jakości. Dodatkowo technologia Multi View umożliwia korzystanie z kilku urządzeń jednocześnie na jednym, podzielonym ekranie telewizora. Połączenie obsługuje smartfony z systemem Android (wersja 4.2 i nowsza) oraz urządzenia Apple z systemem iOS lub macOS wspierające technologię Apple AirPlay 2.

Technologia Multi View na ekranie telewizora Samsung Neo QLED Q77B 75"
Technologia Multi View pozwala na jednoczesne oglądanie programu telewizyjnego i przeglądanie zawartości smartfona na jednym, podzielonym ekranie telewizora

Samsung Q77B 75 cali odznacza się ultrasmukłą i minimalistyczną konstrukcją stanowiąc stylowy element wyposażenia salonu. Pięknie prezentuje się z każdej strony zarówno stojąc na podstawie, jak i będąc powieszonym na ścianie. Ten model dostępny jest również wersji z innym kształtem podstawy i kolorem obudowy pod oznaczeniem Samsung QLED QE75Q70BAT.

Widok profilu Samsung Q77B 75 cali pokazuje ultra smukłą konstrukcję telewizora.
Ultrasmukły design telewizora Samsung Q77B 75 cali sprawia, że stanowi on gustowny, wysmakowany element dekoracyjny każdego salonu

Poznaj opinie innych osób, które kupiły Samsung QLED QE75Q77BAT i podzieliły się swoimi spostrzeżeniami z użytkowania tego telewizora. W tym celu przeczytaj komentarze pod produktem w największych sklepach z elektroniką w Polsce:

Logo Media Expert
Logo RTV Euro AGD
Logo Media Markt

Cena Samsung QLED QE75Q77BAT – gdzie kupić najtaniej?

Cena regularna telewizora Samsung QLED QE75Q77BAT wynosi 7999 zł. Ten telewizor w sklepach może występować również pod oznaczeniami: „Samsung Q77B 75 cali”, „Samsung QE75Q77BAT”, „Samsung QE75Q77BAT QLED”, „Samsung QE75Q77BA”, „Samsung QE75Q77B”, „Samsung QE75Q77B QLED” oraz „Samsung QE75Q77B 75″ QLED”. W każdym przypadku jest to ten sam model telewizora.

Poniższe zestawienie zawiera aktualne ceny tego modelu Samsung w poszczególnych sklepach z elektroniką w Polsce. Sprawdź obowiązujące online promocje i rabaty. Ten telewizor możesz zamówić z dostawą od 0 zł pod wskazany adres lub do wybranego punktu odbioru na terenie całej Polski:

Telewizor możesz również kupić na raty 0%. Sprawdź cenę, szczegółowe warunki, w tym wysokość rat oraz gdzie i jak kupić telewizor na raty.

Historia cen

Poniższe zestawienie to historia zmian ceny telewizora Samsung QE75Q77B 75″ QLED w ciągu ostatniego roku (lub od momentu monitorowania, jeśli produkt dostępny jest krócej w sprzedaży). Porównanie aktualnej ceny z najwyższą i najniższą oraz dat ostatnich zmian może pomóc w ocenie, czy to odpowiedni moment na dokonanie zakupu. Wysokość ceny może ulegać zmianie w zależności od okresowych promocji oferowanych przez sklep lub producenta, popytu, wyprzedaży stanów magazynowych a także zjawisk ekonomicznych (np. inflacja).

Historia zmian cen Samsung QLED QE75Q77BAT DVB-T2/HEVC

Statystyki

Aktualna cena 6699,00 zł 2 marca 2024
Najwyższa cena 6969,00 zł 26 marca 2023
Najniższa cena 5999,00 zł 31 maja 2023
Monitorowane od 26 marca 2023

Ostatnie zmiany ceny

6699,00 zł 7 lipca 2023
6099,00 zł 13 czerwca 2023
5999,00 zł 31 maja 2023
6099,00 zł 22 maja 2023
6109,00 zł 19 maja 2023

Alert cenowy

Poniższy alert cenowy to darmowe narzędzie dla użytkowników, dla których aktualna cena Samsung QE75Q77BAT jest za wysoka. Pozwala ustawić powiadomienie o spadku ceny telewizora do ustalonej kwoty. Powiadomienie zostanie wysłane tylko w przypadku, gdy produkt osiągnie ustalony próg cenowy.

Ustaw darmowe powiadomienie o spadku ceny
Ustaw powiadomienie dla Samsung QLED QE75Q77BAT DVB-T2/HEVC - 6699,00 zł

Sprawdź i porównaj pozostałe telewizory Samsung z aktualnego rocznika modelowego oraz inne najpopularniejsze telewizory 75 cali aktualnie dostępne w sklepach.

Pytania i odpowiedzi o Samsung QE75Q77B 75″ QLED

Poniższe FAQ to streszczone w krótkich odpowiedziach najważniejsze informacje z tej prezentacji modelu Samsung QE75Q77B 75″ QLED. Jeśli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, którego nie znalazłeś na poniższej liście prześlij je nam lub zadaj w komentarzu poniżej.

Jaka jakość obrazu w Samsung QLED QE75Q77BAT?

Obrazy w tym modelu przetwarza procesor AI Quantum 4K. Wykorzystując algorytmy głębokiego uczenia w czasie rzeczywistym analizuje i optymalizuje treści. Funkcja inteligentnego skalowania podnosi jakość obrazów o niższej rozdzielczości do jakości zbliżonej 4K. Ponadto telewizor wyróżnia się technologią Quantum Dot, która dokładnie odwzorowuje kolory, co przekłada się na „żywy”, naturalny obraz. Quantum HDR gwarantuje wyraźny i pełen detali obraz w treściach HDR. Komfort oglądania zwiększa funkcja „komfort dla oczu” regulująca jasność ekranu, tonację i poziom niebieskiego światła do pory dnia i oświetlenia

Jaka cena Samsung QE75Q77B 75″ QLED?

Cena producenta wynosi 7999 zł. Może się ona różnić w zależności od oferowanych okresowo obniżek i promocji, dlatego porównanie aktualnych cen tego modelu Samsung w elektromarketach w Polsce oraz historia zmian cen i alert cenowy dostępne są w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Jakie wymiary ma Samsung QE75Q77BAT?

Ten model Samsung o przekątnej ekranu 75 cali (189 cm) ma 167,7 cm szerokości, 96 cm wysokości i 2,7 cm głębokości bez podstawy.

Jaka matryca w Samsung QLED QE75Q77BAT?

Matryca LCD VA, podświetlenie Edge LED, rozdzielczość 3840 x 2160 px.

Samsung QE75Q77B 75″ QLED ile Hz?

Częstotliwość odświeżania w tym modelu Samsung wynosi 100/120 Hz.

Czy Samsung QE75Q77B 75″ QLED to telewizor dla graczy?

Tak, to najtańszy model w serii QLED z aktualnego rocznika modelowego wyposażony w wejście HDMI 2.1. Obsługuje gry na konsolach nowej generacji w jakości 4K przy płynności 120 FPS. Dzięki zaawansowanym funkcjom dla graczy umożliwia płynną rozgrywkę z minimalnym opóźnieniem. Panel Gracza umożliwia kontrolę funkcji oraz zmianę ustawień bez opuszczania trybu gry.

Jaka jakość dźwięku w Samsung QE75Q77BAT QLED?

Telewizor wyposażony jest w standardowy system audio o łącznej mocy 20 W z technologią dźwięku podążającego za obiektem w wersji Lite. Uzupełnieniem systemu może być dedykowany soundbar (sprzedawany oddzielnie), który dzięki Q-Symphony wzmacnia dźwięk i potęguje wrażenia.

Jakie funkcje Smart TV posiada Samsung QLED QE75Q77BAT?

Telewizor obsługiwany jest przez system operacyjny Tizen w wersji 6.5 z nowym, pełnoekranowym menu. Zapewnia dostęp do najpopularniejszych aplikacji tv, w tym popularnych serwisów strumieniowania Netflix, YouTube, Viaplay, Canal+ online, HBO Max, Player, Polsat Go i innych. Ponadto poprzez panel SmartThings telewizor umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami inteligentnego domu. Umożliwia również klonowanie ekranu smartfona lub komputera (laptopa) na ekran telewizora i oglądanie obrazów z obu urządzeń jednocześnie (Multi View). Współpracuje z Apple AirPlay 2.

Ile prądu zużywa Samsung QE75Q77B 75″ QLED?

Ten telewizor posiada klasę efektywności energetycznej G i zużywa 117 kWh energii elektrycznej w SDR i 228 kWh w HDR na każde 1000 godzin działania.

Gdzie kupić Samsung QE75Q77BAT?

Listę elektromarketów, gdzie możesz kupić ten telewizor sprawdzisz w sekcji Cena – gdzie kupić najtaniej?

Kliknij, aby ocenić od 1 do 5
[Głosów: 0 Ocena: 0]
Błażej Zieliński
Błażej Zieliński

Entuzjasta telewizorów o wieloletnim doświadczeniu w recenzowaniu sprzętu elektronicznego. Błażej jest również pasjonatem sportu, a jego drugie zainteresowanie to wspieranie lokalnych drużyn sportowych.

📧 Masz pytania? Napisz do mnie!

Chętnie usłyszymy co sądzisz!

Dodaj Odpowiedź

telepedia.pl
Logo
Porównaj produkty
  • Total (0)
Porównaj
0